Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Njarda 2004 - Profil | Út 12.1.2010 18:46:50

Co je RS?

    NSumík1965 - Profil | Út 12.1.2010 18:44:38

    kakr >> Karle jako hospodář MO víš komu a za jakých podmínek se "rozdávají" povolenky, věřím tomu a jsem přesvědčen, že jako hospodář ji máš taky zadarmo.

      Nčabi - Profil | Út 12.1.2010 18:42:44

      kakr >> je to tak.Ověřoval jsem si to od spolužáků co chodili i na SRŠ.RS nebudu po absolvování této školy!Jen si nejsem jist s tím jestli můžeme být hospodáři.Oni jo jelikož mají za sebou SRŠ,ale jestli já to netuším...optám se ve škole.

        Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 18:37:42

        Sumík1965 >>
        Jsi zřejmě také právní expert, v kterém zákoně je napsáno, že RS má povolenku zdarma??

          NFRANCOUZ - Profil | Út 12.1.2010 18:37:18

          uz podruhe rikam,ze s tim letos jsem se spletl

            Nluft - Profil | Út 12.1.2010 18:36:39

            Za minulý rok dvakrát kontrola RS, bez závad schopen. Ten druhej mi ještě radil kam si mám nahodit. :-)

              Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 18:35:43

              čabi >>
              Nejsi náhodou na právech v Plzni? Tam bych tomu i věřil, ale rybářská fakulta v Budějkách - nevěřím.
              Stačí se kouknout do zákona a prováděcí vyhlášky a budeš hned v obraze.

                NSumík1965 - Profil | Út 12.1.2010 18:32:31

                francouz >> FRANCOUZ >> Je tu skoro polovička ledna, takže jsem ještě nestihl vyzvednout povolenku, proto nemohu hodnotit letošní setkání s RS :o)))
                Problémy s těmito "ochránci právních norem" jsem zatím v minulých sezónách žádné neměl. Chovám se u vody dle RŘ a jen v jednom případě jsem potkal na revíru Peklo (okr. Česká Lípa) porybného kterému se plétly doby lovu v pstruhových a mimopstruhových revírech. Naše výměna názorů trvala do doby kdy jsem nalistoval v RŘ dobu lovu v mimopstruhovém revíru. Uznal omyl, ale zapoměl se omluvit za své pochybení. Až později jsem se dozvěděl že k rybářské stráži chodí rybáři hlavně proto, že mají ze zákona povolenku zadarmo až na druhém místě je předvádění se s odznakem na prsou u vody.
                Ještě jsem si vzpoměl na jednoho porybného co loni netušil, že mládež chytá na dva pruty :-)))))) Sám se natřel, když si informaci o chytání mládeže na dva pruty ověřoval u hospodáře jeho MO ČRS :o))))))))))
                Na závěr jen to, že co jde o setkání u vody s RS nemám žádný problém ani průjem a spím klidně , orosené čelo studeným potem také nemám.

                  Nčabi - Profil | Út 12.1.2010 18:32:16

                  kakr >> nevím jestli jsou mé znalosti žalostné,ale tohle nám říkali ve škole!RS nebudeš jen tím,že vychodíš nějakou rybářskou školu.Tam se učí rybářství ve smyslu hospodaření s rybami,rybníkářství,zpracování a tak.Měli jsme předmět Sportovní rybářství,byl na přednášce jeden z místních porybných.Když jsme se ho ptali,jak se stát RS,tak říkal,že si musíme udělat zkoušky jako osatní uchazeči!

                    Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 18:30:31

                    čabi >>
                    Tvé znalosti jsou žalostné, víc se k tomu napsat nedá......

                      NKa-vec - Profil | Út 12.1.2010 18:28:21

                      kakr >> To snad není pravda, bože jak to bude vypadat za 10 let? To se snad bude každej starat, aby se na chudáčky pytláky nezvýšil hlas nebo co...

                        Nčabi - Profil | Út 12.1.2010 18:26:25

                        kakr >> po absolvování této školy můžeš být hospodářem na MO.Na RS musíš i přes dokončení této školy dělat zkoušky.

                          Nčabi - Profil | Út 12.1.2010 18:25:01

                          Bosanac >> příhoda z Majdaleny,chytali jsme s kámošem a pochvíli tam začal nějakej týpek chodit pořád okolo,sem tam od nás k dalšímu rybářovi,chvíli postával a chvíli chodil.Asi po 15 min,když jsme se na něj zrovna nedívali a věnovali se lovu,objevil se za náma a ukázal placku v ruce:-)

                            Nzajda f - Profil | Út 12.1.2010 18:23:54

                            c@m@ro >> aha tak RS je rybarska straz ktera stojí na stráži a hlída aby se rybářům nic neztratilo?

                              Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 18:23:24

                              čabi >>
                              Pokud skutečně děláš rybárnu v Budějicích, tak si uvědom, že po absolvování školy můžeš dělat RS už bez jakéhokoli přezkušování.
                              Plést si Stanovy, případně "nějakou brožurku" se zákonem je dle mého názoru dost na pováženou.

                                NBosanac - Profil | Út 12.1.2010 18:20:02

                                kakr >> V CRS prevazna cast borcu z rad RS ukaze narychlo odznak v ruce , o tom ze maji ukazat legetimaci nemaji ani paru . Kdyz je hezky poprosis tak bud delaji blbeho , nebo neslysiciho . Reakce zacina v momente kdyz mu reknes ze mu neukazes povolenku a pokracujes v chytani . Lokalita stredni Cechy , MPcka . Musim pro objektivitu napsat ze jsou i vyjimky , ale je takovych zalostne malo . O znalosti zakona a BP radsi nebudu psat .

                                  Nčabi - Profil | Út 12.1.2010 18:17:37

                                  kakr >> ve stanovách to není,ale myslím tím nějakou brožuru nebo co to je...nějaký pravidla pro RS ,tam by to mělo být.Říkali nám to ve škole.

                                    Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 18:16:02

                                    Ka-vec >>
                                    Pytlák, aby se skutečně stal pytlákem dle novely zákona by musel mít nalapány ryby za 5 000Kč.
                                    To je cca 50 kg kapra. Takoví borci nejsou, to by museli slovit rybník.....

                                      NKa-vec - Profil | Út 12.1.2010 18:11:32

                                      kakr >> Rozhodně ne, s kým bych si povídal? Jakto že nebudou pytláci? Bude za pytláctví trest smrti? Ani to by nepomohlo...

                                        Nkakr - Profil | Út 12.1.2010 18:06:15

                                        Ka-vec >>
                                        Od letošního roku už žádní pytláci nebudou, tak RS zrušíme??