Kapr 70cm - kolik váží?

Jsou tabulky vah odpovídající délkám ryb uváděné v BP, RŘ správné?
Konkrétně v kategorii kapr 70cm.
Autor diskuse: kakr - Profil , 10.2.2010 kaprařina - RŘ, MO, svazy

NSven - Profil | St 10.2.2010 17:10:02

anakonda >> Pochybnosti jsem měl už hodně dávno. Vedl jsem si několik let záznamy o ulovených rybách a součástí bylo i měření a vážení ale někam jsem to zaštrachal. Jestli to najdu, tak to sem hodím. Je pravda, že na soukromáky nechodím a lovím jen na svazovkách nebo sam. hospodařících. Ale ani náhodou nevěřím tomu, že kapři na soukromácích mají tak odlišné parametry. Loni před Vánocemi jsem koupil s produkčního chovu kapra, protože jsem kamarádovi neprozřetelně nějakého pěkného slíbil ale nechytil. A sliby se musí plnit. Takže, byl to krásně stavěný, vysoký a vykrmený lysák 5,2 kg a rovných 60cm.
Necítím potřebu se chvástat, proto moje ryby mají reálné míry a váhy.

    NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 17:09:27

    rices >> Třeba chce udělat anketu a přepsat tabulky.

      Nmegalodon - Profil | St 10.2.2010 17:08:13

      Já myslím že kapr 70cm (když nebudem brát extrémy jako vyžranej vysokej lysec nebo nízkej říční šupináč) má cca kolem 7kg. Chytil sem několk kaprů kolem 70-ti a pár jsem jich i ze zvědavosti vážil a pohybovalo se to fakt kolem 7kg.

      Na obou fotkách sou kpaři vážení přímo u vody :
      na 1.fotce má 71cm a 8kg - byl pěkně vypasenej
      na 2. fotce 67cm a 6,20kg

      Bohužel fotky zvětšit nejdou, ale mám je v kartě ve svých fotkách a tam jsou trochu větší:-)

        Npatlal - Profil | St 10.2.2010 17:08:05

        anakonda >> Myslel jsem že jsi nějaký mladý kluk co ještě moc kaprů neviděl ale juknu do karty a od "starý" kmet.Desetikilová 70sadka není u nás zas takový extrém to mi věř.

          Nstandas - Profil | St 10.2.2010 17:07:46

          kakr >> mám osobní skušenost že orientační tabulka v soupisu revírů je velmi mylná:TABULKA:15.5KG a faktická váha je na fotce:

            Ncertbert - Profil | St 10.2.2010 17:07:42

            Lužnice- 6-7 Kg to je praxe-:o)

              Nfoxxx - Profil | St 10.2.2010 17:05:32

              kakr >> Podle mně jsou údaje uváděné v RŘ podhodnocené... viděl jsem např.kapra 68cm a 11kg a já osobně chytl kapra 54cm a cca.5kg (ale je mi jasné,že takové úlovky a stavby těla jsou už extrémy!):-)

                Nrices - Profil | St 10.2.2010 17:05:27

                Malda512 >> tiež sa čudujem prečo ho to zaujíma a čo sa nakoniec s to vyliahne ?

                  NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 17:04:20

                  Kec2 >> 70 a měla 4.5 kg? Máš fotku? A byl to kapr?

                    NMalda512 - Profil | St 10.2.2010 17:03:46

                    kakr >> Ty bys to měl vědět nejlíp.

                      Nluft - Profil | St 10.2.2010 17:03:27

                      Podle tabulky by měl vážit 7,85 kg. Myslím, že v průměru to tak může být.

                        NKec2 - Profil | St 10.2.2010 17:01:23

                        no,70ku jsem chytil 4,5kg , ale taky mám 71 a 10,5kg. :-))

                          Nzajda f - Profil | St 10.2.2010 16:58:46

                          ty tabulky jsou k obrazu masařek tak,že můžou lapat dál a né končit lov :-))

                            NToncek <*))))>< - Profil | St 10.2.2010 16:57:43

                            Tabulky uváděné rybářským řádem jsou POUZE ORIENTAČNÍ.
                            ...a kapr 70 cm ? Musel bych ho vidět. Jinak ti to přesněji říct nedokážu. Takový "normální" kapr 70 cm může vážit cca 5 až 7 kg. Ale záleží na mnoha faktorech (zda se jedná o řeku či stojatou vodu, potravní podmínky, na genetickém založení /šupináč x lysec/, apod.).

                              Nrices - Profil | St 10.2.2010 16:57:21

                              anakonda >> mam takeho aj šupika ,neviem dať foto mam ho na karte v moj lov 10,5 kg dlžku neviem nemeriam ,ale nebol to žiadný dlhaň všimnite si to foto v podberaku !

                                Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 16:56:07

                                rices >> Ano to je svatá pravda.jsou to ti tlouštíci o kterých jsem psal.

                                  NDrahoš - Profil | St 10.2.2010 16:55:42

                                  CT Timata >> kdyby to nebylo na závodech,a nebylo u toho tolik lidí tak tomu taky moc nevěřím Ale i já jsem na Tovačově byl svědkem,kdy můj kamarád ulovit 64cm a 9,17kg Mutant...

                                    Nanakonda - Profil | St 10.2.2010 16:55:18

                                    CT Timata >> Mám ty samé zkušenosti.

                                      Nrices - Profil | St 10.2.2010 16:55:05

                                      stakov to stavbov tela v pohode

                                        NCT Timata - Profil | St 10.2.2010 16:53:15

                                        Drahoš >> to je dost na tolko cm... ja co mam pochytanych, tak az okolo 80cm mali taku vahu.