Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NBrix - Profil | Út 19.1.2010 13:24:25

Řešením by byla profi RS, ale o tom si tady můžem jen vyprávět za dlouhých zimních večerů... Kromě toho to už tady v diskuzích bylo xkrát.

    Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 13:24:01

    Sven >> souhlasím,ale tady o tom můžeme jenom diskutovat

      NSven - Profil | Út 19.1.2010 13:21:34

      kanic >> jistě, že ano. Celý náš zákon potřebuje překopat, tak aby vše bylo stručně a jednoznačně formulováno. Maximálně zůžit prostor pro manévrování, jak jedné, tak i druhé strany. Jasná pravidla s jasnými sankcemi pro pachatele přestupků.

        Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 13:18:39

        b.gun >> netvrdím,že nemáš pravdu,ale lidé jsou různí ,že ano !!!

          Nb.gun - Profil | Út 19.1.2010 13:10:51

          kanic >> A ještě si při tom plácání se po ramenou zapomněl na jednu dosti podstatnou záležitost - zlepšit také úroveň RS, jejíž právní povědomí bývá často bohužel velmi tristní, nehledě na celkový projev a úroveň vystupování ...

            NIvo - Profil | Út 19.1.2010 13:10:44

            Sven >> Pes je určitě dobrá věc - obzvlášť bez náhubku. Otázka je, zda je brán rovněž jako VČ.
            Ovšem u některých našich členů RS bych měl jisté obavy...:-))

              Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 12:59:52

              Rváč >> je mně to jasné,obyčejně jsou to ti co porušují BP

                Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 12:57:52

                Sven >> hodně rybářů by chtělo po vzoru okolních zemí upravit dobu chytání,ale co např.upravit zákon o rybářství ve vztahu k RS po vzoru Slovenska ????

                  NSven - Profil | Út 19.1.2010 12:53:46

                  rybomil >> Ahoj. Na Slovensku se s tím narozdíl od nás, tedy rozhodně neserou :-))))))))


                  § 25
                  Použitie hmatov, chvatov, úderov a kopov sebaobrany,
                  slzotvorných prostriedkov a obuška

                  Člen rybárskej stráže je oprávnený použit hmaty,
                  chvaty, údery a kopy sebaobrany, slzotvorné prostriedky
                  a obušok s cielom
                  a) zabránit úmyselnému poškodzovaniu majetku užívate
                  la,
                  b) zaistit bezpečnost inej osoby alebo vlastnej osoby
                  pred útokom, ak sa po výzve od útoku neupustí,
                  útok bezprostredne hrozí, trvá alebo podla všetkých
                  známok bude pokračovat,
                  c) obmedzit osobnú slobodu osoby, ktorá kladie aktívny
                  odpor.

                  § 26
                  Použitie pút

                  Člen rybárskej stráže je oprávnený použit putá
                  a) na spútanie osoby, ktorá kladie aktívny odpor alebo
                  fyzicky napáda člena rybárskej stráže, alebo osobu,
                  ktorá vystúpila na jeho podporu, úmyselne poškodzuje
                  majetok užívatela, po márnej výzve, aby od
                  takého konania upustila,
                  b) na vzájomné pripútanie osôb za podmienok uvedených
                  v písmene a).

                  § 27
                  Použitie služobného psa

                  (1) Člen rybárskej stráže je oprávnený použit služobného
                  psa s cielom
                  a) zaistit bezpečnost inej osoby alebo vlastnej osoby
                  pred útokom, ak sa po výzve od útoku neupustí,
                  útok bezprostredne hrozí, trvá alebo podla všetkých
                  známok bude pokračovat,
                  b) zabránit úteku osoby, ak má byt takej osobe obmedzená
                  osobná sloboda.
                  (2) Člen rybárskej stráže používa služobného psa
                  s náhubkom. Ak to povaha a intenzita útoku, prípadne
                  prekonanie odporu osoby vyžadujú, použije služobného
                  psa bez náhubku.

                    NRváč - Profil | Út 19.1.2010 12:07:28

                    kanic >> v očich některých rybářů asi bohužel ano. RS to nemá lehký, všem se nikdy nezavděčíš:-(

                      Nkanic - Profil | Út 19.1.2010 8:02:22

                      Abramis >> k žádné změně nedošlo,takže povinnost zapisovat všechny ulovené ryby platí

                        Nrybomil - Profil | Út 19.1.2010 7:12:16

                        Jarda Š. >> když už tak §16, vyhl. č. 197/ 2004, ne zákona, ten má číslo 99/2004.Nebavme se rybách, které mají zákonnou míru.
                        Znám kvanta lidí, co nepíšou před odchodem od vody ani ryby tzv. " ušlechtilé " a už vůbec neví, že by nějaký doklad od nástražek mít měli.
                        BTW: Jak RS zjistí, že to není doklad od rybek, který jsem koupil 2 měsíce zpět a už dávno
                        " vychytal ", nebo že mi z nich ještě 1 zbyla??? Podle mě alibistický přístup RS, alá jsem funkce , tak když chci, znepříjemním vám to..........

                          Nrybomil - Profil | Út 19.1.2010 7:05:16

                          grizzly72 >> Nemáš pravdu, při lovu jsi povinen prokázat totožnost RS. Pokud nemáš sebou občanku, může ti RS , když nemáš fotku na členský legitimaci sebrat povolenku.
                          V JČ jsou na to přísný a platí to tam už několik let a RS z toho školí.Buďto doběhneš do auta poblíž pro občanku ( řidičák ? ? ? ) nebo můžeš mít smolíka.
                          Předchozí roky jsem byl asi 3x svědkem nekompromisního postupu RS.

                            NAbramis - Profil | Út 19.1.2010 0:17:48

                            kanic >> chtěl bych se zeptat při odpovědi Jardovi Š. - 18.16.19.hod. - platí to u vás na JM. i letos? - (mám na mysli okamžitý zápis každé ryby i té, která nemá míru?)

                              Nkanic - Profil | Po 18.1.2010 23:41:18

                              Rváč >> mám tomu rozumět tak,že budeš patřit mezi ně ?

                                NRváč - Profil | Po 18.1.2010 23:18:56

                                RS jsou kok..i:-) Pristi tyden delam zkousky:-)

                                  Nkanic - Profil | Po 18.1.2010 23:14:08

                                  Pavel Z >> tak je to možná v ČRS,ale v MRS je to jinak

                                    NPavel Z - Profil | Po 18.1.2010 19:32:57

                                    V době kdy jsem používal nástražní rybky a přišla RS,tak jejich otázka zněla "co je v tom kýblu?" a moje odpověď"nástražní rybky" to bylo vše. Někdy zapsané byly někdy ne a nikdy nebyl žádný problém. Aspoň v tomto směru.

                                      NMuf - Profil | Po 18.1.2010 19:11:30

                                      woe:-) já nemůžu najít paragon od nové lcd natož od nákupu rybek:-))))

                                        Nkanic - Profil | Po 18.1.2010 18:59:34

                                        Jarda Š. >> toto je právě sporná věc