Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NMrknato - Profil | St 20.1.2010 12:42:50

Sven >> Jen jestli si náhodou neopsal scénář z nějakého masoporna. To jsou hmaty, obušky, pouta, zadržení, nadržení a ještě do toho pes, zoofílie.

    NRadek Ptáček - Profil | St 20.1.2010 12:17:48

    rybomil >> RS není oprávněna? A co třeba zákon o rybářství ( jenom zjednodušený název) § 16 odst.b, kde je přímo uvedeno :
    požadovat - 1. od osoby lovící ryby nebo vodní organizmy prokázání její totožnosti, předložení platného rybářského lístku a platné povolenky k lovu,

      NKukin1 - Profil | St 20.1.2010 11:52:20

      rybomil >> ano ano tak jest:)

        Nrybomil - Profil | St 20.1.2010 11:47:42

        grizzly72 >> Si nerozumíme. RS, stejně jako pani v bance nebo na poště nejsou opravněni kontrolovat občanku ( na to komu se předkládá průkaz totožnosti ke kontrole je příslušný zákonný předpis, číslo bych taky případně našel ). Může se pouze podívat na foto, rozhodně ne vidět rodné číslo a další osobní údaje. Paní v bance také můžeš nadiktovat nebo napsat rodné číslo a měla by ti věřit, že souhlasí s údaji , které ke tvýmu účtu má.
        Takže pokud jsi ukázal, že občanku máš, klidně mu to mohlo stačit, aniž by do ní koukal.Do ruky mu jí dát nemusíš, stačí že vidí fotku, případně přečte jméno a příjmení, ostatní mu můžeš zakrýt, odpálkovat ho, že není oprávněn ke kontrole OP.

          NPavel Z - Profil | Út 19.1.2010 18:03:57

          Andrew >> Většinou nezáleží na tom jak vypadáš,ale co máš v hlavě. Já nejsem žádnej drobek a taky to na mě dva blbouni z RS zkoušely. Na jednoho stačila znalost RŘ a na druhého bohužel hrubá síla.

            NPašo - Profil | Út 19.1.2010 17:37:06

            Andrew >> O muskulatuře to není

              NAndrew - Profil | Út 19.1.2010 17:27:00

              Moje osobní zkušenost je taková, že každej třetí porybnej se chová (a někdy i vypadá) jako debil. Mít na to muskulaturu, asi bych se s nima nebavil. Čistě náhodou to byl loni jeden a ten samej:-)

                Ngrizzly72 - Profil | Út 19.1.2010 17:12:11

                rybomil >> mám pravdu, nabídl jsem mu občanku k nahlédnutí, to nechtěl a hlavně jak jsem psal - při předchozích kontrolách mu to nevadilo a klidně provedl zápis, že je vše bez závad

                  Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 14:11:42

                  rybomil >> asi tak nějak to je,jestli někdo předpokládá že členové slovenské RS jsou všichni doktoři práv tak ať spadne na zem a přes to tyto pravomoci mají

                    NSven - Profil | Út 19.1.2010 13:58:29

                    Brix >> tak, tak. Svatá pravda :-)))

                      NBrix - Profil | Út 19.1.2010 13:54:48

                      Sven >> Já vím, já vím, je to sci-fi. Ono je to ale obecně takto: všude na světě se pohybuje určitý procento blbců. Jsou všude - v politice, u policie, mezi sousedy - a taky mezi RS. To procento bude asi zhruba všude stejný, ale způsobuje, že se na tu či onu profesi nadává. Nakonec buďme rádi za těch pár nadšenců, kteří RS dělají a jsou slušní - je jich určitě velká většina. A při setkání s blbcem to holt nevzdávejme, neboť jak pravil klasik (Werich), boj s blbostí se sice nedá vyhrát, ale nikdy ho nesmíme vzdávat. Tož asi tak.

                        Nrybomil - Profil | Út 19.1.2010 13:51:32

                        kanic >> Je pár part kriminálníků, úplně vypatlaný mozky a hovada schopný čehokoliv, který kdybys potkal u vody jako kontrola RS, asi bys už víckrát tyhle lidi kontrolovat nechtěl........

                        Nevím, jak slovenská RS, ale slovenská policie, no přístup k nám jako "cizincům" absolutně šílený, neprofesionální. Tam bych nechtěl být cizinec, co nerozumí jejich řeči ani náhodou. Zlatý hoši na pražským Karláku.

                          NSven - Profil | Út 19.1.2010 13:41:57

                          Brix >> myslím, že nevýhodu profi RS, by byla její malá početnost, oproti dobrovolníkům. Stát se bude bránit vytvářet další represivní složku, placenou ze státního rozpočtu a menší organizace si to nebudou moci finančně dovolit. Aby mělo smysl zakládat profi RS při MO s menší výměrou revírů, bylo by třeba získat min.7 členů. To znamená 3x dvoučlenná hlídka v nepřetržitém provozu po 8,0 hod. + 1 náhradník v případě nemoci nebo střídání dovolených. A to by bylo jen nutné minimum. Ani si netroufám provést kalkulaci, na kolik by taková skupinka strážníků přišla ročně.
                          Organizace s větším objemem revírů by potřebovaly 2 a více násobek tohoto.

                            Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 13:36:21

                            rybomil >> stačí když pes leží 10 m od něj

                              Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 13:35:21

                              rybomil >> občas dělám kontroly v součiností se psovodem PČR a opravdu to má ten správný dopad,nikdo ani nehlesne něco negativního

                                Nrybomil - Profil | Út 19.1.2010 13:32:05

                                kanic >> Tý vogo, si nedokážu dobře představit. To jsou zákony pro divoký východ nebo reálný západ ? Nedokážu si dobře představit,že RS někomu oprávněně nasazuje pouta.Jedině PČR.
                                Už teď, když " se cítím ohrožen " volám na chataře, aby si toho čokla laskavě zavolal, přivolal na vzdálenost, na kterou mě nebude ohrožovat. Jakmile tak neučiní, oslovuji ho důrazně a výrazně nahlas naštvaným důrazem, aby tak učinil. S tím ,že v případě přiblížení se bez pána na vzdálenost méně jak 5m vyndávám legálně drženou zbrań a při vzdálenosti psa 2,5m ji použiji. Většinou to zafunguje, ale jeden čokl, co mě chytal za nohavici měl namále, bo pani opakovaně dělala jako že to neslyší. Když jsem vystřelil mimo něj, kua jak rychle začla rozumět.
                                Takhle by to mělo fungovat i v reálu s RS. Zejména v noci mají chodit ve 2 a zásadně tedy ne s čoklem na volno a ze zálohy. Co nesnáším, je funící, vrčící či jinak neovládnutý čokl za zadkem.
                                Nežádal jsem " vůdčí list" na motorový vozík ( copyright MD ), ale zbroják.

                                  Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 13:29:38

                                  Sven >> přál bych ti zažít kontrolu slovenské RS,hned by jsi změnil názor na naši RS

                                    NSven - Profil | Út 19.1.2010 13:28:31

                                    kanic >> zima je dlouhá :-)))

                                      Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 13:27:34

                                      Brix >> v rámcí MRS profi RS existuje,myslím že na severní Moravě a v některém Českém ÚS také

                                        NSven - Profil | Út 19.1.2010 13:27:07

                                        Ivo >> to máš pravdu. Asi by bylo vhodné, aby naše RS povinně absolvovala stáž v některé z rozvinutějších zemí EU, např. SR :-)))