Kdo z vás je tady řezník?

Moc to sem nepatří,ale řeší se tady často jiný blbosti.Asi založíme club Řezníků a uzenářů.Tak kdo z vás je,byl,nebo hodlá se stát řezníkem? (mám na mysli zaměstnání) nevhodné okamžitě mažu !!!
Autor diskuse: exori - Profil , 7.2.2010 všeobecné - domací dílna

Starc55 - Profil | Ne 15.6.2014 9:32:44

PYTLAKS >> To jsem nemyslel, i když rajskou, koprovku nebo křenovku vařím. Vařené hovězí mám rád, ale myslím jinou úpravu než vaření. To umí snad každej, i ty.

    PYTLAKS - Profil | Ne 15.6.2014 9:31:27

    otoš >> to ne,já bych ho raději upekl nebo vyudil:-))

      Chosé 2 - Profil | Ne 15.6.2014 9:28:44

      mannnik >> Jen tak pro zajímavost. Hovězí steak pochází z Jižní a Severní Ameriky, kde se upravuje původně z roštěné s kostí a hlavně z volského masa :-) Tady se to jen upraviuje dle ekonomie.Podobně jako hovězí váleček se přejmenoval na falešnou svíčkovou, aby si tomu zdejší velkovýrobci mohly dát vyšší cenu. Žádný stát ze kterého dovážíme hovězí maso si to nedovolí. Ve Franci, Španělsku, Německu atd...je pořád ještě falešná svíčková pouze od H. plece.

        otoš - Profil | Ne 15.6.2014 9:27:54

        PYTLAKS >> ...a to si nejedl sumčí guláš...:-))

          PYTLAKS - Profil | Ne 15.6.2014 9:20:15

          otoš >> na guláš je nejlepší zvěřina.-))

            PYTLAKS - Profil | Ne 15.6.2014 9:19:14

            Chosé 2 >> tak pokud jedou rychle,tak to pak tak vypadá:-))náš řezník si s tím pohraje bo ho nic nehoní:-))

              Chosé 2 - Profil | Ne 15.6.2014 9:17:41

              PYTLAKS >> To víš, že máš pravdu, jen tu kližku nesmí nájemní dělníci, nebo tzv. držitelé dílčí kvalifikace rozbombardovat :-o)

                otoš - Profil | Ne 15.6.2014 9:16:51

                Starc55 >> ...ještě je dobrá do buchet...:-))
                PS.: kližka je nej...jen na guláš...

                  Chosé 2 - Profil | Ne 15.6.2014 9:14:36

                  Starc55 >> Z kližky, která je u H. Kýty a drží více pohromadě je po naložení do zeleniny a koření po dvou dnech fajnová svíčková:-) Také z tzv. husičky u H. plece, která se někde prodává jako součást H. kližky

                    PYTLAKS - Profil | Ne 15.6.2014 9:13:25

                    Starc55 >> uvař ju na rajsků:-))

                      Starc55 - Profil | Ne 15.6.2014 9:06:06

                      Dá se využít hovězí kližka i jinak než na guláš?

                        mannnik - Profil | Ne 15.6.2014 8:58:46

                        Chosé 2 >> dělám si ho na steak velmi často, ovšem zarazilo mě na obalu označení jako hovězí přední. Proto se ptám. Pro mě je to na hovězí steak velmi dobré a levné maso ( cca 200Kč /kg).

                          S&F - pescador - Profil | Ne 15.6.2014 6:53:50

                          Chosé 2 >> Hezky a pravdivě napsáno ... podobně jako kuřecí křidélka která
                          bývala "odpadem" .... pouze ale do té doby něž to někodo povýšil na pochutinu.
                          Na druhou starnu vám takřka každý veterinář řekne,že křídla by nejedl ani náhodou. Důvodem je
                          očkování které se aplikuje právě do této "pochutiny".

                            Chosé 2 - Profil | Ne 15.6.2014 5:40:35

                            mannnik >> Flank steak nyní, jsou různé kuchyňské úpravy z Hovězího pupku.
                            Pro objasnění. Byly doby, kdy se bral a stál jako hovězí přední 22 Kčs. Zákazníci ho kupovali na polévku až poté, kdy v Řeznictví již nebylo Hovězí žebro nebo hrudí. No a protože roštěná, svíčková a Hovězí zadní není přímoúměrné kapse většiny národa, dělají se bifteky i z pupku. Ovšem s honosnějším názvem.

                              mannnik - Profil | So 14.6.2014 23:33:58

                              Jen se zeptám, Flank steak je přední nebo zadní? nebo vlastně jaký? :-)

                                masař00 - Profil | So 14.6.2014 23:28:49

                                jeden luxusní mladík 27 kg. koupen ve čtvrtek 12. 6.

                                  P.M.1. - Profil | Pá 13.6.2014 22:01:41

                                  Káceč >> Dost dobré:-))

                                    Káceč - Profil | Pá 13.6.2014 21:49:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Řezník nebo pekař, obojí musí člověka bavit a dělat to s láskou. http://www.wimp.com/breadmaker/

                                      jardajelen - Profil | Pá 13.6.2014 21:39:17

                                      marmyš >> omluva... toto video je z Maďarska, ale vím, že v rusku to dělají velmi podobně, alespoň podle vyprávění mého kolegy z práce, který má Rusku za manželku a jednou tam na zabijačce byl ..

                                        marmyš - Profil | Pá 13.6.2014 21:26:41

                                        jardajelen >> Proč hned Rusko? Co třeba Maďarsko?