Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

statik - Profil | Út 25.3.2014 14:57:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ještě jeden pohled na bývalý rybářský ráj,bohužel horší kvalita fota.

    statik - Profil | Út 25.3.2014 14:55:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Taky jedna vzpomínka na minulost z roku 1976,kdy na Ostravici bylo lipanů ,když začali večer sbírat ,hladina se čeřila a na 5 metrech toku sbíralo i 40 ryb.

      venca1 - Profil | Út 25.3.2014 12:24:26

      : vydrák >> Tak tohle jsem naposledy zažil tak před 30ti lety. Lipani přes 35cm se už moc nevidí.

        : vydrák - Profil | Út 25.3.2014 11:54:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Trocha retra od vody neuškodí
        (Z.Šimek 1954)

          Karhu - Profil | Út 25.3.2014 8:25:50

          : vydrák >> Ahoj Romane,děkuji,na pánovi bylo vidět že si rybařinu hýčká,hezky jsem si s ním popovídal. Návod nafotím a dám sem.

            : vydrák - Profil | Út 25.3.2014 7:13:19

            Karhu >> Mirku,to je nádhera!
            Mé sběratelské srdce nad tou nádherou ouplně zaplesalo:-) Velká gratulace,to je pravý sběratelský poklad.

            Je až neuvěřitelný,že pán na ty navijáčky celou dobu chytal. Jsou ve skvostném stavu.

            edit: pokud můžu poprosit,rozfoť ještě ten návod k navijáku.Dík

              Karhu - Profil | Po 24.3.2014 21:05:33

              tokoz11 >> pěknej record,gratulace

                tokoz11 - Profil | Po 24.3.2014 20:41:08

                Ziggy >> to je dobře

                  Ziggy - Profil | Po 24.3.2014 20:36:05

                  tokoz11 >> no právě, už mám taky políčeno.....

                    tokoz11 - Profil | Po 24.3.2014 20:31:35

                    Ziggy >> díky i tak se to dá říct nikdy nevíš co vytáhneš a kdy ti co zabere :D

                      Ziggy - Profil | Po 24.3.2014 20:27:26

                      tokoz11 >> pěkné :-) i ty věcičky ze země, to je vlastně taky taková rybařinka.....

                        tokoz11 - Profil | Po 24.3.2014 20:20:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        dnesní přírůstky record mi chyběl dlouho a pár věcí z dnešní hledačky detíkem

                          tokoz11 - Profil | Po 24.3.2014 20:19:37

                          Karhu >> jo to mě taky a dneska už mi přišel aji record :D

                            Karhu - Profil | Po 24.3.2014 20:02:53

                            sumec 1950 >> Přesně tak ,na pánovi bylo vidět že si jich vážil a slušně s nima zacházel,byl jsem rád že jsem ho poznal.

                              sumec 1950 - Profil | Po 24.3.2014 20:01:12

                              Karhu >> Zřejmě se o ně dobře staral.Tak to má být.

                                Ziggy - Profil | Po 24.3.2014 19:59:25

                                Karhu >> tak tahle z aukra není ale z bazaru

                                  Karhu - Profil | Po 24.3.2014 19:56:30

                                  sumec 1950 >> Tondo děkuji,jsou v pěkném stavu a to na ně pán od koupě až do ted chytal.

                                    Karhu - Profil | Po 24.3.2014 19:55:08

                                    Ziggy >> jj to je přesně ona,myslím že byla i podobném stavu,chtěl za ní nějakou placatici,ale mě to moc neříká tak myslím že jí prodal na aukru.

                                      Ziggy - Profil | Po 24.3.2014 19:51:45

                                      Karhu >> myslel jsi takovou? čeká na znovu vložení dušičky, je to zatím tak trochu chudinka....

                                        sumec 1950 - Profil | Po 24.3.2014 19:51:01

                                        Karhu >> Taky velká gratulace,hned dva se jen tak nevidí.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly