- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lis na rohlíkové boilies
Chci se zeptat na výrobu rohlikoveho boilies,konkrétně na takový ten Lis který mi vymačkne ty kuličky, mohli bystemi poslat nějaký odkaz kde si ho můžu objenat?
Autor diskuse: všemoc neuměl :D - Profil , 21.3.2010 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
72x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NF.T.M. - Profil | Čt 6.1.2011 20:06:30
beluga >> To tu nelze prezentovat :-))))) S jistotou se jedná o svazovku.
Nbeluga - Profil | Čt 6.1.2011 19:22:47
F.T.M. >> no to je nádhera, dal bych ti poděkování, ale nejsem zadavatel, moc krásná ryba........
Nbeluga - Profil | Čt 6.1.2011 19:10:19
Marfi >> no to už je pěknej kouse z řeky nebo ze stojáku, dipuješ před lovem nebo po výrobě?
Nbeluga - Profil | Čt 6.1.2011 18:40:15
Uldred >> už to tu psalo několik kluků, lis s centrálním šroubem je prostě paráda, mám 16- ti mm je trochu dražší,ale né zase o tolik s poštovným mě přišel na nějakých 1200,- kč , ale při ceně rohlíkáčů se to za chvilku vyplatí,za hod´ku jsem jich vymačkal přes 400 ks něco vážu a zbytek nechávám na vlas, odpad resp.kraje usuším a pak jej dávám do krmní, ale moc toho není, normálně je dipuju po usušení a rybám chutnají a to je hlavní.Trochu odbočím od zadání otázky chtěl bych se zeptat jaké jsou vaše největší úlovky na rohlíkáče, přeji všem domácím výrobcům hodně krásných ryb
NF.T.M. - Profil | Čt 6.1.2011 17:22:00
Kluci rohlíkové rolky jsou trochu o něčem jiném:-)))) U lisovaného boilies stačí rozkrojit napařený rohlík a mezi ty dva díly vložit 1mm polysterenový plát a poté to zalisujete do sebe.Dále postupujete jako při výrobě normálních rohlikáčů :-))) Vznikne vznášivé houskové boilies.
Toto vyrábím při využití lisu s centrálním šroubem, protože tam se lisuje na krev, což u svorníkového lisu z mého pohledu není možné. Dále se takto vyrábí houskáče 50/50, kdy po rozkrojení lze jednu polovinu nadipovat jiným dipem jak druhou a nebo použít rozdílné barvy.
Osobně tuto formu výroby nevyužívám:-))))
Toto vyrábím při využití lisu s centrálním šroubem, protože tam se lisuje na krev, což u svorníkového lisu z mého pohledu není možné. Dále se takto vyrábí houskáče 50/50, kdy po rozkrojení lze jednu polovinu nadipovat jiným dipem jak druhou a nebo použít rozdílné barvy.
Osobně tuto formu výroby nevyužívám:-))))
NCudla - Profil | St 5.1.2011 22:27:49
stačí málo a chvilku počkat aby změkla ,ale pozor ať není jako bláto
NMarfi - Profil | St 5.1.2011 22:15:40
Cudla >> No viídíš a právě u oplatek bych myslel že se rozmočí.... A místo fixírky použiju parní čistič....:-) díky za tip.
NCudla - Profil | St 5.1.2011 22:05:49
Marfi >> koupíš oplatkový korpus na dorty,kaufland asi 25kč.Navlhčíš fixírkou nebo mezi dvě vlhké utěrky tak ,aby nepraskaly a šly rolovat.při potřebné síle zařízneš válením zarovnáš krájíš jako roládu ,prošiješ a dáš sušit.Idealní váleček asi 1cm průměr a 1cm délka.při rolování můžeš i posypat dipem.Nemaj chybu.vydrží skoro jako rohlíkáč
Nkarlak - Profil | St 5.1.2011 22:01:50
nechci nikoho poučovat ale rozdíl mezi rohl, boil, a mačkaným rohlíkem je obrovský už jenom v tom že b, se většinou dělá z několika ks rohlíků a je 100% tvrdé jak beton ale u mač, rohl, chceme většinou aby byl pěkně měký a ve vodě jak vatička tzn, první dlouho vydrží a většinou odradí menší ryby než se skutečně nasaje vodou a druhý případ je přesně opačný tam chceme rybu touto nadlehčenou ale málo držící a velkou spotřebou a opakováním nastražením přelstít nebo aspon upoutat její pozornost samozřejmě obě varianty se dají ochucovat a obě mají své přednosti i nevýhody !!?
NZdendahat - Profil | St 5.1.2011 21:57:05
Marfi >> He he, koukám že je nás kutilů hodně, taky občas chytám na bublinu, ale mě se zdá že ryby k tomu zž nemaj takovou důvěru, no asi jak kdy. když to jde tak chytám jen - vlasec, a háček s houskou, to jim nevadí vůbec
NMarfi - Profil | St 5.1.2011 21:44:47
Zdendahat >> no myslím že se ty minirolky dají taky vychytat a dělat doma... Já JE VYCHYTAL NA HLADINU S BUBLINOU A PECKA...
NZdendahat - Profil | St 5.1.2011 21:40:14
Je to peklo, ono je spousta věcí strašně drahejch, myslim jako nadhodnocenejch
NMarfi - Profil | St 5.1.2011 21:32:06
A co tohle...??? >>--- http://www.sema-louny.cz/index.php?cPath=398&osCsid=03eb7c524898f95772217f91ed913c59
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NUdírny a uzení51140
NČína - objednali ste uz nieco?15716
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NRetro ...50707
NRybářský retro bazar.16777
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NLodě - Loďky - Lodičky18426
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
Co je nového - všeobecné
22:03NBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













