Kde sehnat olovo?

Prosím Vás, nevíte, kde by se dalo sehnat olovo na odlévaní olůvek? Mám formičky, ale problém je s materiálem. Nenapadá mne, kde jej vzít. Prosím o radu ...
Autor diskuse: basset - Profil , 6.1.2010 kaprařina - domací dílna

Nchlup - Profil | Út 4.5.2010 13:43:33

Chtěl jsem se zeptat,jestli se dá na tom šrotáku taky koupit cín co se do toho přidává a kolik asi stojí? Dík.

    NJovánek - Profil | Po 3.5.2010 23:16:09

    basset - >> zkus to na aukru.Občas jsem tam nějaký olovo viděl.

      Nmalamut - Profil | Po 3.5.2010 22:37:58

      basset - >> olovo by jsi mohl sehnat v pneuservisech (pokud již někdo poradil, omlouvám se, nečetl jsem vše). Ale pokud by jsi byl wostrej a moderní kaprař, tak asi jedině od foxe, tam jiná cesta není :-)))

        NMarťasLysa - Profil | Po 3.5.2010 22:34:33

        basset - >> olovo koupíš ve sběrných surovinách. Tak kde vykupujou kovy. Každý určitě okresní město to má a nebo ti to daj za cigára ve sběrnym dvoře ukrajinci co to tam hlídaj...

          NKoubas - Profil | Po 3.5.2010 22:22:04

          smradzjzd >> ten byl z mosazu a srdce z bronzu :) se prodalo a bylo na nový navijáky =8-)))

            Nsmradzjzd - Profil | Po 3.5.2010 21:57:19

            Koubas >> a jo, už si pamatuji, to byla ta aféra jak to na Nově svedli na snědé sběrače kovů. Ale na co je ti ten pohřešovaný zvon, to nechápu

              NStrnda - Profil | Po 3.5.2010 21:53:08

              Zdarec hele nejlepsi bude kdyz pujdes do nejake zberny a poptas se urcite ho odkoupis sice das vic nez za cenu za kterou to vykupujou,ale porad se ti to vyplati.

                NKoubas - Profil | Po 3.5.2010 21:32:59

                smradzjzd >> to se tenkrát restaurovala mám takovej pocit že v krumlově nejaky kaple , kostel nebo nejaká taková budova kde se poživalo... tak to zbylo :)

                  NPetr64 - Profil | Po 3.5.2010 21:32:21

                  Olova se všude válí,Jen se dívat.Dneska sem viděl kousek od centra Brna asi 5m starýho čtyřpramencovýho káblu.Nikdo o to nemá zájem.Na každým pramencu je milimetrová vrstva olova,takže asi 10-12 kilo čistýho materiálu.

                    Nsmradzjzd - Profil | Po 3.5.2010 21:26:43

                    Koubas >> jestli jo, tak tě peklo nemine

                      NKoubas - Profil | Po 3.5.2010 21:24:05

                      nejsem si 100% jistej že to byl kostel ale asi jo :)

                        Nsmradzjzd - Profil | Po 3.5.2010 21:22:32

                        Koubas >> tys přetavil kostelní okna či vitráže na závaží?

                          NPellon - Profil | Po 3.5.2010 19:35:20

                          ja jsem si dosel do sberny a koupil jsem si takove olovene platy... hodil to na sporak a matros co nebylo olovo jsem sebral lzici... odlil jsem to ve stavem hrnci a udelal jsem si takove krasne cihlicky :) ted uz jen udelat tu formu a bude to fain :)

                            Ntomasn24 - Profil | Po 3.5.2010 19:16:40

                            axel82 ja jsem si ji nechal delat u taty v praci mam na 100g a na 200g formu mam ze zeleza

                              Nfarevelak - Profil | Po 3.5.2010 19:06:08

                              oskus >> Jestli máš na mysli ten hnus na vyvažování kol, tak to ani náhodou. Není to už čisté. Já kupuju olovo normálně ve zběrně šrotu .. prodá mi ho za 18Kč/kg. Olověné trubky, nebo hotové pětikilové olověné kostky. Z čeho to je vybrané nevím. Nasekám kolik potřebuju a už to tavím. Jen ale tak na 3-4- krmítka nebo olůvka. Jak je toho moc, zbytečně se to přepaluje a je moc strusky. Třeba má někdo jinou zkušenost.

                                Naxel82 - Profil | Po 3.5.2010 19:05:15

                                tomasn24 >> zdarec tak takovou formu ti závidím taky bych jednu koupil ale na 40-50gramů

                                  Ntomasn24 - Profil | Po 3.5.2010 18:53:54

                                  zdarek kluci taky odlejvam jeste barvu a je to parada

                                    NKoubas - Profil | Po 3.5.2010 18:37:00

                                    basset - >> skus se podivat v koste ruzný vytráže a mozaiky na oknech jsou spojovaný olovem.. nebo aspon dřívs eto tak dělolo sehnal sem si par techto olova krasne se stím pracovalo :)

                                      NTopoľčanec - Profil | Po 3.5.2010 18:15:18

                                      Strelnica. Čisté drobné kvalitné olovo

                                        Červené karty: nhgjhgjhgjghj