Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

esoxx - Profil | Út 1.5.2012 18:11:38

Retro 2012

    esoxx - Profil | Út 1.5.2012 18:02:11

    Začátkem června objevili zaměstnanci elektrárenského podniku na pstruží říčce Desné v Rapotíně zajímavý úkaz. Vylovili mrtvého pstruha obecného, kterému z otevřené tlamy trčely zadní končetiny skokana. Pstruh obecný měřil 32 cm a byl doslova zadušen velkým soustem – skokanem. Smrtelný zápas oběti znamenal konec pro pstruha, který své sousto nemohl ani spolknout, ani vydávit. Bránily mu v tom skokanovy roztažené zadní nohy. Po otevření tělní dutiny byly zjištěny pozůstatky předešlé oběti stejného původu. ( 1960 )

      esoxx - Profil | Út 1.5.2012 18:00:59

      Dne 14. června byly do zoologického ústavu University Karlovy dodány hlava a vnitřnosti 48 kg sumce, který podle sdělení hospodáře městské pobočky Čs. svazu rybářů byl uloven ve smíchovském přístavu v Praze, když byl předtím omráčen při manévrování parníku. Rybáře bude zajímat, že tento velký sumec byl stár podle přírůstkových kruhů na obratlech pouhých 18 ukončených roků. V žaludku měl pak zcela neočekávaný předmět - shora dolů smáčklou plechovku, v níž po odklopení víčka byly nalezeny zbytky od stříbřenky na kamna. ( 1960 )

        esoxx - Profil | Út 1.5.2012 17:59:29

        Členové místní organizace Čs. svazu rybářů Vimperk se sešli 24. dubna na národní směně, aby vyčistili tok řeky Volyňky, která právě v místech, kde má reprezentovat horskou říčku svou křišťálovou vodou, je smetištěm všeho nepotřebného. Brigádníci tu mimo jiné našli dětské kočárky, pánskou i dámskou konfekci, nádobí a jak bylo vidět, ani zdejší jatky nezahálely. Občané bydlící v okolí řeky si snad neuvědomují, že především znečišťují okolí sami sobě, a to věcmi, které by prospěly národnímu hospodářství jako odpadové suroviny.
        Rybáři důkladně vyčistili celý městský úsek toku, kde bylo nashromážděno nejvíce odpadků. Nadále se počítá s dalšími brigádnickými hodinami členů svazu na tomto úkolu i na melioračních a jiných pracích. Přes nepříznivé povětrnostní podmínky pracovali přítomní členové obětavě a s chutí. Někteří členové MO však dali přednost lovu, ačkoli byli na brigádu pozváni také. ( 1960 )

          venca1 - Profil | Ne 29.4.2012 23:32:32

          LSD >> Krásní granuláci, gratuluji.

            Rasto. - Profil | Ne 29.4.2012 20:35:54

            LSD >>tak nejak si to predstavujem ;)

              : vydrák - Profil | Ne 29.4.2012 20:35:36

              Kreja >> Je to zajímavej proutek a 16.6 půjde k vodě.Myslím,že na přívlač se hodí,je krásně lehoučkej a přitom pevnej:-)

                LSD - Profil | Ne 29.4.2012 18:23:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dnes
                :-)

                  Kreja - Profil | Ne 29.4.2012 11:23:00

                  : vydrák >> ten prut jsem jako kluk viděl na přehradě a nevím proč ale je mi pořád strašně sympatickej

                    : vydrák - Profil | So 28.4.2012 7:06:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    esoxx - >> Nejnovější přírůstek - duralový prut 190cm (asi Tokoz). Retru a Petru zdar

                      KUBA - Profil | Čt 26.4.2012 21:39:54

                      Rasto. >> dal bych omítce šanci, bambus nemá 10kg :-)

                        : vydrák - Profil | Čt 26.4.2012 20:15:35

                        Hardyman >> Je to dost možný,že jsem to viděl právě u tebe:-)

                          Rasto. - Profil | Čt 26.4.2012 17:03:31

                          KUBA >> lep mozno udrzi..aj paska udrzi..len ci omietka udrzi :-) nejak sa s tym popasujem

                            KUBA - Profil | Čt 26.4.2012 16:59:03

                            Rasto. >> nikam bych, v době oboustranné lepenky, který udrží poličku s knihama nebo lustr, nic nevrtal :-)

                              Rasto. - Profil | Čt 26.4.2012 7:53:00

                              KUBA >> no to ma napadlo..bude to celkom sranda trafit tak na stenu aby to dobre vyzeralo a vrtat x dier do panelu ..skusim najst nejake retro steno hacky

                                Hardyman - Profil | St 25.4.2012 20:52:01

                                Raketýr >> Milane je to tak muškařská, ale vymyslet něco nového neokoukaného bude rok od roku těžší.

                                  Raketýr - Profil | St 25.4.2012 19:42:41

                                  Hardyman >> Ještě jedna tvá péefka - muškařská.

                                    Hardyman - Profil | St 25.4.2012 19:22:12

                                    : vydrák >> A tady jsem to viděl rovněž...

                                      Hardyman - Profil | St 25.4.2012 19:17:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      : vydrák >> Já myslím, že jsem to viděl třeba tady....

                                        : vydrák - Profil | St 25.4.2012 18:59:10

                                        Hardyman >> Dík. Jestli si to neviděl tady :-)) http://tokoznavijaky.freepage.cz/
                                        Je středa,už jsem měl být v hostinci.zatím....

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly