Podložky pod ryby Ano?-Ne?

Vadilo by Vám kdyby se v bližších podmínkách pro výkon rybářského práva objevila zmínka že podložky pod ryby jsou povinná výbava jako je pean, metr atd. ?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 24.2.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Podložky pod ryby

A) ANO- Zvětší bezpečnost ryby 79%

B) NE- Zbytečné ryba vydrží hodně21%

Od 24.2.2010 hlasovalo 228 čtenářů.

Nvydrák - Profil | St 24.2.2010 11:55:57

gx1 >> A to já fotografuju moc rád.A v zimě,když není co dělat,tak ty fotky se synem prohlížíme a prohlížíme a prohlížíme---

    NKocháč - Profil | St 24.2.2010 11:54:22

    Malda512 >> Tak vystup na členské schůzi a na tento nešvár poukaž.

      Nkrusnohorec - Profil | St 24.2.2010 11:54:02

      A co se podívat po okolních zemích ,kde je minimum nařízení a šetrné zacházení s rybou a k přírodě je samozřejmostí.
      U nás je milion nařízení a zákazů vysledek nula,bohužel.

        Ngx1 - Profil | St 24.2.2010 11:53:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Vzhledem k tomu,že nemám potřebu ulovené ryby fotografovat(natož pak uchovávat ve vezírku)A také proto,že chodím všude téměř výhradně pěšky,takje pro mne každé deko dost velká zátěž a proto by se mi to moc nelíbilo.Pokud si náhodou chci nějakého menšího kapříka vzít(loni 2 ks)tak ho před uložením do vezírku zabiju a odkrvím.Drtivou většinu ostatních,pouze v podběráku orientačně změřím a ihned pouštím.

          Nmalamut - Profil | St 24.2.2010 11:53:26

          Fery >> v ZZN, není to tak dlouho, šrot do pětikačky, to víš, není to od Nikla ale dá se na to chytat taky.

            NMalda512 - Profil | St 24.2.2010 11:51:40

            Kocháč >> Postihovat je může za neštrné zacházení ale není tomu tak. Na Jihu se ani porybní nepozastavují nad tím že rybáři ( velká většina jsou batozy a nebo plechová kavalerie) nechávají mlátit sebou třeba cejny o kameně a nebo že jsou vezírky plné krvácejících cejnů uvázané přímo v kamení a vlny jima buší do šutrů.

              NToony - Profil | St 24.2.2010 11:49:19

              Fery >> mi kupujem 50kg pytel za necelych 300,-....

                N1kolda1 alias CarpStalker - Profil | St 24.2.2010 11:47:39

                afjee >> nemusíš sebou tahat bazének, stačila by třeba nějaká menších rozměrů když pudeš třeba vláčet nebo s feederem nebyla by třeba potřeba podložka 100 na 80 :)

                  NFery - Profil | St 24.2.2010 11:43:07

                  malamut >> za čtyři pade?..kde kupuješ?:-)

                    NToony - Profil | St 24.2.2010 11:42:00

                    malamut >> xDDDDDD

                      Nafjee - Profil | St 24.2.2010 11:36:16

                      Každý na ryby nejezdí autem. Někdo nemá řidičák, někdo auto, pak tu jsou mladiství(i já) a důchodci. Už vidím jak se někdo, kdo jede na ryby na kole tahá s podložkou ... Takž ne!

                        Nmalamut - Profil | St 24.2.2010 11:35:06

                        syny >> "malamut baits" asi začnu kukuřicí, je kilo asi za čtyři pade tak ji budu pytlíkovat po kile s hezkým obrázkem a pálit za dvacku. Ale nejdřív musím získat slávu a proslulost. Photoshop celkem ovládám tak to letos snad dopadne :-)))

                          Nvydrák - Profil | St 24.2.2010 11:33:26

                          Dobříšák >> A víš že molitan saje vodu?,ten kapr bude štěstím bez sebe.Proto se podložky používají nesavé!!!

                            NKocháč - Profil | St 24.2.2010 11:32:31

                            jambo >> ale i na to přeci BP myslí. Je jasně napsáno - Pokud ryby nelze (vzhledem k hmotnosti) zvednout pomocí prutu nad hladinu, je nutno použít podběrák. A co si budeme vykládat 99% rybářů podběrák stejně používá, i když mnohdy pouze ze strachu, že by mohli přijít o kus masa. Proč ho dávat jako povinnost, když si jdu třeba nachytat nástražní rybičky a používám pidiháček a extrémně jemný forpas. To je potom stejný jako podložka pro vláčkaře.
                            Dle mého názoru jsou BP v MRS napsány celkem jasně a RS má možnost nešetrné zacházení postihovat.

                              Nsyny - Profil | St 24.2.2010 11:30:05

                              malamut >> az budes shanet testera na "malamut tackles" a "malamut baits",tak se me ozvi,rad podporim dobrou vec.:o))

                                NDobříšák - Profil | St 24.2.2010 11:28:14

                                vydrák >> No pořád lepší když se mi ryba plácá na starý karimatce (myslel jsem ty karimatky na spaní pod spacák) než když jí necháš plácat ve štěrku. Ten kousek karymatky váží asi 0,20 kg a rozhodně mě to nestrhne když si ji zabalenou v roličce nesu k vodě.

                                  Njambo - Profil | St 24.2.2010 11:27:14

                                  Malda512 >> podložka jistě není špatná věc, ale důležitější by byl podběrák,z těch poviných věcí ! Každý chce chytat velké ryby a těžké ryby , a mnohdy dobrý podběrák s dobrou síťkou poslouží nezbytně a dobře jako podložka, než ta nad kterou se 20 minut bujaře oslavuje a fotí úlovek !

                                    NKocháč - Profil | St 24.2.2010 11:25:55

                                    kakr >> hele ty seš větší rejpal než já :o))))

                                      Nkakr - Profil | St 24.2.2010 11:25:04

                                      Kocháč >>
                                      Četl a pochopil, jen jsem si trošililinku rejpl.
                                      Tvé názory znám, kaprařské nebe se Ti dost vzdaluje:-))

                                        Nvydrák - Profil | St 24.2.2010 11:23:58

                                        Dobříšák >> Nó,na molitanu to zachráníš.

                                          Červené karty: lubos666.p, seredan