Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

NIvo - Profil | Ne 17.1.2010 19:22:22

kakr >> § 1 - Maminka,manželka a RS mají vždy pravdu
§ 2 - pokud pravdu náhodou nemají , platí § 1

Jasně - já to zlehčuju - byla to jasná příprava k trestnému činu a příprava a pokus se posuzují stejně jako dokonaný trestný čin (zločin)..:-)))))

    Nkakr - Profil | Ne 17.1.2010 19:13:41

    Ivo >>
    Maminka,manželka a RS mají vždy pravdu:-))))))
    Takový přistihnutí při přípravě je horší jako lov bez povolenky:-)))

      NIvo - Profil | Ne 17.1.2010 19:10:24

      Pašo >> byl to chlap tak ve věku cca 35 roků. Měl - nebo spíš vymyslel si svojí teorii a moje vysvětlení prostě odmítal přijmout.Vzhledem k tomu, že se už později neukázal si myslím, že mu to nejspíš posléze došlo. Kdo ví.

        NPašo - Profil | Ne 17.1.2010 19:01:30

        Ivo >> Tak to byl nějaký MEGA blb. Jak mu může taková kravina vyletět z huby. :-) To mi říct tak se asi počurám smíchy.

          NIvo - Profil | Ne 17.1.2010 13:29:22

          Letos pouze jeden případ. Na kapry vozím vždy tři pruty. Ne že bych chtěl chyta na tři, ale člověk nikdy neví. Může dojít k lecčemu a chytat zbytek víkendu na jeden prut se mi zrovna nechce. Proto ho mám s navijákem ,připravený, navázaný. Stalo se mi, že mi při náhozu praskla závěska. Tak jsem vyndal třetí prut, nandal kouli a nahodil. Po náhozu jsem se chystal věměnit praskou závěsku, když v tom přišel porybný. Začal mne podezírat z toho, že se CHYSTÁM chytat na tři pruty a že nebýt toho, že mne PŘISTIHL PŘI PŘÍPRAVĚ , určitě bych prý na tři chytal. Jeho teorie, jeho spekulace, jeho myšlenkové pochody. Pominu-li fakt, že jsem měl na stojanu dva hlásče a ačkoli jsem mu ukázal onu prasklou závěsku, tak mi nevěřil a začal svou teorii rozvíjet. Když jsem se s ním dál odmítal bavit (neboť jsem nic neporušil), tak mi sdělil, že si na mne posvítí a odešel. Zvláštní - od té doby jsem ho neviděl. V podstatě o žádný mega konflikt nešlo.

            Nboyscout - Profil | So 16.1.2010 14:07:34

            Tady máte řešení. Pokud ani policie nemůže přinutit šoféra aby si sundal masku když nechce tak RS teprve ne. Takže můžete v klidu lovit i na cizí papíry :-)
            http://www.novinky.cz/domaci/189376-ridic-s-maskou​​-prasete-se-radaru-neboji-policie-je-na-nej-krat​ka.html​

              NHarvy123 - Profil | So 16.1.2010 10:55:34

              kopr69 - podobnou reakci jsem očekával,je těžké obhájit si nesmysl... argument na hloupost neexistuje. O tom obrázku to platí samozřejmně i obráceně.

                NTurňa - Profil | So 16.1.2010 10:54:44

                hanzalik >> Tak takovou RS neznám. Kouknu se letos kolem vody.

                  NTichej - Profil | So 16.1.2010 10:49:02

                  orlas2 >> a koho? zhruba 100 docházek a 2xkontrolaRS ato jen díky tomu, že jsem seděl kousek od chaty jednoho z nich.
                  Loni jsem se ptal a odpověď byla :my stím nic nenaděláme .Troch trapná odpověď od profíka :-))

                    Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:41:08

                    Turňa >> Byla to úplně první kontrola, tak jsem nechtěl klást odpor :-) Mohlo mu být kolem šedesátky a venčil jezevčíka - pomůže to jako poznávací znamení?

                      Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:39:51

                      orlas2 >> Ano, i to bych pochopil... jenže já tam měl takovou tu misku o velikosti asi 10x10cm (proč taky brát kýbl, když nebudu používat krmítko a vím to...). Takže i reakci na kýbl bych pochopil, ale tohle vážně ne...

                        NTurňa - Profil | So 16.1.2010 10:39:41

                        hanzalik >> Pokud jde o Turyňák, tak jsi jej měl poslat, stejně jako v případě Kralup, pro odznak a průkaz, chytám zde dost často, neboť jsem zdejší a "nějakého postaršího pána z RS" neznám, Asi to byl spíš "najaký pobuda" co se jich kolem toulá dost. Petrův.

                          Norlas2 - Profil | So 16.1.2010 10:37:02

                          Tichej >> Nevím,zeptej se jich.:-)

                            Norlas2 - Profil | So 16.1.2010 10:35:53

                            hanzalik >> A jelikož tady za chvilku už nebudu,ještě dodám z vlastní zkušennosti.Byl jsem na Husinecké přehradě,kde je také zákaz krmítek alias zakrmování,vedle mě přišel klučina,do vody naházel několik koulí šrotu a strašně se chtěl hádat,když k němu přišel porybný a dával mu školení.Od někud nás asi sledoval dalekohledem a viděl,že kromě kukuřice na háčku naházel do vody plno šrotu.Nechytl ho za ruku,tak mu jen domluvil.

                              NTichej - Profil | So 16.1.2010 10:33:17

                              N orlas2 - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 16.1.2010 10:18:04
                              hanzalik >> Pokud je tam zákaz používání krmítek,má to asi svůj opodstatněný důvod,například zdroj pitné vody,a tak krmítkovou směs použije jen člověk bez ohledu na přírodu.Povolenku tě měl sebrat.
                              --------------------------------------------------​-------------------------------------------------------​------------------------------------

                              Jordán v Táboře -zákaz vnadění a používání krmítek,je to vodárenská nádrž. Ale zhruba od listopadu do února(záleží jak je zamrzlej )se na zhruba 25-100m2vesele krmí kachny na vodní ploše.A to se smí?Kachnokrmiči zde jsou schopni naházet několik desítek kg pečiva deně, a kachny vše nesežerou .Tak doprdele proč RS nezasáhne i tady.Maj to přece v pravomoci nebo maj strach ? To nemluvím o MP ti taky dělaj že to nevidí. snad platí zákon pro každého.

                                Norlas2 - Profil | So 16.1.2010 10:32:06

                                hanzalik >> Dívej se na to z jeho pohledu.Přijde k tobě,uvidí kbelík se šrotem-krmítkovou směsí a řekni sám,věřil bys na jeho místě,že dáváš jen kuličku na červíka?

                                  Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:27:17

                                  orlas2 >> Jasně, pochopil bych, že problém nastane v okamžiku, kdy tam budu házet koule s krmením, nebo takové ty věci. To bych byl opravdu hovadu a uznal bych to, ačkoliv by to stejně proti ustanovení jejich MO nebylo, ale dva masňáci v lehké kuličce šrotu o průměru max 1,5 cm? Btw: Pořád nechápu, na základě čeho by mi tu povolenku sebral? Co zakázaného jsem porušil? A jsme u toho - chc-li něco zakázat, musím nad tím nejdřív přemýšlet a vhodně to formulovat - pak se nebudeme dostávat do podobných situací...

                                    Norlas2 - Profil | So 16.1.2010 10:18:04

                                    hanzalik >> Pokud je tam zákaz používání krmítek,má to asi svůj opodstatněný důvod,například zdroj pitné vody,a tak krmítkovou směs použije jen člověk bez ohledu na přírodu.Povolenku tě měl sebrat.

                                      Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:11:37

                                      Za rok 2009 jsem měl 71 vycházek, 4 kontroly RS a dvě zmasené ryby (samozřejmě zapsané v evidenci docházky a úlovků)

                                      První byl zjara starší pán na Turyňském rybníku (Záplavy) - postával vedle, nechal nás nahodit a pak provedl kontrolu. Vše v pohodě, problém nebyl - jen se neobtěžoval ukázat odznak, ani průkaz.

                                      Druhá byla na Berounce 6 nad Branovským jezem - solidní pán, zkontroloval, zda je vše v pohodě, optal se, zda víme, do kdy můžeme chytat, udělal záznam, chvíli pokecal a odešel.

                                      Až potud jsou loňské zkušenosti s RS naprosto v pořádku - já si plním své povinnosti, on dělá svou práci. Není problém.

                                      Třetí návštěvu RS jsem zažil na revíru Zeměchy 3 (MO Kralupy n. Vlt.), kde byla na revíru cedule: "Zákaz používání krmítek". Přezbrojili jsme tedy feedery z krmítek na kamenné zátěže a chytali na "obalovačku" - dva masňáci lehce obaleni šrotem. Protože nám to narozdíl od místních stréců šlo a tahali jsme kapra za kaprem (spíš kapříka za kapříkem), nenechala na sebe kontrola dlouho čekat - přičinlivý rybář sedící vedle ji rychle přivolal. ZA několik minut se přiřítil podivný chlápek, odznak svíral v ruce, průkazem se neprokázal a hned spustil, že nám sebere povolenky, protože používáme krtmítkové směsi a to se prostě nesmí. TAkže jsme se chvíli přeli o to, jestli je krmítko to samé, co krmítková směs. Když poznal, že je v úzkých, udělal aspoň zevrubnou kontrolu našeho vybavení. Ani tam neshledal závady (mrzuté, že?) a tak jsem přešel do ofenzívy a vynadal mu, jak je možné, že mu tam volně podíhají dva rotvajleři, když je pod cedulí o zákazu používání krmítek další cedule, která praví, že "Zákaz volného pobíhání a venčení psů". A pán "velká rybářská stráž! se nafouknul a beze slova odešel. Nikoho jiného nekontroloval. Nečekaně. Což je docela škoda, protože ten vedle sedící stréc-telefonista za chvíli chytil dva ubohé násaďáčky, hodil je do batohu, odjel a za půl hodiny seděl vedle nás znovu.

                                      Čtvrtá kontrola proběhla na revíru Vltava 2 - přímo v Kralupech-Lobečku na asi nejprofláklejším místě v tomto městě. Opět lehká feedrovačka a za chvíli mi za zády stojí další z členů kralupské strážní elity a už po cestě ječel, ať mu okamžitě dám povolenku. Nechal jsem ho doběhnout, vydýchat (inu, kila navíc dělají svoje...) a znovu si vyslechnul jeho báchorku o tom, jak mu mám odevzdat povolenku. Požádal jsem ho o odznak a průkaz RS. Neměl. Smůla... Řekl jsem mu, ať přijde s potřebnými doklady a chytal dál. Do cca 20 minut byl zpět s městskou policií a tvářil se vážně odhodlaně. Zeptal jsem se, proč mu mám dávat povolenku a on, že je prý zákaz lovu a já chytám, čímž jsem porušil ustanovení... bla bla. Tak jsem se ho slušně zeptal, jak se mám dozvědět, že je na vltavě zákaz a on, že to přece mají ve vývěsce (jasný, každej nečlen jejich MO ví, kde mají vývěsku a před lovem se tam určitě jede kouknout...) Tak jsem ho upozornil, že dnes to tedy vyjímečně zabalím, ale příšt ať na mě tohle nezkouší, protože, ač sleduju pravidelně stránky ČRS, tak i SÚS ČRS, nikde o tom zmínka nebyla a informace o zákazu lovu má být na revíru, nikoliv na nějaké vývěsce kdesi ve městě. Chápu, že u řeky to může být problém, ale jak říkám, byl jsem na nejprofláklejším místě v Kralupech...

                                      Takže RS v MO Kralupy dávám vážně jedničku s hvězdičkou :-(

                                      Jaké jsou názory ctěných členů RS zde ve fóru? Byl jsem zlý a ošklivý rybář, nebo jsem byl v právu?

                                        NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 20:53:37

                                        nekut >> V rovině "vysýpání" odpadků, nebo této doměnky, může kterákoliv RS to samé, co já, nebo ty.... drškovat, vyhrožovat a volat mobilem PČR, která právě v tu dobu honí devianty, zloděje aut, pytláky, padělatele... tak ti dají kontakt na technické služby...... No a ten, který je zavolá, je i zaplatí.