Co na tu řezničinu říkáte?

Všem pěkný večer jen mám takový dotaz na tu masařinu,která se teď provozuje na většině svazových vod po odhájení kaprů?Jaký máte názor na tento už pravidelný kolorit každého podzimu?já osobně bych uvítal aspoň nějakou regulaci počtu ulovených ryb(kaprů)v tomto období ať máme na jaře co chytat,protože takovým tempem a v takovým počasí které teď panuje půjde vše z vody ven,nebo aspoň převážná většina.Není to útok na nějakou sortu rybářů ale jen neškodný dotaz na tuto problematiku,tak mě hlavně nakamenujte odpověďmi typu:vždyť mají zaplacenou povolenku,tak si můžou dělat v podstatě co chtějí...atd.Všem díky předem za slušné názory a odpovědi.
Autor diskuse: špaky - Profil , 18.11.2009 kaprařina - RŘ, MO, svazy

Nšedý pes - Profil | Út 25.1.2011 15:53:09

osobak >> a mám zažitý, že ryba (kapr) je jídlo. Prostě je, rozhodně je to víc jídlo, než sportovní náčiní.

    Nšedý pes - Profil | Út 25.1.2011 15:51:42

    osobak >> to je tvoje věc, já ti v pouštění fandím, zbude víc na mě, ale že by jsi to chtěl nutit ostatním, to je špatný. A to, že se díky své úchylce cítíš být morálně výš, než jsou ostatní.

      NArsi - Profil | Út 25.1.2011 15:51:08

      koupilr31 >> Tvé heslo OK.U nás va vodách RMV máme počet limitovaný.4 ks za týden od 45-70 cm.Když se to kdysi projednávalo,tak nejvíc brebtal kolega staršího data a jeho kolegové senioři.Tak se dá taky zjistit,proč tomu tak je.Důchody jsou malé,jíst se musí a rybolov je pro ně určitá náhrada v jejich rozpočtu.Nechci se na ně nějak navážet,ale po násadě ryb je jejich početný stav u vody viditelný.Tak z toho vycházím.Zhruba po 14 dnech jejich zájem opadá.Proč?Odpoveď si dejte sami.
      To se opakuje kadý rok,jak na jar tak i na podzim.
      Skoro 22 let po bolševickém vládnutím máme zde další dospělou generaci,která myslím si bere rybařinu většinou jako hobby.Můj názor,chce to jen čas,jiné myšlení a přístup k rybařině.
      Možná na můj zápis bude nějaká jiná reakce ze strany seniorských kolegů s tím,že budu taky starý.Ale vím určitě,že lov ryb budu vždy brát jen jako hobby.
      Mám v úctě slušné rybáře v seniorské věku,ale Bohužel jsem jich poznal velmi málo.
      Nenosím pořád černý brýle,proto jsem napsal tento můj názor....

        Nosobak - Profil | Út 25.1.2011 15:37:41

        šedý pes - >> je videt že seš ze staryho těsta chlape!....jo a odnaučit se něco...co maš asi zažity to nejde no!

          Njambo - Profil | Út 25.1.2011 15:35:19

          klacek i provaz má dva konce , a vždy je pro a proti ,tak už to chodí .

            Nosobak - Profil | Út 25.1.2011 15:35:12

            šedý pes - >> z blbym nazorem že ryby pouštím????

              Nosobak - Profil | Út 25.1.2011 15:29:58

              jambo >> pochopil vím že si to myslel ze srandy...nebo tak jako že prase zabijej řeznici tak tak sem to pochopil....ale stejnak někdo se do tebe tady pustí atd je to na nic zakladat tyhle dizkuze stejnak se tady všichni jen pohadaj....

                Nšedý pes - Profil | Út 25.1.2011 15:28:15

                osobak >> nikdo ti tvůj názor nevyvrací, jen se smiř s tím, že budeš žít s debilním názorem, ale to je tvoje polívka.

                  Njambo - Profil | Út 25.1.2011 15:18:16

                  osobak >> asi ,zřejmě si to vůbec nepochopil ,že ?

                    Nosobak - Profil | Út 25.1.2011 15:16:05

                    jambo >> no coment!

                      Njambo - Profil | Út 25.1.2011 14:53:17

                      osobak >> kapr je české vodní prasátko,tak musí bejt řezníci :-))

                        Nosobak - Profil | Út 25.1.2011 14:48:22

                        nikdo mě muj nazor nevyvratí!!!!....ty masaři k nam nepatří k těm co ryby poustí jako jako ja nebo obcas něco vezmou....ty lidi nejsou rybaři,ale pohopouhy řeznici!!!

                          Nšedý pes - Profil | Út 25.1.2011 14:45:21

                          koupilr31 >> já si myslím, že deset je málo, ryba by měla být dvakrát týdně a odmítám jíst ryby, kvůli kterým se rabují moře, sežráním kapra neohrožuji životní prostředí.

                            Ne500 - Profil | Út 25.1.2011 14:32:25

                            koupilr31 - Ono je těžké někomu kázat že si nesmí odnést rybu, nejhorší je ale totální nenažranost. Bohužel je to v lidech a někdo to pomyšlení že by to měl pustit, když se to dá sežrat holt neunese.

                              Njambo - Profil | Út 25.1.2011 14:30:24

                              koupilr31 >>Máš moc dobré heslo, jsem pro alespoň tam toho víc zůstane :-))

                                Nkoupilr31 - Profil | Út 25.1.2011 13:31:36

                                Jo je to blby. Mělo by se to vrátit do starých kolejí, protože důchodci to dokážou vymlátit za týden a ty jejich počty odnesených kaprů jsou vskutku katastrofální. Zajímalo by mě co stěma kaprama dělají? Já bych snížil počet odnesených kaprů na 10 za rok to jim musí bohatě stačit. Nebo si někdo myslíže je to málo? Já hájím heslo chyť, vyfoť a pusť.

                                  Ne500 - Profil | Ne 23.1.2011 15:26:37

                                  Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - Tak to s tebou plně souhlasím, každý dobrý skutek by měl být po zásluze potrestán.

                                    NParanoidní Schizofrenik - Profil | Ne 23.1.2011 15:12:13

                                    e500 >> jó svaz se o nás dobře stará, vždyť jen kapra loni vysadili na našich 195. hektarech cca 20 000 kusů .....takže bez včasné regulace by u nás brzo nic jiného nebylo....

                                      Ne500 - Profil | Ne 23.1.2011 15:02:12

                                      Paranoidní Schizofre >> Paranoidní Schizofrenik - hmm zajímavé, zřejmě slušnej oddíl. To tam co chodím já to je již v červenci vyčištěné. Kluci si pak stěžují že nic nebere. Asi se to tam u vás rychleji všechno množí.

                                        NParanoidní Schizofrenik - Profil | Ne 23.1.2011 14:56:16

                                        e500 >> opak je pravdou s pár kámošema (stejně dobrýma i lepšíma) a samořejně i konkurenčními rybáři obdobných kvalit, již několik let velmi intenzivně "čistí" výhradně jeden cca sedmdesátihektarovej revír a bohužel se jim jaksi vyčistit stále nedaří... ba naopak rok od roku počet i velikost jejich úlovků stoupá......