Podložky pod ryby Ano?-Ne?

Vadilo by Vám kdyby se v bližších podmínkách pro výkon rybářského práva objevila zmínka že podložky pod ryby jsou povinná výbava jako je pean, metr atd. ?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 24.2.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Podložky pod ryby

A) ANO- Zvětší bezpečnost ryby 79%

B) NE- Zbytečné ryba vydrží hodně21%

Od 24.2.2010 hlasovalo 228 čtenářů.

NKocháč - Profil | St 24.2.2010 11:22:34

kakr >> Přečti si to aspoň k počátku mých reakcí na této straně... přijde mi, že píšeš jen tak bez návaznosti na debatu.

    NHomer - Profil | St 24.2.2010 11:18:42

    Kocháč >> s tím převlékáním trika před focením máš pravdu. Taky jsem to na Labi viděl , na focení se převlíkali do triček s logem výrobce boilies. Jednou jsem dokonce byl u focení velké štiky (Hracholusky) chycené na živou rybku. Před fotografováním jí narvali do huby rapalu, asi aby to by sportovnější.

      Nkakr - Profil | St 24.2.2010 11:18:33

      Kocháč >>
      Pokud je součástí šetrného zacházení s rybou její držení v natažených pažích za účelem fotografování, je vše v pořádku. Následné vnešení do vody a výuka plavání to jen umocňuje:-))
      Bohužel se o tom nikde nepíše....

        Nkapr000 - Profil | St 24.2.2010 11:15:56

        Dobříšák >> Asi první kdo to pochopil dávám 1* není to o cemě podložky. Stačí jak píšeš karimatka. Já mám podložku za necelej litr a je plovoci a bezva stačí. Samozřejmě ti dávám za pravdu.

          Nbajas - Profil | St 24.2.2010 11:15:23

          u nás v MO přelouči je od tohohle roku zavedena

            Nmalamut - Profil | St 24.2.2010 11:14:55

            Malda512 >> jsem proti zavedení povinnosti používat podložku. Spousta kaprařů by tím přišla o svou výjimečnost a o argument k omluvení nonstop lovu a jiných závažných porušení RŘ. Já si ji pořídím protože se chci stát významným a proslulým kaprařem a na trh uvést nějaké "malamut tackles" a "malamut baits", nevídaně zbohatnout a koupit si offrouda na hlínách.

              NKocháč - Profil | St 24.2.2010 11:13:40

              Tady je Výňatek z BP MRS bod 15.
              Je to celkem jasné

              Zacházení s ulovenými rybami
              Při vylovování ryb je oprávněný k lovu povinen zacházet s nimi šetrně. Pokud ryby nelze (vzhledem k hmotnosti) zvednout pomocí prutu nad hladinu, je nutno použít podběrák. Při vylovování ryb o velké hmotnosti může být použit vylovovací hák (gaf). Ryby, které nedosahují stanovené míry a musejí být proto vráceny do vody, uvolňujeme pokud možno ve vodě bez zbytečné manipulace na břehu. Pokud vězí háček hluboko v jícnu, je nutno háček odstřihnout (odříznout). Nemůže-li oprávněný k lovu bez poškození uchovat ulovené ryby živé, je povinen rybu usmrtit prudkým úderem do temene hlavy a proříznutím žaberních oblouků. Za hrubé porušení povinností bude považováno smýkání ryb po břehu nebo jejich nešetrné vhození do vody. Porcování ulovených ryb před odchodem od vody je zakázáno. Ulovené ryby je nutno uchovávat tak, aby jejich maso nebylo znehodnoceno a aby byla možná kontrola úlovku. Je zakázáno uchovávat ryby za účelem výměny za jiné ulovené ryby. Zjištěné uhynulé ryby, které má lovící ve svém dosahu, je povinen vylovit a odstranit tak možnost znehodnocování vody a šíření nákazy.

                NDobříšák - Profil | St 24.2.2010 11:11:30

                Nejsem kaprař a velkou podložku na ryby nevozim, ale pokažde mam u vody aspoň metrovou molitanovou karimatku na kterou i menší rybu položím když vyproš´tuji háček. Dělá se mi blbě z těch rádoby rybářů, kteří rvou rybu smykem po kamenitém břehu, nechají ji plácat na štěrku a pak ji do vody hodí jako kus klacku.

                  NKocháč - Profil | St 24.2.2010 11:09:38

                  kakr >> BP znají šetrné zacházení s rybou, to stačí...

                    Nkakr - Profil | St 24.2.2010 11:08:03

                    Kocháč >>
                    BP neznají žádnou podložku ,ani polévání, natož focení.

                      Nkapr000 - Profil | St 24.2.2010 11:04:02

                      Jsem kaprař a ryby fotím taky na podložce ale ve vodě. Existují přeci holinky všech typů. Ve vodě jsou ty fotky podstatně hezčí teda když to jde a nezáleží na ceně podložky o tom to přci není a jinak nařídit podložku všeobecně je podle mě ukrutná bejkovina. Fakt je že kapraři bi ji asi mit měli je to lepší tod můj názor. Jinak na focení musí bejt všechno připravený. Chytneš rybu tři fotky a zpátky do vody.

                        NKocháč - Profil | St 24.2.2010 11:03:04

                        krusnohorec >> Někde se ryby ve vodě vyháčkovat nedají, vyšší břeh, velká ryba,...atd. Kdo má trochu rozumu a jde cíleně po větší rybě ji má nebo se zařídí tak, aby s rybou nakládal šetrně. Je to o přístupu. Osobně ji tahám a používám, ale nikomu bych ji z BP nenařizoval.

                          Nkrusnohorec - Profil | St 24.2.2010 11:00:04

                          Já jsem jednu podložku vyhrál na závodech ,a od té doby na ní nedám dopustit krásně se na ní sedí ,nestudí to od země ,manželka se na ní opaluje prostě dobrá věc,a ryby prosím vyháčkujte ve vodě a neotravujte je taháním na břeh .

                            NKocháč - Profil | St 24.2.2010 10:55:54

                            Fery >> Kdybych byl jako RS účastníkem nějakého focení, tak bych toleroval dvě tři fotky a pár minut šetrného vyfocení ryby. Když by docházelo k opičárnám, oblékání čistého trička a všeho vedoucímu k zbytečnému prodlužování doby puštění, požádal bych rybáře o puštění ryby a vpřípadě, že by prskali bych prostě udělal zápis o nešetrném zacházení s rybou.

                              Nch0se - Profil | St 24.2.2010 10:54:59

                              pokud jedeš na kapry tak podložku každopádně (osobně bych bez ni na kapry nejel) jinak na nějaky vláčení,plavačku,............. to je zbytečný

                                NHP - Profil | St 24.2.2010 10:54:10

                                To je naprostá blbost, at si je kapraři vozej, at si to píší na soukromákách, ale jinak? Však ani podběrák není povinnej. A ta představa tahaní podložky když jedeš na kole je fakt hodně usměvná. Většina ryb se da vyháknout ve vodě a nepotřebuješ ji tahat na břeh.

                                  NFery - Profil | St 24.2.2010 10:53:07

                                  Kocháč >> a jak by jsi to chtěl dělat?..to by měla mít RS stopky a když uvidí,že se někdo fotí s rybou dýl,jak minutu,tak zápis??:..to je přece nesmysl..jako celá tahle otázka..formulace "nešetrné zacházení s rybou" je plně dostačující

                                    Njambo - Profil | St 24.2.2010 10:51:10

                                    Kocháč >> Ahoj, přesně tak ,ani drahé, značkové podložky pod ryby nezaručují šetrné zacházení s rybbama ! Mnohdy je to možné pozorovat u "kaprařů " poněkud opivněných ,bohužel !

                                      Nusak - Profil | St 24.2.2010 10:50:30

                                      Malda512 >> co mam napsat do sumcariny?

                                        Nluft - Profil | St 24.2.2010 10:48:40

                                        Kocháč >> Chtěl jsem něco podobného napsat. Je to přesně tak.

                                          Červené karty: lubos666.p, seredan