Polsko revíry hlavně kapr ,samozřejmě pro všechny odvětví rybařiny .

Je tady spousta rybářů, kteří navštěvují našeho severního souseda, proto otvírám tuto otázku, ať už jako volný pokec a taky pro případnou pomoc jak na jakém revíru a pod. Fota úlovků a revíru vítána.
Autor diskuse: slamakos - Profil , 16.3.2010 všeobecné - revíry, cestování

NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 19:20:22

bart.bm >> jj , jsem pracovně v Pl, momentálně na hotelu ,fotky mám v PC doma tak snad až jindy.....jdu na večeři ,pak napíšu ještě o pár vodách.....

    NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 19:17:12

    psalo se tu o Nowakach ,mám tu vodu rád ,protože to mám kousek od domu ,ale poslední dobou je tam opravdu strašný tlak..je to
    komerční voda ,kterou bych přirovnal k Dešné ,taky hodně ryb ,pár ryb i přez třicet ,hrozně fajnn majitelé,jezdím tam jen když mi zavolají že je málo lidí kolo vody,protože to je jediná šance tam zachytat větší ryby ,v loni se mi tam podařil jeden z těch místních mohykánů,pěkná ryba...

      NMartin... - Profil | Út 16.3.2010 19:17:09

      bart.bm >> pojd na icq

        Nbart.bm - Profil | Út 16.3.2010 19:15:03

        Jardalosos >> koukám si tam víc než tady o)) můžeš sem hodit fotky nějakech ryb z polska?dík moc.to víš ať je aspoň na co koukat a těšit se o)))

          NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 19:07:33

          Těch krásnejch vod je tam hodně...lets mám v plánu tři vody kde jsem byl zatím jen kouknout nebo byl chytat ale bez úspěchu a vím ,že tam ryby jsou ,vloni jsme byli na jezeře Dierzno Velké,
          je to kousek od Gliwic,byl jsem tam na závodech ,ale v období kdy ryba nešla ,taky voda s velkým potenciálem ,vloni chyceno pár ryb přes dvacet....mimochodem po asi čtyřech dnech chytání bez ryby ,přijela polka a když nám ukazovala fotky ryb co tam má nachytané padaly nám čelisti......

            NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 19:00:18

            bart.bm >> to má pravdu ,na nyském se opravdu těží,ten kemp o kterém jse psal je vedle štěrkovny kde se štěrk zpracovává ,ten se těží na několika místech na jezeře a tam ho dováží Kubuš-lod ,nyské je spíše pro vláčkaře-candát a štika ,jsou tam i pěkní sumci ale kaprů opravdu poskromnu ...pár dnů jsem tam strávil a to ještě jsem měl tu výhodu ,že znám dobře místní starousedlíky,takže místa jsem nemusel hledat od počátku....

              Nbart.bm - Profil | Út 16.3.2010 19:00:06

              KOLIBŘIK >> nazdar pane o)))

                NKOLIBŘIK - Profil | Út 16.3.2010 18:57:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                slamakos - >> Zdravím a děkuji za pozvání do tvé zajímavé diskuse.Polsko jako jedna z krásných zemí severní Evropy která skýtá tamním rybářům poměrně dost velký výběr z mimopstruhových revírů.Tamní rybáři a budeme mluvit zatím o kaprařích tak mají možnost kvalitního rybolovu na těchto revírech v podstatě po celý rok.Mám známé rybáře z Anglie jsou to kapraří a s těmahle klukama jsem měl možnost navštívit asi tři poměrně slušné revíry v Polsku.Připomenu ten pro nás nejznámější ,,Rybnik,,Voda je to absolutně jiná nežli jsme zvyklí na podobných nádržích kde koli jinde.Podobnou vodu jsem ještě zažil v Belgii a v Nizozemnsku.Živná a teplá voda která cirkuluje v kanálu který ůstí z elektrárny vytváří pro nás kapraře nezvyklé a neobyčejně adrenalýnovou rybolovnou disciplýnu.Kdo tam byl tak vý o čem mluvím.Zákaz zavážení poměrně těžké nahazování a sakra málo lovných místl.My jsme čekali v pořadí na první tři místa nejblíže k pylířům čvrt roku.Ale stálo to zato.Ve třech lidech jsme za pět dní nachytali velké množství kaprů okolo patnácti kilogramů.Jonsen kamarád z Londýna zapřáhl brzy ráno v poslední den kus který se mu po poměrně složitém zdolávání podařilo dostat na břech.Kapr měl dvacetjedna kilogramů a měřil stojedna cm.Můj syn snima poměrně často jezdí pokud není ve firmě a má z tohodle samého místa třiadvacítku.Požádám ho at sem dá naše fotky a doplním tento krátký můj příspěvek.Já se spíše točím okolo Anglické plavané.Jinak můj osobák je z Mušova a měl rovných dvacetčtyři kilogramů.V jednom příspěvku jsem tady na Mrku psal že tohoto kapra co jsem chytnul a co zde oněm píši chytli rybáři na koncí léta ještě jednou Rakousčí rybáři a deportovali ho na svou vodu do Rakouska.Ještě jednou děkuji za tvé pozvání a já se vám ještě ozvu.

                  NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 18:54:17

                  jinak odra,krásní amuři je potřeba hledat místo...ale když se najde tak to stojí zato,ale mám nedobré zkušenosti s kontrolama,pokud tam nemáš známé může to být někdy o hubu..za jeden den asi pět kontrol ,po intervenci od znamých teprve dali pokoj.....

                    Nbart.bm - Profil | Út 16.3.2010 18:49:27

                    Jardalosos >> tak máme každy jiné informace o)) ale asi je mám zkreslené já protože co vím mám de fakto zatím jen z doslechu tak se omlouvám o))
                    Co vím tak unámej tvrdil že na Nyskiem s ještě těží a okolo bagru měl docela pěkné echa od velkých ryb.Co si myslíš o tom co četl známej na tom kameni může to být pravda?

                      NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 18:49:05

                      chlup >> ahoj okolo konína je spousta vod ,kanálů, asi před osmi lety jsm tam jezdil jednu sezonu ,kapr se mi tam povedl nej pokud si vzpomínám okolo 14 kg ,ale mám odtud pár amurů do 20 kg...jsou tam opravdu obři...ted je tam v kolíi nějaká soukromá nová voda(tedy nově otevřena),musel bych to najít ,vím že si to kluci pochvalovali ,napiš mi sz jak to najdu pošlu ti odkaz případně kontakt na někoho z okolí ....

                        NMartin... - Profil | Út 16.3.2010 18:47:28

                        Jardalosos >> to já se zítra taky vracím domů :o)) budu rád když něco domluvíme a podniknem

                          NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 18:44:10

                          jezero otmuchowské- dravci ,candáti ale jsou tu i pěkní kapři ,nejlépe místa okolo staré cesty ,je to tam na kapry hodně o místě, na vlastní pěst je to na pár výprav než zjistíš co a jak,ale jsou tam...doporučuju zase kemp nebo středisko kde je zázemí a pak vyrážet ..kvůli bezpečí auta..

                          ahoj Martine jj ,díky...zítra se vracím do čech ozvu se ti ,možná něco domluvíme..

                            NMartin... - Profil | Út 16.3.2010 18:40:35

                            bart.bm >> jj přesně a přesně podle našeho gusta :o))

                              Nbart.bm - Profil | Út 16.3.2010 18:39:35

                              Martin... >> konečně taky zajímavá otázka o))

                                Nchlup - Profil | Út 16.3.2010 18:35:51

                                Jardalosos - nemáš prosím nějaké informace o vodě Konín

                                  NMartin... - Profil | Út 16.3.2010 18:31:25

                                  Jardalosos >> nazdar Jardo jak se máš? Doufám že Ti peníze už dorazili :-)

                                    NMartin... - Profil | Út 16.3.2010 18:30:57

                                    slamakos - >> děkuji za pozvání :o))

                                      NMartin... - Profil | Út 16.3.2010 18:30:45

                                      Dobrý večír ve spolek

                                        NJardalosos - Profil | Út 16.3.2010 18:21:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        jezero nyskie a otmuchowske-na obě vody se dá koupit povolenka v Glebinowie v ryb.prodejně ,

                                        nyské jezero je krásné,plné ostrovů,na některých z nich se dá i bivakovat a chytat z nich,ale je to voda spíše na dravce ,kaprů je tam poskrovnu spíše amur .
                                        Jinak ještě jedna podstatná věc ke člunům,lodkám,pokud chcete používat vlastní člun pro zavážení ,zakrmování nebo chytání ,musíte si jej nechat zaregistrovat ...proto doporučuju raději pokud je na vodě půjčovna ,půjčit si zaregistrovaný,,jinak pokud by někdo chtěl zaregistrovat vlastní ,mohu zařídit..na nyském u přítoku je kemp ,kde majitel půjčuje lodky a pokud si půjčite lod pohlídá i auta,rovněž tu má karavany ,které půjčuje,zase příp.zájemcům mohu domluvit