Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Hardyman - Profil | St 26.3.2014 21:20:16

Magič >> Magič, Ziggy - 26.3.2014 21:13:43 >> Počítám s vámi a dám vědět až bude vše připravené...

    Ziggy - Profil | St 26.3.2014 21:16:13

    Magič >> to jo, synka ty "obrázky" a stará výbava taky moc bere....

      Ziggy - Profil | St 26.3.2014 21:14:27

      Hardyman >> tak na to se těším Honzo, moc

        Magič - Profil | St 26.3.2014 21:13:43

        Hardyman >> Zamlouvám si 4 x lístek,pro celou rodinu :-)) Místo na Karlštejn nebo do ZOO ,zajedu raději k Tobě do muzea :-))

          Hardyman - Profil | St 26.3.2014 21:11:13

          Ziggy >> Až bude vše připravené stanovím otvírací dobu...

            Ziggy - Profil | St 26.3.2014 21:06:39

            Hardyman >> paráda !

              Hardyman - Profil | St 26.3.2014 21:03:08

              : vydrák >> Ahoj Romane, staré vybavení poslouží i v současnosti...

                Hardyman - Profil | St 26.3.2014 20:59:05

                sumec 1950 >> V muzeu mám gaf od Rouska a od Tokozu ten je úplně nový.

                  Ziggy - Profil | St 26.3.2014 20:06:35

                  : vydrák >> o dost upřimější !

                    : vydrák - Profil | St 26.3.2014 19:54:50

                    sumec 1950 >> Dřív byla jiná doba,ryba byla spestřením jídelníčku.
                    Ačkoliv se nehrálo na nějaký chyť a pusť,rybáři se k rybám chovali podstatně líp.
                    Dodržovalo se hájení,pouštěli se podměrečný ryby,nelovili se určitý druhy v jejich době tření.

                    No a pokud šel rybář na sumce,musel mít jistotu že mu nezdrhne.
                    Takže přitáhnout,vrazit do čelisti gaf a v klidu zdolat a zmasit.Žádný líbačky a zvedačky:-)
                    Byla prostě jiná doba,taková upřímnější.

                      sumec 1950 - Profil | St 26.3.2014 19:47:28

                      : vydrák >> Také jsem je vlastnil,jeden dokonce od ROUSKA,druhej byl TOKOZ Dnes už gaf nepoužívám,tahám je holou rukou.Je to jednoduchý,stačí se nebát.

                        : vydrák - Profil | St 26.3.2014 19:41:11

                        sumec 1950 >> Gaf se dříve používal hodně a všichni velcí výrobci jej měli na svém prodejním katalogu.
                        Já už rybaření s gafem nepomatuju ale ty bys Tondo mohl.Seš přece jenom o nějakej ten pátek starší.

                          sumec 1950 - Profil | St 26.3.2014 19:38:19

                          : vydrák >> Romane,ještě že tu fotku nevidí rybomilci.Za ten gafby by ti tu fotku pohanili. Jinak pěkný.

                            : vydrák - Profil | St 26.3.2014 19:37:38

                            Karhu >> Joo Míro,bejvávalo.

                              Karhu - Profil | St 26.3.2014 19:35:26

                              : vydrák >> Romane i ty pstruzi jsou krásný,dneska se nám o takových muže už jen zdát

                                : vydrák - Profil | St 26.3.2014 19:29:23

                                Karhu >> Prut nepoznávám ale naviják je Tlustoň (copy Pepa).

                                  Karhu - Profil | St 26.3.2014 19:28:20

                                  : vydrák >> Je to hák jako na Jánošíka :-) ,ale proutek i naviják pěknej

                                    : vydrák - Profil | St 26.3.2014 19:26:45

                                    Karhu >> Hlavně ten gaf je pořádnej:-)

                                      Karhu - Profil | St 26.3.2014 19:25:18

                                      : vydrák >> Romane ten cajk na sumce je pěknej

                                        Karhu - Profil | St 26.3.2014 19:22:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Zkusím letos poprvé RETRO lov.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly