Hádky s RS

Dobry den,je tady konec sezony a ja jsem se chtel zeptat,jake jste letos meli problemy s RS a jake byly nejcastejsi duvody vasich hadek s RS?
Autor diskuse: FRANCOUZ - Profil , 12.1.2010 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Nnekut - Profil | Pá 15.1.2010 20:48:41

drda >> No právě.

    NLudvaBrno - Profil | Pá 15.1.2010 20:20:09

    To bych prvně musel nějakou RS potkat...

      NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 20:07:52

      Venca888 >> Reagoval jsem na tvůj vtip, že když nelovíš, nepotřebuješ povolenku. Jen jsem řekl, že lov sám o sobě jako sólo produkt neexistuje. Existuje v "balíčku", který se jmenuje výkon RP ... proto musíš mít povolenku, nebo jít na ryby s jiným rybářem.... který jí má. Jistě, že se tá vykonávat RP i bez povolenky a je to dnes jen přestupek.....

        NVenca888 - Profil | Pá 15.1.2010 20:00:09

        Mrknato >> jak to, že neexistuje - pojem "lov" vymezuje §2:
        "činnost směřující k ulovení ryby nebo vodního organizmu v rybníkářství anebo ulovení a
        PŘISVOJENÍ si ryby nebo vodního organizmu při výkonu rybářského práva za podmínek stanovených
        tímto zákonem,"

          Nkopr69 - Profil | Pá 15.1.2010 19:57:18

          Harvy123 >> Dekuji za nadavky a to ostatni ktere ani neminim komentovat protoze je to pod mou uroven.Obrazek na tebe a tvuj prispevek at si udela kazdy sam.

            NMrknato - Profil | Pá 15.1.2010 18:29:03

            Venca888 >> To je zase trochu jinak. Lov je součástí výkonu rybářského práva. Lov jako samotný neexistuje....

            Citace :
            f) výkonem rybářského práva činnost v rybářském revíru povolená právnické nebo fyzické osobě
            příslušným orgánem státní správy rybářství podle § 19 až 24, spočívající v plánovitém chovu,
            ochraně, lovu a přisvojování si ryb, popřípadě vodních organizmů, jakož i v užívání pobřežních
            pozemků v nezbytném rozsahu,

              NVosmik84 - Profil | Pá 15.1.2010 18:10:29

              Myslím že co se týče toho držení nebo manipulace s prutem.Já třeba osobně to toleruju u malejch dětí.Nějak se k tomu dostat musej a je blbost jim hned kupovat povolenku aby si zjistili že je to bude bavit.Potkávám spoustu malejch dětí který se svým tátou chytaj a nikdy jsme jim nic neřekl.Ale zase bych netoleroval chlapa ve třiceti ten už by měl vědět co ho bude bavit a v tomhle případě pro něj by neměl být problém si tu povolenku koupit a tak si zkusit jestli ho to bude bavit

                Ndrda - Profil | Pá 15.1.2010 18:08:59

                nekut >> co se týká dokazování, tak případě, který popisuješ, by byla dokazovací povinnost na RS. Myslím, že ve fázi, kdy je odpad ještě v pytli, by do sporu žádná RS nešla.
                Co se týká úklidu lovného místa, je problém v tom, že tě nikdo nenutí ze zaneřáděného místa lovit. Můžeš jít tam, kde uklízet nemusíš - pokud ovšem takové místo najdeš. Na některých revírech takové místo najít by to mohl být docela problém.

                  NPetr64 - Profil | Pá 15.1.2010 17:55:02

                  kakr >> Ani ne.V řádech není všechno a když potřebuju nějakou info.,tak musím schánět kde se dá.Takhle bych se zeptal a hotovo.

                    Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 17:50:22

                    Petr64 >>
                    Božena Němcová by napsala....šťastný to muž........

                      NPetr64 - Profil | Pá 15.1.2010 17:48:51

                      kakr >> To nemám.Já RS neviděl ve službě 3 roky.Asi nejsou výhrady:-)

                        Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 17:46:18

                        Petr64 >>
                        Děláš to dobře, když je zapíšeš do povolenky, žiješ z nich celý rok a nemáš problém z RS.

                          Nnekut - Profil | Pá 15.1.2010 17:42:54

                          Vidím sbor chytrých, bez ironie, tak se někdo vyjádřete k této situaci. Přijeli jsme se ženou k vodě, vybrali místo, uklidili, byl toho pytel, a ve chvíli kdy jsem to zvedl a ukládal do kufru, žena praví - teď si představ že za keřem vyjede RS, která tam jezdí na kole.Jak jí dokážeš, že jsi to tam nechtěl vysypat. Dále bych chtěl vědět, jak je to s nakládáním s odpadem, vždyť já přemisťuji odpad, podle mne je nařízení o povinném úklidu místa před zahájením lovu právní nesmysl. Nanesl jsem to zde již vícekrát, ale ohlas žádný. Je to jako s tím, že kvůli pár hulvátům ve vesnici, kteří topí bordelem, bude náš alibistický stát nutit lidi k povinným zaplaceným kontrolám, kominíci a úředníci si zase namažou kapsy, ale hulváti budou vysmátí, bordelem budou topit dál.

                            NPetr64 - Profil | Pá 15.1.2010 17:41:19

                            kakr >> Jako vzor to neberu.Je jasný že pokud beru rybu která má stanovenou nejmenší délku,musím to napsat.Mně ale zajímalo jak je to s tím zápisem těch NR.Já si rybky schraňuju celý jaro a potom z nich žiju celou sezonu.

                              Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 17:34:40

                              Petr64 >>
                              Povolenka zde ofocená je hodna pobytu v čistírně.
                              Do kolonky revír se zapisují revíry, ne ryby a ulovených 5 línů musí být uvedeno včetně délky v cm.
                              Ryby zakoupené nelze do povolenky zapisovat.
                              Rozhodně to neber jako vzor !!!!!!!

                                NPetr64 - Profil | Pá 15.1.2010 17:28:17

                                kakr >> Koukal sem na vzor úlovkové listiny a chtěl bych se zeptat.Je podmínka zdůrazňovat že se jedná o NR?Já dycky napsal třeba plotice 30ks 1kg. Takhle to nestačí?

                                  NSven - Profil | Pá 15.1.2010 17:25:45

                                  kakr >> už mi docvaklo :-) Dole jsem to špatně pochopil :-))) A máme na světě další diskutábl:-)

                                    Nkakr - Profil | Pá 15.1.2010 17:17:14

                                    Jarda Š. >>
                                    Doklad by mít měl. Co má nebohá RS dělat, ve vezírku 5 línů 30cm, řádně nezapsáni, doklad o koupi chybí. rybář se zapřísahá, že jsou řádně koupeni.
                                    Otázka hodná MRKu:-)))

                                      NJarda Š. - Profil | Pá 15.1.2010 16:56:30

                                      kakr >> Od zakoupených ryb, pokud si je přinese s sebou k vodě, by rybář měl mít u sebe doklad o nákupu.

                                        NTurňa - Profil | Pá 15.1.2010 16:45:44

                                        kakr >> Tak to tě lituji, jak se s tím při sumarizaci můžeš vyznat?