Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NKarhu - Profil | Po 24.3.2014 19:49:54

kubah >> To se ti nedivím,málokdo se jich zbavuje,já jsem pro ně jel 200km,nechtěl jsem to svěřit poště .

    Nkubah - Profil | Po 24.3.2014 19:44:39

    Karhu >> tak to je paráda...

    Taky jeden mám a nikdy ho nepustím :-)

      NKarhu - Profil | Po 24.3.2014 19:41:03

      tokoz11 >> Díky,to MK J mi chybělo na poličce

        Ntokoz11 - Profil | Po 24.3.2014 19:38:28

        Karhu >> moc pěkný gratulace , jeden je pro mě ? :D

          NKarhu - Profil | Po 24.3.2014 19:35:28

          T.Karel >> Mě zase nedávno jeden kolega tu malinkou řízkovnici nabízel,ale protože jsem spíš navijákovej tak jsem jí nechtěl :-(

            NT.Karel - Profil | Po 24.3.2014 19:33:21

            Karhu >> Díky .kdysi jsem měl podobného materiálu malou řízkovnici ,ale bohužel o tu jsem přišel

              NKarhu - Profil | Po 24.3.2014 19:27:52

              T.Karel >> Ta žížalí krabička je moc pěkná,to je hezkej přírustek,gratulace.

                NKarhu - Profil | Po 24.3.2014 19:26:59

                Vosa >> Ahoj Pepo,já vím na tebe jsou tyhle stroje moc novodobé vid :-)))

                  NZiggy - Profil | Po 24.3.2014 19:11:37

                  sumec 1950 >> moc šikovný sestavičky

                    NZiggy - Profil | Po 24.3.2014 19:08:58

                    Hardyman >> A safra, tady to někdy vypadá jako když šlověk vejde do obchodu s rybařinou "před mnoha lety" moc pěkné, je vidět že je za tím velký kus práce, to potěší :--)))

                      NT.Karel - Profil | Po 24.3.2014 17:28:43

                      Karhu >> Ty jsou moc pěkný ,to je cenný přírůstek :-)

                        NVosa - Profil | Po 24.3.2014 17:23:05

                        Karhu >> Já tomu tedy neholduju ale určitě parádní přírůstek. Vím že si po nich toužil.Stav vypadá 100%

                          NKarhu - Profil | Po 24.3.2014 17:07:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Dnes mi jeden starší pán udělal velkou radost a ještě jsem si s pánem příjemně popovídal.

                            NT.Karel - Profil | Po 24.3.2014 16:50:47

                            Vosa >> Měl jsem z toho velkou radost . Ty pladavky s těma šupinkama ten Vlček vypadají jak odlévané.

                              NVosa - Profil | Po 24.3.2014 16:45:41

                              T.Karel >> To je jasný, hlavně že je něco nového do sbírky.

                                NT.Karel - Profil | Po 24.3.2014 16:40:55

                                Vosa >> Ahoj Pepo tělíčko je 4.3cm.Díko za info o výrobci :-) Jsou jak jsem je dostal ,darovací stav :-)

                                  NVosa - Profil | Po 24.3.2014 16:36:38

                                  T.Karel >> Super úlovek, jak je ta Solka dlouhá? Škoda že na ní někdo vzal smirek ale i tak je pěkná. Ty plandy se šupinkami bude Vlček. Ta holá asi zahraniční, také jsem jich pár vlastnil.

                                    NT.Karel - Profil | Po 24.3.2014 16:23:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Na dnešní den jsem měl naplánové nepříjemné povinnosti v podobě návštěvy finančáku ,sociálky a dalších úřadů a to je činnost kterou opravdu nemusím :-(.Stejně jako všichni živnostníci . Nakonec ten den tak špatně nedopadl. Zavolal mi kamarád ,že má pro mne pár kousků do sbírky retra .byl jsem příjemně překvapený .Signovaná červenoočka Sol a další čtyři maličký plandavky po jeho otci který je kupoval někdy na konci 30let a tři cívky na Tapa od p.Tlustoše jedna na vývoz psaná anglicky Dále pak malou plechovou krabičku ,myslím .že je určená na žížaly je 12cm dlouhá 8cm široká a 3.5cm vysoká

                                      N: vydrák - Profil | Po 24.3.2014 10:55:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Pořídil jsem si ke čtení dalšího Šimka.
                                      Padá sníh a tak je času na čtení dost a dost:-)
                                      ( http://tokoznavijaky.freepage.cz/nova-stranka-26467​4/ )

                                        Nkkkarlos - Profil | Po 24.3.2014 7:59:26

                                        sumec 1950 >> Ahoj Tondo, tak jsem to přeměřil a potřeboval bych špičku z obyčejného bambusu, délky 104 cm (bez koncového očka) , nebo 104,5 cm i s očkem. Průměr spojky 8 mm , ale může být i bez spojky . A co se oček týče tak mi stačí pouze první velké a koncové. Ostatní vyrobím z drátu. Však když tak více se domluvíme po SZ. Zatím díky, Karel

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly