Kapr 70cm - kolik váží?

Jsou tabulky vah odpovídající délkám ryb uváděné v BP, RŘ správné?
Konkrétně v kategorii kapr 70cm.
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:58:03

Ivo>>Ďakujem !
:o)
No na každom rybárskom fóre je minimálne 50% fotiek úlovkov pekne prekysličených.
Mnou ulovený kapor pod 80 cm ktorý sa blížil k 10 kg, bola plná ikernačka, pred trením(77cm - 9,8kg), no po vykladení bola určite pod 9kg.

    NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:51:28

    TiborK >> dlouhý, široký a vyžraný...:-))) Krásná ryba - blahopřeji.

      NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:47:39

      Ivo >> posúď sám

        NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:41:16

        TiborK >> jasně. Rozumím. 84 cm /18kg - slušná "koule" .

          NVaša - Profil | St 10.2.2010 20:40:19

          Tak já taky přispěji.Já jednou na svazovce chytil kapra 66 cm a měl 7,5 kg.Takže i na svazovce můžou být vypasené ryby.Byl to šupináč.

            NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:38:33

            Ivo >> mne je to jasné. Chytil som kapra (lysca), ktorý mal 84cm a mal cca 18kg, takže určite je predpoklad, že mal váhu nad 10kg aj pri dĺžke 80cm. Ale vtedy som ho nechytil.Takže je to iba dohad...

              NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:33:55

              TiborK >> jak už jsem psal, těch faktorů majících vliv na proporce ryby v různém stádiu věku (délka/hmotnost )je opravdu velmi mnoho. Jednak zmíněná vysazená forma kapra, za další úživnost a přítomnost (ale i druh) přirozené potravy. Za další - průměrná hloubka vody a s tím tak trochu souvisí i nadmořská výška revíru. Jde o to, jak rychle se prohřívá voda a jak později se znovu ochlazuje vlivem okolních teplot. V revíru s menší hloubkou a s příbřežními mělčinami začne kapr přijímat potravu mnohem dříve, než-li v hlubokých vodách s absencí mělčin. I charakter dna je důležítý v souladu s výskytem škeblí, velevrubů, vodní vegetace atd. Toto je téma na hodinové diskuse :-))

                NTiborK - Profil | St 10.2.2010 20:26:55

                Niečo z mojej štatistiky
                (70 + - 10cm, čiže kapre od 60 do 80cm)

                cm-kg-typ kapra
                ------------------------------------------------
                80- 9,1- šupi
                79- 7- šupi
                74- 6,5- šupi
                74- 6- lysec
                65- 4,5- šupi
                73- 6,5- šupi - koi
                72- 6- šupi
                73- 7- lysec
                75- 6,5- šupi
                72- 6,2- šupi
                70- 7- lysec
                72- 6,5- šupi
                65- 5,6- šupi
                61- 5,2- šupi
                73- 7,6- šupi
                74- 7,2- šupi
                70- 6,6- šupi
                77- 9,8- šupi
                62- 5- lysec
                78- 8,2- šupi
                60- 5,3- šupi
                80- 7,4-- šupi
                60- 4,5- šupi
                65- 5- lysec
                64- 6,2- lysec
                67- 7,5- lysec
                68- 4,1- lysec

                A všimnite si jeden detail. Ani jeden kapor do 80 cm (zatiaľ) nepresiahol hranicu 10kg.
                Každý zápis mám zdokumentovaný aj fotkou, ale nechcem Vás s tým zaťažovať.

                  NIvo - Profil | St 10.2.2010 20:20:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  kakr >> Možná by ses divil, že by ty "povodně" z Moravských kaprů byly někde úplně jinde ..:-)))A na Labi ? Jistě sám víš, jak je to individuelní. Standardně stavěný šupi má při délce 70 cm cca 6-8 kg. Najdou se i kapři nižší formy, kde je hmotnost cca 5-6 kg. Pak jsou samozřejmě lysáci. Na Žernosecké pískovně jsem chytil lysáka, který měl při délce 72 cm necelých 12 kg, ovšem to je už extrém. Všechno záleží na vysazené formě , na úživnosti vody a na množství boilí no vody naházené....:-)

                    Nb.gun - Profil | St 10.2.2010 20:14:42

                    anakonda >> Ale já nemluvím o nějakém odhadu, či použitých tabulkách. Mnou zmiňovaných cca 7 kg je reálná hmotnost kaprů na svazových vodách podle vážení ...

                      Nmpmaik - Profil | St 10.2.2010 20:12:32

                      Kapřík těsně pod 70 --- 69cm a 8,5kg

                        Nkakr - Profil | St 10.2.2010 19:55:52

                        Ivo >>
                        Kdyby všichni velcí kapři lapnutí na Moravě byli vráceni vodě, hrozí povodně:-))
                        Kolik váží K70 z Labe??

                          NStanley 87 - Profil | St 10.2.2010 19:49:51

                          Koci66 >> koci66 >> Je z naší vlasti

                            NIvo - Profil | St 10.2.2010 19:49:32

                            kakr >> ...zřejmě slušný oddíl, ten váš ...:-)) Ale vážně, tak by to asi mělo vypadat. Sem tam menší rybu na pánev, ale velké kusy opatrně zpět do DOMOVSKÉ vody.

                              Nkoci66 - Profil | St 10.2.2010 19:46:25

                              Stanley 87 >> Je pěknej. Z naších vod nebo cizina ?

                                NStanley 87 - Profil | St 10.2.2010 19:43:31

                                Koci66 >> koci66 >> Protože mě fotil NIel a pořád jenom. ,,Zvedni mu hlavu, dej ho vejš,....." a já byl úplně vyřízenej

                                  NStanley 87 - Profil | St 10.2.2010 19:42:33

                                  anakonda >> S vážícím sakem 10,5 kg. Po odečtení saku +- 10 kg

                                    Nkoci66 - Profil | St 10.2.2010 19:39:29

                                    Stanley 87 >> Z tech +-10 kg tz nabehla zila na cele clovece !!! Anebo je to tim ze mame predsazene ruce ???!!!

                                      Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 19:38:49

                                      Stanley 87 >> Tabulkových nebo skutečných?

                                        Npjarmil - Profil | St 10.2.2010 19:38:16

                                        ja chytil 72cm a mel 9,5kg