Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | Ne 6.5.2012 19:02:09

LosPafkos >> No právě jak jsem psal, má peníze na nákup o ničem jiném to není....

    NLosPafkos - Profil | Ne 6.5.2012 17:54:02

    Hardyman >>on zase skončil u Itala ?

      NHardyman - Profil | Ne 6.5.2012 16:51:06

      : vydrák >> Klička byla zajímavá, těžko říct jestli byla originální nebo kutilská výroba.

        NHardyman - Profil | Ne 6.5.2012 16:49:41

        KUBA >> Škoda, že nezůstal v ČR byl to pěkný kousek a myslím i za dobré peníze.

          N: vydrák - Profil | Ne 6.5.2012 15:08:25

          KUBA >> Ten Tlustoš má poměrně zajímavou kličku (dokonce možná nějaká samovýroba).

            NKUBA - Profil | Ne 6.5.2012 12:51:09

            Hardyman >> hm, tak už se nám vrátil z dovolený :-( http://aukro.cz/show_item.php?item=2311290965

              NHardyman - Profil | Ne 6.5.2012 12:25:44

              LSD >> Ahoj, tak to je pěkné číslo čtrnáct muškařských štípáků. Těším se na fotky co to bude za značku.

                NLSD - Profil | Ne 6.5.2012 7:16:53

                Tak jsem pokořil magické číslo 13 a zakoupil v pořadí již ČTRNÁCTÝ muškařský bambusáček.

                :-)

                Jakmile dorazí, udělám foto

                  N: vydrák - Profil | So 5.5.2012 17:55:02

                  Hardyman >> Až na nepatrné rozdíly ano.
                  A řekl bych,že i všechny navijáky jak od p.Tlustoše tak z Tokozu šli z výroby se zátkou natočenou nápisem nahoru(ovšem nemám to podložené,jsou to jen spekulace).

                    NHardyman - Profil | So 5.5.2012 17:48:14

                    : vydrák >> Romane, máš všechny zátky u Tvých navijáků stejně dotažené nebo ve stejné poloze? Na mazacím tuku vůbec nezáleží při dotahování je vytlačen pokud se tam nějaký dostane.

                      N: vydrák - Profil | So 5.5.2012 16:53:16

                      Hardyman >> Nechci se s tebou hádat,jsi velmi šikovnej řemeslník ale jak je zátka natočená záleží na tom,jak byla při zatáčení nasazená - myslím tím závit v osazení navijáku ku závitu zátky.

                        NHardyman - Profil | So 5.5.2012 15:16:58

                        Rasto. >> Ahoj, záleží doopravdy na tom jak to vyjde a nebo zátku nechat povolenou.

                          NHardyman - Profil | So 5.5.2012 8:36:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          To stačí pro ukázku...

                            NHardyman - Profil | So 5.5.2012 8:33:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Nejde to ovlivnit bohužel...

                              NHardyman - Profil | So 5.5.2012 8:31:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              A špatně to vyšlo při dotažení, zátka je otočená...

                                NHardyman - Profil | So 5.5.2012 8:27:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Tady to také vyšlo dobře...

                                  NRasto. - Profil | So 5.5.2012 8:24:13

                                  Hardyman >>mozno by sa to dalo trafit len by si sa nasroboval ;) krasne to restaurujes !

                                    NHardyman - Profil | So 5.5.2012 8:19:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tři velikosti, tři zátky a každá po dotažení jinak otočená...

                                      NHardyman - Profil | So 5.5.2012 8:15:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Zátka na navijáku TAP TOKOZ také nevyšla při dotažení rovně....

                                        NHardyman - Profil | So 5.5.2012 8:11:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        : vydrák >> Zátka je někdy otočená jinak, ale s tím nic neuděláš. Dotažená být musí nechat jí povolenou jenom kvůli tomu aby bylo značení ve správné poloze je nesmysl. Zátka na fotce zrovna vyšla dobře při dotažení, ale je to jenom náhoda.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly