Podložky pod ryby Ano?-Ne?

Vadilo by Vám kdyby se v bližších podmínkách pro výkon rybářského práva objevila zmínka že podložky pod ryby jsou povinná výbava jako je pean, metr atd. ?
Autor diskuse: Malda512 - Profil , 24.2.2010 všeobecné - náčiní, doplňky

Podložky pod ryby

A) ANO- Zvětší bezpečnost ryby 79%

B) NE- Zbytečné ryba vydrží hodně21%

Od 24.2.2010 hlasovalo 228 čtenářů.

usak - Profil | St 24.2.2010 10:44:07

kochac-skvely zapis, dekuji! :-) presne tak, podlozka se stala jen alibi pro radoby setrny fotocasting!

    vydrák - Profil | St 24.2.2010 10:43:21

    Malda512 >> To jsi na omylu,milý Maldo.Já to u nikoho vidět nemusel,abych si na něco hrál.Chytám ryby 35 let a je fakt,že jako kluk jsem domů přinesl každou šupinu.Ale člověk časem stráveným v přírodě pomalu dozraje a dospěje k názoru,že to není ono.Pouštět ryby jsem začal mnohem dříve,než vypukla tahle CH a P kaprařská mánie.Já jsem u vody hrozně rád a klidně nemusím celej den nic chytit a jsem šťastnej.Občas přinesu manželce kapříka,aby nemrmlala že jsem furt na rybách a nic nepřinesu.Ale těch moc není a donesu,jen když má chuť.Rozhodně žádnej mrazák.K tomuto vedu i Svýho syna,aby si vážil přírody.A světě div se,zatím se daří.Kluk je vášnivej rybář a samozřejmě POUŠTÍ RYBY!!.

      Kocháč - Profil | St 24.2.2010 10:42:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      A když jsme u toho šetrného zacházení s rybou, tak tam jistě patří i rychlé puštění ryby, kterou si rybář nechce ponechat. Mluvím konkrétně o focení, spousta kaprařů je schopná rybu klidně 15minut a déle trápit opičárnama nad obrovskou podložkou. Jaký je potom rozdíl mezi rybářem co ji nemá a tím co takhle zbytečně rybu trápí. Dá se argumentovat tím, že je polévána,...atd. Ale to bych pominul a trestal stejně jako válení ryby po šutrech a štěrku. Podle mě se mnohdy k rybě šetrnějí chová obyčejnej rybář, co ji ve trávě vyháčkuje a hned pustí než egohonič co se s ní předvádí nad podložkou 2x2m a 20cm tlustou!
      Tady bych být RS taky dělal zápisy za nešetrné zacházení. Nejsem proti focení, ale ryba se dá vyfotit během jedné minuty a nemusí se s ní šaškovat půl dne na břehu. A to ani nemluvím o sakování pro lepší světlo ve dne. Tvrdě postihovat. Máš rybu v saku? Tak ji musíš mít zapsanou a nesmíš ji pustit zpět. Možná se dá argumentovat tím, že necháme rybu odpočnout a nabrat síly, ale to se dá udělat rozplaváním i ve vodě. Když nám tolik o ty kapry jde tak je ve vodě rozplavme a pusťme. No bylo by toho hodně :o)))

        Malda512 - Profil | St 24.2.2010 10:40:23

        anakonda >> Ano ale u mně je masařka ten rybář který jde lovit za učelem ( ne ulovit jednu rybu) ale vypráskat jich za jeden den co nejvíce a honem do hospody prodat. Také je nenasytný do té míry že se odchytá a manželka odveze ulovek pryč a on pokračuje dál. Pokud si někdo veme za rok 10 nebo 20 kaprů tak nemůže být řeč o masařce.

          anakonda - Profil | St 24.2.2010 10:37:13

          Malda512 >> Nikde jsem nenapsal,že je špatné vzít si rybu domů.Řád to přeci dovoluje.Ty sám si nazval rybáře beroucí rybu masařkama.

            Malda512 - Profil | St 24.2.2010 10:35:13

            vydrák >> Chlape máš to v hlavě v pořádku?
            Ty patříš do skupiny těch co si myslí že jsou chyt a pust vid? Dříve jsi dělal co? Než se začala tato metoda zde vykřikovat a rybáři se začali dělit na skupiny. Jen jsi přehodil kabát a děláš ted chytrýho. Věřím tomu že jsi dřív brával každou rybu co jsi chytil. Jen ted je ti to trapný přiznat abys nevypadal špatně. Probud se.

              STICANSUM - Profil | St 24.2.2010 10:34:16

              vydrák >> a Já jsi candoša vezmu ale jen abysme měli na Vánoce,a ne abych naplnil mrazák:-)radši nebudu mít podložku než abych všechno co chytnu s té podložky hodil stejně do mrazáku:-))

                Mattys - Profil | St 24.2.2010 10:31:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Podložka? Když bych vyrazil na větší kapry, tak je podložka samozřejmostí. Pokud šulichám jen tak na malém revíru s feederem a nebo chodím okolo vody s vláčákem, tak se mi to zdá hloupost sebou ještě tahat podložku. Ani si nedokážu představit vláčkaře, nebo muškaře s kvalitní podložkou pod rybu. Takže za mě: kaprařina ANO, jinak NE.

                  vydrák - Profil | St 24.2.2010 10:31:33

                  sticansum >> STICANSUM >> Bez foťáku nelze.Při představě,že bych chytil trofejní rybu a neměl sebou foťák,mi vstávaj vlasy na hlavě.----Hele,už lítaj červený karty.Tak ji taky čekám.

                    kebator - Profil | St 24.2.2010 10:31:00

                    seredan >> pekne foto si sem dal ! :-))

                      Malda512 - Profil | St 24.2.2010 10:30:13

                      Fery >> Já se hádat nechci. A zeptat se můžu na to mám právo. Ale vždy se najde pitomeček který zde bude trapně plácat. Myslím že až tak nesmyslná není. Jen se podívej že na Soukromácích tě na některý ani nepustí když podložku nemáš. Proč? Asi jim jde o rybu naž o rybářuv zážitek. Je mně jasné že je to hlavně kvůli finanční stránce ale i tak je to přístup chvalitelný.

                        Slaughter Maniak - Profil | St 24.2.2010 10:28:11

                        seredan >> dlouhej slabej pružnej takzvanej "Filetovací" ale nevědomost v době kdy trhem s noži vládne Horst Fuchs se neni čemu divit... já bych nenechal bych ženskou prasit nože....když jí nabrousim kudly většinou to nezvládne , proto mám osobní kudlu kterou ona do ruky nebere a její nože zase neberu do ruky já....je to tak bezpečnější minimálně pro ní....za co sem dostal červenou kartu netušim.... zřejmě dík maldovo duševní nahotě...

                          vydrák - Profil | St 24.2.2010 10:28:03

                          Malda512 >> Kdo dá rybu do mrazáku je chlívák.Já ryby neberu,ale chápu,že když někdo dostane laskominy na rybu,tak si jí upeče čerstvou.Kdo dává ryby do mrazáku je u mně masař!

                            Kocháč - Profil | St 24.2.2010 10:27:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Podle mě je to sice myšleno dobřale, ale je to nesmysl. Dostačující je povinnost šetrně zacházet s rybou. RS je kompetentní nešetrné zacházení postihovat, jestliže bude někdo válet podmírového kapra na rozpáleném asfaltu či šutrech, tak toho může RS postihnout. Jestliže jdu na takovou vodu, kde nemohu zaručit šetrné zacházení s rybou, vyprostění háčku ve vodě, tak si s sebou prostě něco vezmu a nemusí to být zrovna podložka za x tisíc. Dostačující je i mokrej ručník, položím rybu v podběráku na něj, rybu vyháčkuju a z podběráku hned pustím.
                            Do BP bych podobnou povinnou výbavu nedával.

                              seredan - Profil | St 24.2.2010 10:27:13

                              Slaughter Maniak >> Brúsi ho žena

                                STICANSUM - Profil | St 24.2.2010 10:27:06

                                vydrák >> Já taky bez fotáku ani ranu:-)a prut už jsem taky zapoměl a u vody mě to trklo:-))naštěstí že to mám kousek

                                  Fery - Profil | St 24.2.2010 10:26:48

                                  ..nesmyslná otázka vzbuzující jen hádky..že tě to Maldo baví..samozřejmě že je nesmysl něco takového přikazovat v BP..

                                    Malda512 - Profil | St 24.2.2010 10:26:05

                                    hraji >> Tak máš smůlu z Jívové to není. Ale v marazáku skončil. Ono je to logické protože aby se maso nezkazilo je nutné rybu zamrazit.

                                      seredan - Profil | St 24.2.2010 10:25:46

                                      Slaughter Maniak >> A jaký je podla teba nož na humanne zaobchadzanie s rybou?

                                        Roberto2 - Profil | St 24.2.2010 10:25:31

                                        Moje ryby mají vetšinou smůlu , podložky neužijou . U nás jich je totiž tak málo , že už když jí vidím u břehu tak na ni mám chuť a berou mě otázky typu na kmíně , na modro , na řízek ....)))))
                                        Masař ale nejsem , beru jen pro rodinu , ne pro restaurace a celý příbuzenstvo ..... Řekl bych na podložku teda jak to občas říkají germáni "Jajn"

                                          Červené karty: lubos666.p, seredan