Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | So 19.6.2010 11:37:32

Pár novinek ..... s touhle kapkou jsem v kroužku piloval RT.

    Nesoxx - Profil | Pá 18.6.2010 20:10:35

    kožich007 - ® :-)

    1974 ......

      Nesoxx - Profil | Pá 18.6.2010 20:08:46

      Jaroch - ® 1963
      LSD - ® 1959
      big.John - ® 1967
      kožich007 - ® 1970

      A vítězem se stává .......

        Nbig.John - Profil | Pá 18.6.2010 16:24:03

        esoxx >> 1967 ?

          Nesoxx - Profil | Pá 18.6.2010 14:52:22

          Jaroch - ® 1963
          LSD - ® 1959

          Někdo další ? :-))

            NJaroch - Profil | Pá 18.6.2010 7:00:55

            esoxx >> 1963

              NLSD - Profil | Pá 18.6.2010 6:33:36

              esoxx >>

              1959 ???

                Nesoxx - Profil | Čt 17.6.2010 23:23:25

                Ještě malá zajímavost k tomu metru Tokoz níže. Když jsem ho chtěl dát zpátky do pouzdra, šlo to ztuha, tak jsem do něj nahlédnul a vyndal zmačkaný letáček. Tady je i s přesným názvem, jestlipak někdo uhodne, za kterého je roku ?
                Jsem zvědavý, kdo se trefí nejblíž :-)

                  Nesoxx - Profil | Čt 17.6.2010 23:16:49

                  big.John >> proč bych se zlobil, naopak, taky by mně to zajímalo .....
                  A jsem rád, že je tu další nadšenec, co se zajímá o tyto staré kousky a dokonce se chce pustit do renovací. Já na to nemám takovou tu trpělivost ( přece nenapíšu, že jsem na to línej anebo dokonce levej ) a svěřuji tuto práci odborníkům :-))
                  A zrovna ta první otázka by mě hodně zajímala, zda naviják jen vyčistit a nechat vše v původním stavu anebo starý naviják nově natřít - dost lidí na to má jiný názor ......

                    Nbig.John - Profil | Čt 17.6.2010 13:23:26

                    Hardyman >> Díky za fotky pro inspiraci, ale rád bych (a doufám, že ne jen já) potřeboval poradit se spoustou otázek ohledně renovace.
                    1. Pouze vyčistit a ponechat v pův.stavu a nebo vyčistit a nově nalakovat atd...
                    2. Čím začít? vnitřek - vnějšek
                    3. Barva - čím ji sundat? - abrazivně (smirk.plátno, ocel.vata..?)
                    - chemicky (ředidlo, benzín, odstraňovač nátěrů...?)
                    4. Tělo navijáku - jako bod 3. ?
                    5. Vnitřek navijáku (mechanismus) - starou vaselinu vymýt asi bezínem
                    - novou vaselinu (nejlépe typ a výrobce?)
                    6. Cívka - pokud je plastova (bakelitova) čím omýt a násl. ošetřit?
                    7. Plasty (krytky, matice cívky....) - jako bod 6.
                    8. Šroubky (cívka, krytky, tělo..) - dát nové ? (nerez, železné, pozinkové, mosaz ?)
                    - vyleštit ?
                    9. Překlapěč - a z toho mám teda doopravdy hrůzu!
                    - byl chromovaný nebo jen leštěný ?

                    Doufám, že se esoxx a ostatní nebudou moc zlobit za odbočení (i když si myslím, že to souvisí)
                    a že to snad (pokud odpovíš) unadní cestu k renovacím i dalším lidem.
                    Díky předem a jen tak dál.

                      NHardyman - Profil | St 16.6.2010 18:23:42

                      ....

                        NHardyman - Profil | St 16.6.2010 18:20:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Ahoj, když je dnes to zahájení tak přidám sestavu na přívlač. Nový prut Troníček, který snad nebyl u vody, pouze vyčištěn od prachu s originál hadrovým obalem.....

                          NHardyman - Profil | St 16.6.2010 18:13:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          ..

                            NHardyman - Profil | St 16.6.2010 18:12:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            .

                              NHardyman - Profil | St 16.6.2010 18:08:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              big.John >> Ahoj posílám Ti jeden STABIL opravený...

                                Nesoxx - Profil | St 16.6.2010 17:19:21

                                big.John >> zdar, ten naviják Stabil je tuším výroben po znárodnění Rouska Tokozem, ale je móc pěknej a s renovací ti tady určitě pár mistrů poradí.

                                  N:-)vydrák - Profil | Út 15.6.2010 16:07:48

                                  Hardyman >> Opět krása.

                                    Nbig.John - Profil | Út 15.6.2010 13:23:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    .

                                      Nbig.John - Profil | Út 15.6.2010 13:22:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      .

                                        Nbig.John - Profil | Út 15.6.2010 13:19:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        .

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly