Slezská Harta a kouzlo jejího okolí

Zdravím všechny přiznivce rybařského cechu. Zde se můžete podělit o aktuální stav a o své zkušenosti na přehradě Slezská Harta. Můžete sem dávat fotografie ne jenom samotné přehrady, ale i vašich ulovků bez ohledu na druh a jejich velikost. Za všechny užitečné příspěvky, pěkné fotografie nebo veselé či smutné příběhy Vám všem předem moc děkuji.
Autor diskuse: pajinek - Profil , 12.12.2009 všeobecné - ostatní

NPYTLAKS - Profil | Čt 2.6.2016 13:11:07

F16 >> no nic moc teda:-)

    NF16 - Profil | Čt 2.6.2016 11:35:09

    tuzemak >> v pohodě:-)

      Ntuzemak - Profil | Čt 2.6.2016 11:33:59

      F16 >> já nenarážel na váhu,taky nésu zrovna suchar.D

        NF16 - Profil | Čt 2.6.2016 11:32:17

        tuzemak >> náhodou jsem zhubl.Už jen 108,takže stačí:-)

          Ntuzemak - Profil | Čt 2.6.2016 11:29:47

          F16 >> jenom jedna?pro statnyho chlapa to je málo.D

            NF16 - Profil | Čt 2.6.2016 11:28:25

            PYTLAKS >> tak po sedmičce bílého,kdo by nebyl:-)

              NPYTLAKS - Profil | St 1.6.2016 23:58:08

              F16 >> pán je romantik:-)))

                NPařezz - Profil | Út 31.5.2016 21:45:40

                F16 >> A proto se zase chystám. Překvapit může kdykoliv :-)

                  NKřovak - Profil | Út 31.5.2016 21:44:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  F16 >> Tak tak,úžasný revir a kdo se mu věnuje tomu se odměni,chce to jen trochu pile a znalostí :-)

                    NF16 - Profil | Út 31.5.2016 21:23:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Pařezz >> Harta je jediný revír,kde je krásně i bez ryb:-)))

                      NPařezz - Profil | Út 31.5.2016 20:54:13

                      F16 >> Na lodičkáře bych to neházel. Je to přirozený vývoj. Loni jsem zkoušel Maru, Domašu, Ružín a všude je to stejné. Jedinou světlou výjimkou je Zemplínská Šírava, kde se ryby nesmí přivlastňovat. Mít takových více revírů, to je asi jediná cesta, jak si v budoucnu dobře zachytat.

                        NF16 - Profil | Út 31.5.2016 20:25:19

                        Tož Harta ohledně dravců, je už jen nostalgie.Minulý rok bylo na Hartě zapsáno v povolenkách 400ks candáta.Tři roky zpět to bylo 10krát tolik.Lodě v zátokách jsou zkáza.Taky mám loď,takže nejsem proti lodím.Jen je to fakt.Harta dopadla jako Liptovská Mara.Buďme rádi za to ,že jsme si jí užili.:-)))

                          NPařezz - Profil | Út 31.5.2016 19:44:08

                          První roky, kdy se Harta stala rybářským revírem, se dalo chytit 10 štik za vycházku. Velikost samozřejmě nic moc. A musely brát. Jednou 10 kousků, za týden nic. Na kapry stačil jeden prut, když najelo hejno. První 3 roky, co byl povolen lov z loděk, nebyl problém chytit několik sumců na vábničku během jedné hodiny. Několik fousů soutěžilo, kdo sežere první nástrahu. Dnes se sotva nějaký zvedne natož aby zabral. Je to hluboká studená voda, kde v 95 % není žádná ryba. A v úzkém pásu okolo břehu, kde se ryby zdržují, je velký rybářský tlak. K tomu NONSTOP a výsledek je jasný.....

                            NRyben - Profil | Út 31.5.2016 18:03:17

                            Nehci Vám kazit iluze,ale s těma sumcema to tam ani do budoucna nebude tak žhavé. Přirozený výtěr ve větším množství tam kvůli teplotě vody moc nehrozí a ten přírůstek tam taky nebude nic extra i když mají potravy dost ( ze stejného důvodu). Pár kusů se tam chytne, to je jasné, ale nikdy to nebude jako třeba na Pálavě nebo Moravě, Dyji, Odře... A to jsem rád :) naopak mě překvapilo, kolik jsem loni nachytal krásných tloušťů. A vůbec, máte tam na Hartě chytnutého nějakého kapitálního vousáče?

                              NKřovak - Profil | Út 31.5.2016 17:46:26

                              romanek26 >> To ti muzu říct hned kde ty ryby končí.Chodi tam pytlaci kteří se neštití mit nastražene aji 4 ventky,loni jsme tam s kolegou par patiku pobrali.Je to dost krvava voda.Od starych masaku co pleni okouny az po "rybaře" co zmasi cokoli i trofejni kusy.Myslim si ze sumec nadělá min škody než lidský faktor.

                                NStroft - Profil | Út 31.5.2016 14:44:10

                                romanek26 >> Nedej si pokazit náladu, lidé mlží,překrucují, nebo dělají správce v Karpatech. Já pojedu na zahájení, pak jen na sumce, až v Listopadu, na ně vlítnu se vši silou:-)

                                  Nromanek26 - Profil | Út 31.5.2016 13:38:13

                                  Stejně mne vždy zajímalo,když se podivas na sumář ůlovku tak kde ku wa ty ryby jsou,kdo je chyta o_O.protože koho potkáš,ten nadává...nevěřím,že to vyzerou sumci

                                    Nromanek26 - Profil | Út 31.5.2016 13:31:16

                                    Stroft >> teď jsi mi zkazil náladu.já se před ctyrmi lety začal vlačce trochu víc věnovat.ale souhlasím z tebou,tehda jsem měl aspoň nějaké úspěchy,sice čudly ale něco bylo.a já myslel,že mám chujové ruky.ovšem včera co jsem viděl ve vodě....už se těším.;-)

                                      Nromanek26 - Profil | Út 31.5.2016 13:16:30

                                      Ryben >> včera se mi sama nabízela,že i mimo úřední hodiny.bo se ptala odkud jsem...

                                        NStroft - Profil | Út 31.5.2016 11:35:17

                                        Ryben >> Nechci ti brát nadšení, ale na Hartě skončila sezona tak 3-4 roky zpět. Včilek to je jen paběrkování a nahánění okounů 20+, je to smutné ale je to tak:-(

                                          Červené karty: Martin..., Martas.bait