Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | Pá 16.3.2012 11:12:47

TORPEDO Re-fly, druh 23/1 a 23/2
Dvoukřidélková, lehce otáčivá třpytka, montovaná na kovové trubičce, mosazná nebo niklovaná. Velmi žádaný a oblíbený druh pro lov všech dravých ryb.
Made in Czechoslovakia

    Nesoxx - Profil | Pá 16.3.2012 11:06:48

    T.Karel >> moc pěkná památka ...

      NT.Karel - Profil | Čt 15.3.2012 18:53:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Pár mušek ,památka po tátovi ,dostal jsem je v roce 1970 a nikdy jsem na ně nechytal ,ale stále se mnou cestují.

        NT.Karel - Profil | Čt 15.3.2012 18:40:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Naviják Stabil Rousek malý tip

          N: vydrák - Profil | Čt 15.3.2012 6:53:33

          esoxx - >> Parádní historická moucha,gratuluju k přírůstku.

            N: vydrák - Profil | Čt 15.3.2012 6:45:56

            T.Karel >> Máš pravdu Karle,na toho Tlustoše jsem úplně zapoměl:-))

            citronidlo,esoxx - přesně tak chlapi,je tam naviják Proud s Tokoz kličkou.Perfektní postřeh!:-)))))

              NKUBA - Profil | St 14.3.2012 23:05:36

              esoxx >> ten kočí je super...

                Nesoxx - Profil | St 14.3.2012 22:56:21

                LSD >> mám z ní velkou radost, je to zatím jediná muška Re-fly ve sbírce ...

                  NLSD - Profil | St 14.3.2012 22:48:11

                  esoxx >>
                  tak to je teda bomba

                    Nesoxx - Profil | St 14.3.2012 22:37:46

                    Historická umělá muška Re-fly
                    druh Royal Coachmann, číslo 7- 8
                    Rybosport
                    Čeněk Resl, Hradec Králové I.
                    Československý výrobek

                      Nesoxx - Profil | St 14.3.2012 22:27:28

                      Trochu jsem zapátral a ta rybářská stolička je zobrazená v katalogu ODSZ, takže si prodejce nevymýšlel, že je z 60. let. V ceníku je uvedena jako "sedátko kovové skládací v pouzdru".

                        Nesoxx - Profil | St 14.3.2012 22:21:21

                        Citronidlo >> taky mi přijde, že je to Proud, kolega Vydrák ho má tuším s tokozáckou kličkou :-)

                          Nesoxx - Profil | St 14.3.2012 22:18:39

                          T.Karel >> pěkné fotky, těm Ladarům to u vody moc sluší ...

                            NCitronidlo - Profil | St 14.3.2012 20:54:07

                            Není to v K Proud? Edit: není, to má vlastně jinou kličku....

                              NT.Karel - Profil | St 14.3.2012 19:05:24

                              : vydrák >> Tak si to pivko i karty užij :-).Není ten třetí naviják Tap od p.Tlustoše v písmeně O ?

                                N: vydrák - Profil | St 14.3.2012 18:28:10

                                Tak a jelikož je středa,odcházím na středeční pivínko a desetníkový prší.-))

                                  N: vydrák - Profil | St 14.3.2012 18:23:57

                                  kožich007 - 14.3.2012 18:21:51 >> Nápověda - v Z to není a kolečko to také není.

                                    N: vydrák - Profil | St 14.3.2012 18:20:36

                                    kožich007 - 14.3.2012 18:16:09 >> Skvělej postřeh.Ještě je tam schovanej jeden :-))
                                    Nechtělo se mi sundavat z prutů navázané navijáky,tak jsem použil do loga tři jiných značek.

                                      N: vydrák - Profil | St 14.3.2012 17:42:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dneska jsem oprašoval navijáky Tokoz a tak mě napadlo vytvořit z nich logo pro svoje stránky.
                                      Hádanka pro Vás - 3 navijáky v logu nejsou Tokoz.Kdo je najde?:-))))

                                      O něco větší foto zde: http://tokoznavijaky.freepage.cz/

                                        NT.Karel - Profil | St 14.3.2012 17:18:42

                                        Hardyman >> Díky :-))

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly