Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nborecrybář - Profil | Po 19.3.2012 13:28:50

: vydrák >> hmm pěkná práce díky moc

    N: vydrák - Profil | Po 19.3.2012 13:02:46

    T.Karel >> Rádo se stalo:-)

      NT.Karel - Profil | Po 19.3.2012 12:59:48

      : vydrák >> Díky za radu :-) jednoduché a účinné

        N: vydrák - Profil | Po 19.3.2012 12:56:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        borecrybář >> Používám tento popisovač: http://www.ekancelar.cz/product_info.php?products_i​d=2948&osCsid=8ad91f3e320f4dab8e0c18d09161ca9e

        Vezmu kartáček a mýdlo a řádně vydrhnu cívku.Tím starý popis zcela zmizí.Vezmu popisovač paint marker a hrotem opíšu tvar písmen tak,aby se barva z popisovače vlila řádně do písmen.
        Pár vteřin to nechám zaschnout a hadrem namočeným v lihu cívku v místě aplikování barvy pořádně omeju.Barva v písmenech po omytí zůstává.
        Je to jednoduché,zvládne to každý a výsledek myslím stojí za to:-)) Retru zdar

          Nborecrybář - Profil | Po 19.3.2012 12:44:40

          : vydrák >> ahoj mne by také zejímalo jak se dají obnovit nápisy a čím?

            N: vydrák - Profil | Po 19.3.2012 12:40:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            T.Karel >> Zdar Karle.
            Koukám,že na všech cívkách u navijáků Rousek máš nečitelné nápisy.Kdybys chtěl,napíšu ti,jak nápis obnovit - viz.můj Rousek.

              NT.Karel - Profil | Po 19.3.2012 11:13:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Další Stabil z rodiny Rousků

                NT.Karel - Profil | Po 19.3.2012 10:18:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                esoxx >> Ahoj tak tady je pár těch slíbených autíček

                  N: vydrák - Profil | Po 19.3.2012 6:53:31

                  esoxx >> Krásnej reexík s těmi bílými plasty.

                    Nesoxx - Profil | Ne 18.3.2012 20:44:04

                    T.Karel >> to bude super, zde je vítané každé retro, které ovlivnilo vývoj toho kterého rybáře :-) Budu se moc těšit, J.

                      NT.Karel - Profil | Ne 18.3.2012 20:34:58

                      esoxx >> Mám jich taky pár schovaných ,někdy je sem šoupnu .Už dokážu jít ven tak si vezmu navijáky na foto sebou :-)

                        Nesoxx - Profil | Ne 18.3.2012 20:30:20

                        T.Karel >> to jsi ani neměl vzpomínat, někde ve sklepě bych ještě nějaký angličák objevil :-) Jo, kdo ho měl byl frajer, daly se koupit v Tuzexu, mě je vozila babička z Itálie :-)
                        Jinak máš pěkný fotky navijáků z přírody, taky občas vemu retro-cajk k vodě, obrázky vypadají hned líp ...

                          NT.Karel - Profil | Ne 18.3.2012 20:18:59

                          esoxx >> koupil jsem ho před dvěma roky na Aukru .zaujalo mně made in England. To bývalo na anglíčacích autíčkách serie Matchbox . Jako kluci jsme po nich toužili :-)

                            Nesoxx - Profil | Ne 18.3.2012 20:02:32

                            Dnešní retro z tátovy garáže ...

                              Nesoxx - Profil | Ne 18.3.2012 20:01:27

                              T.Karel >> netradiční design :-)

                                N: vydrák - Profil | Ne 18.3.2012 6:50:15

                                T.Karel >> Zajímavej kousek ty jo!:-)

                                  NT.Karel - Profil | So 17.3.2012 20:39:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Anglický veterán

                                    NT.Karel - Profil | Pá 16.3.2012 11:53:48

                                    esoxx >> Já jsem si k tomu ještě přídával pěří z kohoutího skalpu jediný problém byl ,že hodně trpěl vlasec ale to mně netrápilo chytalo to ryby :-)

                                      Nesoxx - Profil | Pá 16.3.2012 11:26:37

                                      T.Karel >> těm s opeřeným trojháčkem bych na boleny věřil, při vláčení to musí být pořádná turbínka :-)

                                        NT.Karel - Profil | Pá 16.3.2012 11:16:43

                                        esoxx >> Moc pěkný třpytky ty hodně platili na boleny .Bohužel už nemám .

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly