Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Hardyman - Profil | Po 28.6.2010 21:11:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Podběrák Rousek a mosazné vidličky....

    Raketýr - Profil | Po 28.6.2010 21:06:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    esoxx >> Vím že se opakuji, ale dneska si tu idylku prostě nemůžu odpustit :-)

      Hardyman - Profil | Po 28.6.2010 20:55:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Tady jsou ty slibované krabičky s řízkovnicí

        esoxx - Profil | Po 28.6.2010 20:12:33

        Nova - Chalupáři.

        Dnes povinně !!!

          esoxx - Profil | Ne 27.6.2010 19:15:00

          *A*K*T*U*A*L*I*T*Y*
          Koncem čtyřicátých let byly v SSSR provedeny úspěšné pokusy s polovolným chovem bobra bahenního v rybničních hospodářstvích. Podle velikosti a živé váhy je bobr bahenní čili nutrie drobnější než bobr říční. Bobr bahenní se jakkosti kožišiny taktéž zcela nevyrovná bobru říčnímu, přesto však kožišina bobra bahenního ( známá v ruském obchodě s kožišinami pod názvem „Obezjana“ ) těší se široké poptávce. Vyznačuje se trvanlivostí, je vzhledná, lehká a hodí se pro zhotovení nejrůznějších kožišnických výrobků. Zužitkovat lze i kožky z mláďat. Kromě toho skýtá každý dospělý kus bobra bahenního kolem 3,5 kg jedlého masa, jehož chuť je lepší než u králičího masa.
          Vyhlídky polovolného chovu nutrií jsou výjimečně veliké. Jelikož se potvrdila data o zvýšené produkci ryb v rybnících v důsledku meliorační činnosti nutrií, dá se ušetřit velké množství koncentrovaných krmiv, jakož i značné finanční prostředky potřebné na mechanické vyčištění vodních nádrží od tvrdých vodních porostů. ( 1951 )

            esoxx - Profil | Ne 27.6.2010 18:46:52

            Zřídkakdy se v našich městských muzeích setkáváme s koutkem, který by byl vyhrazen historii rybářství a rybníkářství, přesto, že tato města leží v povodí větších řek a mají k rybolovu nějaký vztah.
            K takovým městům rozhodně nepatří Vodňany, ve kterých je sídlo známé střední rybářské technické školy a Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického.
            Naopak, zde instalovali speciální rybářskou expozici, která je pro tuto oblast typická. Je zaměřena jak k historii rybníkářství, tak i k historii sportovního rybolovu. Hlavní slovo zde však nemá pouze historie, ale i současnost. Návštěvníci si mohou prohlédnout výrobky našich závodů a družstev, určené pro dnešního sportovního rybáře a řada fotografií a dokumentů jim přiblíží mnohé z minulosti i současnosti.
            Budete-li mít tedy někdy cestu do tohoto malebného jihočeského města, zastavte se i v muzeu rybářství. A kdybyste se snad někdy chtěli zbavit nějakého předmětu, který má vztah ke sportovnímu rybolovu, poraďte se nejprve s odborníky, než nad ním definitivně mávnete rukou. ( 1973 )

              esoxx - Profil | Ne 27.6.2010 18:37:02

              mr.B >> zdar, to kolečko je podle mě z Tokozu, možná již pod zn. Fishing sport, ten zelený je zřejmě nějaký Šejkspír, měl jsem podobný a ty hradecké rotačky Ryna buď Znak nebo už JMB Ryna.

                esoxx - Profil | Ne 27.6.2010 18:27:38

                Hmm, člověk si na chvilku odskočí a tady to vypadá jako v muzeu :-)
                Děláte mi radost !!!

                Ge-MA - ® >> ta krabička asi tu cenu má. Jen bych si dovolil opravit kolegu vydráka, že kupující je sběratel, podle mě je to především obchodník. Za tu dobu co ho sleduji, skoupil asi dvacet STEJNÝCH ( toto slovo je důležité ) starých navijáků TAP - Tlustoš, Tokoz. Já s ním nekšeftuji a víc se o něm vyjadřovat nebudu. Každopádně mě těší, že jsi majitelem takové relikvie, je moc pěkná.

                  Ge-MA - Profil | Ne 27.6.2010 14:07:28

                  Raketýr >> asi jo,ale nechám posoudit odborníky

                    Raketýr - Profil | Ne 27.6.2010 14:04:55

                    Matos >> Ten bambusák s dlouhou rukojetí nemá chybu.
                    Ge-Ma >> A helemese, není to taky ta velevzácná krabička Hugo Burok? :-)

                      Ge-MA - Profil | Ne 27.6.2010 13:39:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Pár přírůstků, obzvlášť na tu knihu jsem pyšný

                        Matos - Profil | Ne 27.6.2010 13:20:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        starší proutky

                          Raketýr - Profil | Ne 27.6.2010 11:31:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          : vydrák >> :-)vydrák - 26.6.2010 19:56:54 >> Jestli funguje tak jak má, tak bych ho úplně do šroubku nerozebíral, ale jen bych ho odstrojil (sundal cívku, kličku, nožičku a překlapěč) a pořádně vydrbal (na co nestačí jarová voda, tak tech. benzinem). Právě po tom umytí naviják nejvíc prokoukne a pak můžeš ještě zoxidované díly vyleštit.

                            Raketýr - Profil | Ne 27.6.2010 11:00:32

                            pouzy >> Nedávno byla podobná krabička na červy v aukci od 99,- a nikdo nepřihodil, tak to jsem ji měl vzít :-)
                            Byla skoro stejná, jen místo těch rybek tam měla R v kroužku, že by třeba Rousek? Zkusím tu aukci najít.

                              Kreja - Profil | Ne 27.6.2010 10:09:28

                              Poslal jsem informace o retro chytání na všechny místní stránky jestli by se někdo nepřidal Tak jsem zvědavý jak to dopadne Jarda

                                Hardyman - Profil | So 26.6.2010 21:47:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                .

                                  Hardyman - Profil | So 26.6.2010 21:45:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  : vydrák >> :-)vydrák - 26.6.2010 20:08:03 >>Přidám pruty, které nejsou zrovna ve 100% stavu, aby té chvály nebylo moc, ale mají také své kouzlo....

                                    Hardyman - Profil | So 26.6.2010 21:29:05

                                    : vydrák >> :-)vydrák - 26.6.2010 20:08:03 >> No jasně, jak jinak

                                      :-)vydrák - Profil | So 26.6.2010 20:08:03

                                      Hardyman >> Máš nádherný kousky-musím se stále opakovat.Tak a teď se přiznej-že cestuješ v čase?:-))

                                        Hardyman - Profil | So 26.6.2010 20:05:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        : vydrák >> :-)vydrák - 26.6.2010 14:34:01 >> Určitě k vodě půjdou, ale s někým jiným. Já mám už favorita připraveného Hardy Altex a mnou opravený štípák...

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly