- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Retro ...
... aneb Rybaření v Československu.Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil
Dále moderuje: Hardyman Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
327x v oblíbených a 24x v ignorovaných.
N: vydrák - Profil | Po 19.3.2012 12:56:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
borecrybář >> Používám tento popisovač: http://www.ekancelar.cz/product_info.php?products_id=2948&osCsid=8ad91f3e320f4dab8e0c18d09161ca9e
Vezmu kartáček a mýdlo a řádně vydrhnu cívku.Tím starý popis zcela zmizí.Vezmu popisovač paint marker a hrotem opíšu tvar písmen tak,aby se barva z popisovače vlila řádně do písmen.
Pár vteřin to nechám zaschnout a hadrem namočeným v lihu cívku v místě aplikování barvy pořádně omeju.Barva v písmenech po omytí zůstává.
Je to jednoduché,zvládne to každý a výsledek myslím stojí za to:-)) Retru zdar
Vezmu kartáček a mýdlo a řádně vydrhnu cívku.Tím starý popis zcela zmizí.Vezmu popisovač paint marker a hrotem opíšu tvar písmen tak,aby se barva z popisovače vlila řádně do písmen.
Pár vteřin to nechám zaschnout a hadrem namočeným v lihu cívku v místě aplikování barvy pořádně omeju.Barva v písmenech po omytí zůstává.
Je to jednoduché,zvládne to každý a výsledek myslím stojí za to:-)) Retru zdar
Nborecrybář - Profil | Po 19.3.2012 12:44:40
: vydrák >> ahoj mne by také zejímalo jak se dají obnovit nápisy a čím?
N: vydrák - Profil | Po 19.3.2012 12:40:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
T.Karel >> Zdar Karle.
Koukám,že na všech cívkách u navijáků Rousek máš nečitelné nápisy.Kdybys chtěl,napíšu ti,jak nápis obnovit - viz.můj Rousek.
Koukám,že na všech cívkách u navijáků Rousek máš nečitelné nápisy.Kdybys chtěl,napíšu ti,jak nápis obnovit - viz.můj Rousek.
Nesoxx - Profil | Ne 18.3.2012 20:44:04
T.Karel >> to bude super, zde je vítané každé retro, které ovlivnilo vývoj toho kterého rybáře :-) Budu se moc těšit, J.
NT.Karel - Profil | Ne 18.3.2012 20:34:58
esoxx >> Mám jich taky pár schovaných ,někdy je sem šoupnu .Už dokážu jít ven tak si vezmu navijáky na foto sebou :-)
Nesoxx - Profil | Ne 18.3.2012 20:30:20
T.Karel >> to jsi ani neměl vzpomínat, někde ve sklepě bych ještě nějaký angličák objevil :-) Jo, kdo ho měl byl frajer, daly se koupit v Tuzexu, mě je vozila babička z Itálie :-)
Jinak máš pěkný fotky navijáků z přírody, taky občas vemu retro-cajk k vodě, obrázky vypadají hned líp ...
Jinak máš pěkný fotky navijáků z přírody, taky občas vemu retro-cajk k vodě, obrázky vypadají hned líp ...
NT.Karel - Profil | Ne 18.3.2012 20:18:59
esoxx >> koupil jsem ho před dvěma roky na Aukru .zaujalo mně made in England. To bývalo na anglíčacích autíčkách serie Matchbox . Jako kluci jsme po nich toužili :-)
NT.Karel - Profil | Pá 16.3.2012 11:53:48
esoxx >> Já jsem si k tomu ještě přídával pěří z kohoutího skalpu jediný problém byl ,že hodně trpěl vlasec ale to mně netrápilo chytalo to ryby :-)
Nesoxx - Profil | Pá 16.3.2012 11:26:37
T.Karel >> těm s opeřeným trojháčkem bych na boleny věřil, při vláčení to musí být pořádná turbínka :-)
NT.Karel - Profil | Pá 16.3.2012 11:16:43
esoxx >> Moc pěkný třpytky ty hodně platili na boleny .Bohužel už nemám .
Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly
Čtenáři této diskuse také sledují
NRybářský retro bazar.16777
NRetrománie a krásy našich sbírek31154
NFóry59868
NUdírny a uzení51140
NRybářsko-houbařské jádro .-)45010
NTokoz - firma co nejde posbírat :-)2367
NChytání na bambusové i laminátové pruty a navijáky od prvopočáku rybaření1710
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412960
NČína - objednali ste uz nieco?15718
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
Safra-go
Jižní Afrika, Sibiř, Patagonie. Vyzkoušené lokality v doprovodu našeho scouta. Expedice pro partu kamarádů i...





























