Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | So 5.5.2012 7:54:40

KUBA >> Jakube nemáš zač hlavně, že se Ti líbí.

    N: vydrák - Profil | So 5.5.2012 6:44:42

    KUBA >> Zátka je vzhůru nohama - jen takovej malej detail.
    Jinak moc pěkný.Taky mám od Honzy jeden vymazlenej.Byli to na svou dobu vážně dobrý navijáky.

      NStarc55 - Profil | Pá 4.5.2012 21:52:07

      KUBA >> Dodnes považuju TAPy za jedny z nejlepších navijáků své doby. Rád si s nimi dodnes na chatě zachytám, jen tak z nostalgie.
      Ale jinak to máš skvěle nablejskaný. Na bambusáku mu to bude slušet ještě víc.

        NKUBA - Profil | Pá 4.5.2012 20:28:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        poslední..., přeju všem fajn prodlouženej víkend

          NKUBA - Profil | Pá 4.5.2012 20:21:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          moc díky Honzo, super hračka před víkendem :-)

            Nsoliman - Profil | Pá 4.5.2012 20:19:46

            KUBA >> Nechápu jak to Honza dělá :) Funglovka...

              NRasto. - Profil | Pá 4.5.2012 20:17:29

              KUBA >> parada!

                NKUBA - Profil | Pá 4.5.2012 20:14:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                musim se Vám pochlubit se svým "novým" Tlustošem, kterýho si vzal do parády Hardymen... jsem nadšenej, zatím jsem ho vyblejsknul jen tak na římse, ale o víkendu zkusím fotky v přírodě i s bambusovým proutkem... :-)

                  NRasto. - Profil | Pá 4.5.2012 19:45:56

                  Skusim a dam vediet ako to dopadlo ... do udrzby sa dam asi ale az v zime...

                    N: vydrák - Profil | Pá 4.5.2012 19:33:52

                    venca1 >> :-)))

                      Nvenca1 - Profil | Pá 4.5.2012 19:33:27

                      : vydrák >> Jsi rychlejší.

                        Nvenca1 - Profil | Pá 4.5.2012 19:32:15

                        Rasto. >> Pokud nemáš origo klíč, tak zátku povolíš kleštěmi na segerovky.

                          N: vydrák - Profil | Pá 4.5.2012 19:29:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Rasto. >> Já tyto zátky povoluju kleštěma na segrovky.Musí se opatrně ale jde to dobře.
                          Největší bobky jsem měl při povolování zátky Tlustoše,ale dopadlo to dobře - viz.foto. :-)))

                            Nesoxx - Profil | Pá 4.5.2012 19:18:00

                            Rasto. >> nemáš zač, budu držet pěsti :-)

                              NRasto. - Profil | Pá 4.5.2012 19:15:31

                              esoxx >> diky moc za identifikaciu prutu..ako tak pozeram na ten kluc nejak by sa to malo dat..snad to nedomrvim :-)

                                Nesoxx - Profil | Pá 4.5.2012 19:11:31

                                Rasto. >> origo klíč vypadá takhle, když jsem ho neměl, zkusil jsem to hroty peanu, zátka naštěstí povolila, ale radši nedoporučuju :-) Pokud tyto novější pruty nemají číslo nevadí, páč kroužkový držák navijáku měly jen pruty řady 70 - dětské pruty s jemnou akcí, 160 cm, dvoudílné, optimální zátěž 3 - 8 gramů.

                                  NRasto. - Profil | Pá 4.5.2012 19:01:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  esoxx >>Dakujem za cenne info... hmm ..no mam este jedneho tapa s (cervenou ruckou) kde plastovu zatku mam..nemam origo kluc a pri pokuse o odsrobovanie som malem dopadol rovnako :-) Aspon viem ze sa o to tymto sposobom nemam pokusat...pripajam foto prutu..len mobilom pre predstavu

                                    Nesoxx - Profil | Pá 4.5.2012 18:46:20

                                    Rasto. >> zdar, 1.10. 1992 skončila výroba rybářských potřeb pod hlavičkou Tokoz, vznikla RYBA-SPORT a vyráběla ( i doprodávala ) výrobky pod značkou Fishing sport, viz. podobné logo. Mám katalog s ceníkem, kde je původní znak Tokoz přelepen, kdyžtak mrkni na číslo prutu, třeba určíme název toho laminátu.
                                    Plastové zátky na Tapa jsou asi největší problém, kdo ztratil origo klíč, tak je většinou poničil, já nedávno objevil tyhle a je vidět, kde to odnesly nejdřív. Jinak mám i jednu bez nápisu a myslím, že je z výroby, zespodu je úplně stejná jako ostatní, třeba je dávali či posílali jako náhradní. Ale tu si chci nechat :-)

                                      NRasto. - Profil | St 2.5.2012 16:40:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Mrk vi vse...kam zaradit (vek vyrobca) ...laminatovy prut 160cm nalepka Fishing Sport (bordovo hnedy) ..je to Tokoz alebo nejake medziobdobie? Druha otazka je ci nahodou nemate na predaj niekto plastovu zaslepku na tento TAP predpokladam ze ta hlinikova nieje original..dakujem

                                        Nesoxx - Profil | Út 1.5.2012 18:14:26

                                        Nový přírustek mezi vzorníky třpytek RYNA : http://rynahk.freepage.cz/nova-stranka-209532/

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly