- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hádky s RS
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NIvo - Profil | Ne 17.1.2010 19:22:22
§ 2 - pokud pravdu náhodou nemají , platí § 1
Jasně - já to zlehčuju - byla to jasná příprava k trestnému činu a příprava a pokus se posuzují stejně jako dokonaný trestný čin (zločin)..:-)))))
Nkakr - Profil | Ne 17.1.2010 19:13:41
Maminka,manželka a RS mají vždy pravdu:-))))))
Takový přistihnutí při přípravě je horší jako lov bez povolenky:-)))
NIvo - Profil | Ne 17.1.2010 19:10:24
NPašo - Profil | Ne 17.1.2010 19:01:30
NIvo - Profil | Ne 17.1.2010 13:29:22
Nboyscout - Profil | So 16.1.2010 14:07:34
http://www.novinky.cz/domaci/189376-ridic-s-maskou-prasete-se-radaru-neboji-policie-je-na-nej-kratka.html
NHarvy123 - Profil | So 16.1.2010 10:55:34
NTurňa - Profil | So 16.1.2010 10:54:44
NTichej - Profil | So 16.1.2010 10:49:02
Loni jsem se ptal a odpověď byla :my stím nic nenaděláme .Troch trapná odpověď od profíka :-))
Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:41:08
Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:39:51
NTurňa - Profil | So 16.1.2010 10:39:41
Norlas2 - Profil | So 16.1.2010 10:35:53
NTichej - Profil | So 16.1.2010 10:33:17
hanzalik >> Pokud je tam zákaz používání krmítek,má to asi svůj opodstatněný důvod,například zdroj pitné vody,a tak krmítkovou směs použije jen člověk bez ohledu na přírodu.Povolenku tě měl sebrat.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jordán v Táboře -zákaz vnadění a používání krmítek,je to vodárenská nádrž. Ale zhruba od listopadu do února(záleží jak je zamrzlej )se na zhruba 25-100m2vesele krmí kachny na vodní ploše.A to se smí?Kachnokrmiči zde jsou schopni naházet několik desítek kg pečiva deně, a kachny vše nesežerou .Tak doprdele proč RS nezasáhne i tady.Maj to přece v pravomoci nebo maj strach ? To nemluvím o MP ti taky dělaj že to nevidí. snad platí zákon pro každého.
Norlas2 - Profil | So 16.1.2010 10:32:06
Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:27:17
Norlas2 - Profil | So 16.1.2010 10:18:04
Nhanzalik - Profil | So 16.1.2010 10:11:37
První byl zjara starší pán na Turyňském rybníku (Záplavy) - postával vedle, nechal nás nahodit a pak provedl kontrolu. Vše v pohodě, problém nebyl - jen se neobtěžoval ukázat odznak, ani průkaz.
Druhá byla na Berounce 6 nad Branovským jezem - solidní pán, zkontroloval, zda je vše v pohodě, optal se, zda víme, do kdy můžeme chytat, udělal záznam, chvíli pokecal a odešel.
Až potud jsou loňské zkušenosti s RS naprosto v pořádku - já si plním své povinnosti, on dělá svou práci. Není problém.
Třetí návštěvu RS jsem zažil na revíru Zeměchy 3 (MO Kralupy n. Vlt.), kde byla na revíru cedule: "Zákaz používání krmítek". Přezbrojili jsme tedy feedery z krmítek na kamenné zátěže a chytali na "obalovačku" - dva masňáci lehce obaleni šrotem. Protože nám to narozdíl od místních stréců šlo a tahali jsme kapra za kaprem (spíš kapříka za kapříkem), nenechala na sebe kontrola dlouho čekat - přičinlivý rybář sedící vedle ji rychle přivolal. ZA několik minut se přiřítil podivný chlápek, odznak svíral v ruce, průkazem se neprokázal a hned spustil, že nám sebere povolenky, protože používáme krtmítkové směsi a to se prostě nesmí. TAkže jsme se chvíli přeli o to, jestli je krmítko to samé, co krmítková směs. Když poznal, že je v úzkých, udělal aspoň zevrubnou kontrolu našeho vybavení. Ani tam neshledal závady (mrzuté, že?) a tak jsem přešel do ofenzívy a vynadal mu, jak je možné, že mu tam volně podíhají dva rotvajleři, když je pod cedulí o zákazu používání krmítek další cedule, která praví, že "Zákaz volného pobíhání a venčení psů". A pán "velká rybářská stráž! se nafouknul a beze slova odešel. Nikoho jiného nekontroloval. Nečekaně. Což je docela škoda, protože ten vedle sedící stréc-telefonista za chvíli chytil dva ubohé násaďáčky, hodil je do batohu, odjel a za půl hodiny seděl vedle nás znovu.
Čtvrtá kontrola proběhla na revíru Vltava 2 - přímo v Kralupech-Lobečku na asi nejprofláklejším místě v tomto městě. Opět lehká feedrovačka a za chvíli mi za zády stojí další z členů kralupské strážní elity a už po cestě ječel, ať mu okamžitě dám povolenku. Nechal jsem ho doběhnout, vydýchat (inu, kila navíc dělají svoje...) a znovu si vyslechnul jeho báchorku o tom, jak mu mám odevzdat povolenku. Požádal jsem ho o odznak a průkaz RS. Neměl. Smůla... Řekl jsem mu, ať přijde s potřebnými doklady a chytal dál. Do cca 20 minut byl zpět s městskou policií a tvářil se vážně odhodlaně. Zeptal jsem se, proč mu mám dávat povolenku a on, že je prý zákaz lovu a já chytám, čímž jsem porušil ustanovení... bla bla. Tak jsem se ho slušně zeptal, jak se mám dozvědět, že je na vltavě zákaz a on, že to přece mají ve vývěsce (jasný, každej nečlen jejich MO ví, kde mají vývěsku a před lovem se tam určitě jede kouknout...) Tak jsem ho upozornil, že dnes to tedy vyjímečně zabalím, ale příšt ať na mě tohle nezkouší, protože, ač sleduju pravidelně stránky ČRS, tak i SÚS ČRS, nikde o tom zmínka nebyla a informace o zákazu lovu má být na revíru, nikoliv na nějaké vývěsce kdesi ve městě. Chápu, že u řeky to může být problém, ale jak říkám, byl jsem na nejprofláklejším místě v Kralupech...
Takže RS v MO Kralupy dávám vážně jedničku s hvězdičkou :-(
Jaké jsou názory ctěných členů RS zde ve fóru? Byl jsem zlý a ošklivý rybář, nebo jsem byl v právu?
NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 20:53:37
Kde to žije - všechna témata
13:42N🔥 Grill a grilování 🔥 588
13:39NLov pod jezem v letních vedrech? 15
13:36NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 13
13:07NRybáři vs ochránci přirody 90
12:33NATTs hlásiče a ATTx příposlech 548
9:55NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
9:43NHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










