Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NFery - Profil | Po 18.1.2010 18:46:40

Jarda Š. >> pokud neni stanovena povinost pro rybáře rybu dokladovat,tak mu porušení musí někdo prokázat..

    NJarda Š. - Profil | Po 18.1.2010 18:24:12

    kanic >> Jestliže RS má právo požadovat, tak to znamená, že rybář má povinnosr na výzvu předložit.

      Nkanic - Profil | Po 18.1.2010 18:16:19

      Jarda Š. >> v rámci MRS se zapisuje každá ryba tedy i ta která míru nemá.Jak dalece toto opatření má smyls je další věc.Co se týka dokladu o nabytí nezapsaných ryb - v Zákoně o rybářství není tato povinnost rybáři stanovena ,ale dle tohoto zákona má právo RS tento doklad vyžadovat.

        NSven - Profil | Po 18.1.2010 18:15:43

        Když se chce, tak to jde. Tedy všude, mimo Česka.

        § 16
        V kaprových vodách sa zakazuje
        .......c) lovit na rybku prinesenú z iného revíru,....

        zdroj:http://www.srzrada.sk/index.php?n=Legislativa.Disc​iplinarnyPoriadok

          Ngrizzly72 - Profil | Po 18.1.2010 18:09:33

          Rytíř >> však mi taky povolenku vrátil, srazil paty a mazal pryč

            NPetr64 - Profil | Po 18.1.2010 18:09:22

            Ivo >> Takovej hodně starej......náš :-))

              NIvo - Profil | Po 18.1.2010 18:05:59

              Petr64 >> tak o tom žádná. Kédr je běžně používaný výraz ?

                NRytíř - Profil | Po 18.1.2010 18:00:23

                grizzly72 >> to byl pěknej vocas,to bych došel na MO a okazal jeho zapisy z kontrol,v tve povolence a to by byla potom prdel,co by mu na to řekli: -)))

                  NPetr64 - Profil | Po 18.1.2010 17:59:13

                  Ivo >> Máš pravdu.Je to krasavec,kterýho je na kédr škoda.

                    NJarda Š. - Profil | Po 18.1.2010 17:59:13

                    Fery >> To je výjimka, že když máš u sebe rybu, kterou máš povinnost po ulovení zapsat a nemáš zapsanou, tak je tvojí povinností prokázat, že nejde o porušení takové povinnosti.

                      NFery - Profil | Po 18.1.2010 17:54:41

                      Jarda Š. >> to je postavený trochu na hlavu ne..dokazovat by měla RS,potažmo přestupková komise..

                        Ngrizzly72 - Profil | Po 18.1.2010 17:53:55

                        vloni jsem měl 6 kontrol a akorát jednou problém, nemám v členský legitimaci fotku, přišel porybnej(mladej kluk s přítelkyní) a začal mě drbat za tu fotku a že v jihočeským kraji je povinná a chtěl mi sebrat noty, tak jsem mu řek ať si je vezme a že jsem zvědavej jak to vysvětlí na organizaci, kontroloval mě totiž už potřetí a ani jednou mu to nevadilo ( asi si chtěl pohonit ego před přítelkyní)

                          NIvo - Profil | Po 18.1.2010 17:51:20

                          Petr64 >> ach jo :-(

                            NPetr64 - Profil | Po 18.1.2010 17:46:54

                            Ivo >> Na Dyji každej druhej,kdo de na fousatý.

                              NIvo - Profil | Po 18.1.2010 17:38:40

                              kakr >> v zásadě máš pravdu, ale kdo by lovil na lína ?

                                NJarda Š. - Profil | Po 18.1.2010 17:36:52

                                rybomil >> Jde o to, že když si poneseš nástražní rybky zpátky a RS tě bude kontrolovat při odchodu od vody, tak bys měl prokázat, pokud je nemáš zapsané v záznamu o docházce a úlovcích, že jsi je nenachytal v revíru a neodnášíš bez zápisu. Jinak ti RS může zadržet povolenku a budeš muset doložit MO, že jsi se přestupku nedopustil. V revírech MRS musíš zapisovat každou mírovou ponechanou rybu hned po ulovení, takže s línem v řízkovnici budeš osobou podezřelou z porušení RŘ, když ho nebudeš mít zapsaného, tedy budeš muset jinak prokázat jjeho původ. Doložit původ ryby v případě, že RS má důvod tě podezírat z přestupku, máš podle § 16 písm b) b. 2. zákona č. 97/2004 Sb.

                                  NRytíř - Profil | Po 18.1.2010 17:30:43

                                  kakr >> jak se přišlo na to,u toho rybaře,že ty nastražni rybky byly z předešleho dne,moh si je třeba přinest z vylovu,to řekl on sam?

                                    NRytíř - Profil | Po 18.1.2010 17:27:57

                                    Pašo >> v poho,no vidiš,že se da diskutovat v klidu,no a jinak s těma rybkama souhlasim,že je to naprd ošetřeny.

                                      NPašo - Profil | Po 18.1.2010 17:08:59

                                      Rytíř >> No asi jsem to špatně pochopil - sorry. S těma nástražníma rybkama to je nedomyšlené. Ale tak není to první ani poslední věc v RŘ tak se není zase ani čemu moc divit.

                                        Nkakr - Profil | Po 18.1.2010 17:07:56

                                        malá ukázka.....