Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NT.Karel - Profil | St 21.3.2012 20:20:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Tapík Adolf Tlustoš Kbely

    NT.Karel - Profil | St 21.3.2012 20:13:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Tapík Tokoz

      NKreja - Profil | St 21.3.2012 19:06:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      : vydrák >> dostal jsi krásný Soňáky ten můj neoblíbenější je bohužel už jen vzpomínka J.

        N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 18:28:48

        Hardyman >> No ten je parádní - navíc nádherná fotka.

        Chlapi,pro dnešek končím.Běžím na středeční pivínko a desetníkový prší:-))

          NHardyman - Profil | St 21.3.2012 18:27:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          : vydrák >> Koukni na tmavý model, vše originál žádná oprava.

            NGrisson - Profil | St 21.3.2012 18:14:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Zdravím páni, mohol by niekto poradiť od akého výrobcu je tento naviják, nenašiel som žiadny znak ani písmo, asi tam bola nálepka ktorá sa časom znehodnotila. Ak by niekto spoznal výrobcu a približný rok výrobu budem vďačný. Díky

              N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 18:12:33

              Raketýr >> Fakt,tak to sem netušil.Díkes za informace.

                NRaketýr - Profil | St 21.3.2012 18:11:38

                : vydrák >> Vysočina bylo Výrobní družstvo založené někdy na konci padesátých let. Zpočátku vyráběli bambusové pruty a pak i z dutého laminátu. Na konci let šedesátých se název změnil na zkratku SONA, kvůli vývozu laminátových prutů do zahraničí.

                  Nheras77 - Profil | St 21.3.2012 18:09:54

                  : vydrák >> o.k.

                    N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 18:08:01

                    heras77 >> Bude to všechno u mě v retro bazaru.Ale asi až zejtra odpoledne.
                    Dneska už to nestihnu.

                      Nheras77 - Profil | St 21.3.2012 18:05:58

                      : vydrák >> tak o ten prut bych měl zájem, když ho budeš prodávat tak se ozvi :-)

                        N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 18:05:13

                        Hardyman >> To značení mě mrzí,ale co naplat:-) Dík

                          N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 18:03:53

                          heras77 >> Dřív to bylo pro každýho kluka vzácnost,dnes by nikdo nemrk ani vokem:-)

                          Spoustu těch prutů a navijáků bude k prodeji,nechám si jen něco.Mám toho už doma tolik,že manželka začíná vrčet:-))

                            NHardyman - Profil | St 21.3.2012 18:02:52

                            : vydrák >> Ahoj Romane, Milan poznal dobře Vysočinu já mám stejnou, ale tmavou. Také jsem dával už fotky, pěkný kousek škoda, že není značení.

                              Nheras77 - Profil | St 21.3.2012 18:00:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              : vydrák >> tu zelenou sonu, jsem si koupil jako kluk ještě na základce, vím že to bylo dost korun, asi po třech letech jsem u něj přerazil špičku a pamatuju si, že jsem to obrečel, táta poposadil špičkové očko a chytalo se dál.

                                N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 17:58:14

                                Raketýr >> Tak se jmenoval ten podnik,nebo kdo vlastně Vysočinu vyráběl?
                                Prakticky nic o těchto prutech nevím.
                                Máš ji v hezkém stavu.

                                  NRaketýr - Profil | St 21.3.2012 17:55:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  : vydrák >> Nemáš zač, zkus porovnat.

                                    N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 17:54:51

                                    Raketýr >> Díky za identifikaci Milane,moc si mi pomohl.

                                      NRaketýr - Profil | St 21.3.2012 17:53:43

                                      : vydrák >> Přesně tak, jsem si naprosto jistej. Vše souhlasí - kování, koncovka, vyvázání i zbytek obtisku.

                                        N: vydrák - Profil | St 21.3.2012 17:49:59

                                        Raketýr >> Jsi si jistej? Myslíš Vysočina Žďár na Sázavou?

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly