Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Npouzy - Profil | St 26.3.2014 19:22:38

I tehdy byli pěkní sumci a odpovídající nádobíčko na vousáče.

    N: vydrák - Profil | St 26.3.2014 19:03:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Trocha retra od vody po druhé.
    (Z.Šimek 1954)

      N: vydrák - Profil | St 26.3.2014 18:09:44

      venca1 >> Asi si mě špatně pochopil.
      Já nesrovnávám MK 100 a ostatní naše navijáky. Já srovnávám MK100J a MK 100.

        Nvenca1 - Profil | St 26.3.2014 18:07:14

        : vydrák >> Nemáš pravdu, klasická stovka byl hodně dobrý kolovrat i když měl své mouchy. V té době, kdy se prodával, tak mu konkurovalo v ČSSR jen pár šejků, které nebyly běžně k dostání. 110ka byla už hodně horší. :-)

          NZiggy - Profil | St 26.3.2014 17:53:28

          Při retro úpravách a opravách jsou potřeba i retro „stroje a nářadí“ :---)))
          Jako kluk se pamatuju že to leželo u nás ve sklepě a nikdo to k ničemu nepotřeboval. Před časem jsem potřeboval něco osmirkovat, vrtačka v ruce nebo upínáku mě už nebavila. A hle!! z regálu na mě pokukuje tenhle stroječek. Musel jsem vymyslet a udělat upínací hlavu na smirek nebo brusnej kotouč a bylo to na světě!!! Dovolte abych vám představil „ Velkého Bruse“ rok narození 1966, po té žil několik let neznámo kde (chybí dékápko) a skončil u nás doma v hibernaci do 24.3.2014 , po menší úpravě už jen brousí, leští, brousí, leští........................

            NMikulas - Profil | St 26.3.2014 10:53:09

            : vydrák >> díky!

              N: vydrák - Profil | Út 25.3.2014 21:38:39

              Karhu >> Díky.

                NKarhu - Profil | Út 25.3.2014 21:38:15

                : vydrák >> To zatočení s nima je fakt hodně příjemný,na to kolik toho mají za sebou. Romane návod jsem ti poslal rozfocený na mail.Tak mužeš porovnat.

                  N: vydrák - Profil | Út 25.3.2014 21:32:57

                  Karhu >> Přesně tak,chod „Jéčka“ je ouplně jinej.Hlaďounkej a jemňounkej:-)
                  Klasická stovka,to je hroznej kolovrat.

                    NKarhu - Profil | Út 25.3.2014 21:24:03

                    : vydrák >> Romane opravdu je to naprosto stejné,on celý ten návod je dost stejný jen je změněný slovosled. Jinak chod těch J je nádhernej,jde tak krásně měkce a i s tím cvrčkem je to takový příjemný ševelení.Škoda že to MK nezustalo u těch japonských dílů.

                      N: vydrák - Profil | Út 25.3.2014 21:20:17

                      Karhu >> Pokud je to stejný tak to posílat nemusíš. Ušetřil si mě práci:-)
                      Hele,co říkáš na rozdílný chod mezi 100 a 100J? Rozdíl je celkem markantní.

                        NKarhu - Profil | Út 25.3.2014 21:16:08

                        : vydrák >> Romane pošlu ti to,ale stejná věc napadla i mě tak už jsem to kontroloval a je to naprosto stejné a stejné číselné označení.

                          N: vydrák - Profil | Út 25.3.2014 21:07:28

                          Karhu >>Mirdo,mohl bys mě prosím vyfotit jen tu část kde je rozložení navijáku? Rád bych to porovnal s klasickým MK 100,zda někde soudruzi něco neubrali.
                          Pokud budeš moct,pošli mě to na email Tokoznavijaky@seznam.cz
                          Děkuju

                            NKarhu - Profil | Út 25.3.2014 21:05:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            : vydrák >> Romane přidávám nafocený návod na ty MK100J

                              Nsumec 1950 - Profil | Út 25.3.2014 20:36:36

                              kkkarlos >> Nemáš zač.

                                Nkkkarlos - Profil | Út 25.3.2014 20:03:42

                                sumec 1950 >> Toníku, díky moc za ty kroužky. Dneska v pořádku dorazili a ty hliníkové jsem hned trošku očistil. Zítra je zkusím nasadit na prut. Ještě jednou dík, a jsem dlužníkem. Ahoj Karel

                                  Ntokoz11 - Profil | Út 25.3.2014 19:02:58

                                  : vydrák >> taku už vím jak mě napadlo že je i červená skládal sem si reexe-A kterejch mám asi 6 (byly rozdělány v krabici ) a na jdeno sem to našel :D

                                    N: vydrák - Profil | Út 25.3.2014 17:38:36

                                    Mikulas >> Samozřejmě:-) http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=641378

                                      NMikulas - Profil | Út 25.3.2014 16:44:06

                                      : vydrák >> ahoj, poslyš, tys měl někde na mrku otázku o přehradách a jejich stavbě (teda taky "retro"), moc se mi líbila, ale nemůžu ji najít, pošleš mi prosím link?

                                        Nkkkarlos - Profil | Út 25.3.2014 15:01:22

                                        statik >> Tohle bývalo i před cca 25 lety u nás na Olši . Nebo spíše tohle šlo zažít skoro všude. Jó kde jsou ty časy.......ještě že ty vzpomínky nám nikdo nevezme........

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly