Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 22:35:49

Naše země je krásná. Zalesněnými údolími i věčně zelenými loukami ubíhají vody řek, rybníky se lesknou jako zrcadla a svítí-li k tomu ještě slunce, má člověk pocit, že je tahle krása věčná a neměnná.
A přece se mění. Snad zásluhou pokroku a techniky, snad potřebami lidstva, ale mění se. Na řekách vyrůstají přehrady, vznikají nová obrovská jezera, která zcela jistě mění ráz krajiny.
Přehrad už máme hodně. Někde v dosahu elektrické dráhy hlavního města, jako je Hostivařská nádrž, jiné jsou zase dostupné vlakem nebo autobusem. Vranská nebo Slapská přehrada jsou dosažitelné během jednoho dne, včetně chytání a návratu zpět. Konečně i větší vzdálenosti se krátí rozvojem motorismu, a tak je možné se dostat na Orlickou údolní nádrž velmi brzy a hlavně pohodlně po pěkných silnicích.
Když se tyto přehrady začaly budovat, říční rybáři trochu poklesli na mysli. Říkali si, že už to nikdy nebude taková rybařina, jako na tekoucích vodách, a měli částečně pravdu. Chytání na přehradách je od chytání na řekách odlišné. Přehrady se svými stojatými vodami, velkou hloubkou i rozlohou vod vyžadují pozměněné způsoby lovu a rybář se musí přizpůsobit každé přehradě jednotlivě, chce-li mít úspěch, např. jako tato rybářka s úhořem 3 kg z Orlické údolní nádrže. ( 1973 )

    Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 22:33:37

    Raketýr >> ahá, dík, z HK je to pár cenťáků :-)

    Tak ještě jeden příspěvek o tom, jak se ta naše krajina mění a dobrou noc .......

      Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 22:26:46

      Raketýr >> hospůdka je dobrá, člověk si musí občas zajít zředit krev, viď ? :-))
      Jak je to daleko z Prahy ?

        NRaketýr - Profil | Po 28.6.2010 22:22:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        esoxx >> Neříkej dvakrát, nebo tam zajedu a domluvím to. Jo a hospoda je kousek od rybníka a tuhle sobotu je tam zrovna hasičský bál :-)

          Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 22:15:46

          Raketýr >> tam by to bylo super, určitě by se to líbilo i místním ....
          Teď už jen zajít na Výbor pro povolení, kapra taky přivezu :-)

            NRaketýr - Profil | Po 28.6.2010 22:08:21

            esoxx >> Kecal jsem tam s jedním starším pánem, který pamatuje i to natáčení, ale zeptat se na ten rybníček mě nenapadlo, ale kdyby byl zájem, tak to klidně domluvím a osobně tam vypustím alespoň toho jednoho kapříka :-)

              Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 22:03:14

              Raketýr >> kdyby místní věděli, že tam přijedeš filmovat, tak by ty břehy posekali :-)

                NRaketýr - Profil | Po 28.6.2010 21:59:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                pouzy >> Ona jim ta chalupa tím natáčením vydělala a pak jí za to takhle "nádherně" přestavěli... Zato družstevní vejminek je i po desetiletích téměř beze změny :-)

                  NRaketýr - Profil | Po 28.6.2010 21:56:15

                  esoxx >> Ale jo, nějaká šupina tam určo bude, ale hned vedle je ještě jeden rybníček (narozdíl od tohohle udržovanej) a tam je kaprů hafo, je ale oplocenej... :-)

                    Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 21:52:45

                    pouzy >> ale ta brčálová voda je tam furt stejná ! :-)

                      Npouzy - Profil | Po 28.6.2010 21:49:34

                      Raketýr >> To víš realnej socialismus zapracoval.

                        Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 21:49:13

                        Raketýr >> jj, nedávno o tom běžel pořad v TV .....
                        Náhodou by to nebyl špatný nápad, určitě tam kapři jsou, ale musí se na ně vědecky, kapr není vůl :-)

                          NRaketýr - Profil | Po 28.6.2010 21:34:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          esoxx >> To by bylo stylový, ale žádný ryby jsem tam neviděl :-)
                          Nejvíc mě ale zklamala ta chalupa...

                            Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 21:30:26

                            Raketýr >> no a máme revír na Retro sraz !!!!!!!!!!!!!!

                              NRaketýr - Profil | Po 28.6.2010 21:27:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Nedávno jsem se byl v Třešňové podívat, tak takhle vypadá rybník dnes...

                                Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 21:25:12

                                Detail .....

                                  Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 21:23:36

                                  Víkendové přírustky, krabička Tokoz nepoužitá.

                                    Nesoxx - Profil | Po 28.6.2010 21:18:41

                                    Hardyman >> nádhera !!! Ty krabičky nemají chybu .....

                                      NHardyman - Profil | Po 28.6.2010 21:15:48

                                      Raketýr >> Užívej si idylku, ale kde máš tu radiovku?

                                        Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly