Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | St 8.7.2020 22:27:49

tajmen1 >> Mirku díky za optání vše v pořádku a pohodě. Vitríny jsou přehledné a náplň je také zajímavá.

    NSundark - Profil | St 8.7.2020 19:47:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Vzhledem k počasí byl dnes čas hrabat se v katalozích a knihách, tak se mi podařilo dohledat ten dřevák. Zadní kříž je trochu jiný, uchycení madel je také jiné, ale čelní kovová část je naprosto identická, stejně jako tvar nožky a vypínání cvrku. Tak snad se nepletu...

      NSundark - Profil | St 8.7.2020 19:44:23

      tajmen1 >>
      No pěkný, vidím tam ,,Rousky v kleci,, a další parádní kousky! Můžeš prosím detailněji vyfotit ty dřeváky, pokud možno ne přes sklo?
      Též mám pocit, že LSD lehce zjihne:-)

        Ntajmen1 - Profil | St 8.7.2020 19:33:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Pár navijáčku z mého musea.Jak vy všichni říkáte. Tak jak Jeníku ?

          NHonza7 - Profil | Út 7.7.2020 21:55:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Ještě pár fotek z uvedené knihy z částí :
          5) O rybářství v řekách českých a o jeho poměru k umělému pěstování ryb a k průmyslu
          6) Korýši země české

            NHonza7 - Profil | Út 7.7.2020 21:50:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak na druhý pokus se mi konečně podařilo sehnat publikace pana profesora Antonína Friče začleněny v knížce Prace zoologického oddělení pro přírodovědecké proskoumání Čech : Obratlovci země české - 1) Soustavné vypočtení českých ssavců
            2) Ptactvo země české
            3) Obojživelníci a plazi země české
            4) Ryby země české
            5) O rybářství v řekách českých a o jeho poměru k umělému pěstování ryb a k průmyslu
            6) Korýši země české

              NHardyman - Profil | Út 7.7.2020 21:32:53

              Sundark >> Jirko opět máš prezentaci na nejvyšší úrovni. Také mám červové Rousky ty nesmějí chybět ve sbírce.

                NSundark - Profil | Út 7.7.2020 15:58:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Pár zajímavějších kousků, co mi uvízlo za drápem...
                Dřevěný naviják tipuji na Anglii, uprostřed je Pflueger z roku cca 1910 - asi před půlrokem ho tu vystavoval Simon, akorát ho měl v lepším stavu. Vedle něj je Winchester z roku 1921 ,Winchester po převzetí firmy Hendryx pokračovala až do roku 1930 ve výrobě navijáků, už jsem tu o tom psal. Typickým znakem Winchesterů je podtržítko pod číslicí udávající velkost navijáku, v tomto případě podtržená šedesátka. Takže až narazíte na podtržené číslo na nožce, je to na 100% naviják Winchester.
                Rousek Special je v super stavu, kdybych muškařil, určitě bych ho vzal k vodě. Třeba mě to někdy chytne:-)

                  Ntajmen1 - Profil | Út 7.7.2020 4:06:09

                  jarohardy >> Dej včas vědět.Ať si mužu naplanovat volno.

                    Njarohardy - Profil | Po 6.7.2020 20:30:19

                    tajmen1 >> no jsem zvědavej až přijedeš do kolébky sběratelů jak se pochlapis. Vidím to tak podzim akce starých pardu. Plzeň u mě.

                      Ntajmen1 - Profil | Po 6.7.2020 8:26:53

                      jarohardy >> Jdu náhodou kolem a vtom slyším své jméno.Na mou obhajobu musím říct že jsem mněl po 2 noční směně a to dlouho s tim pivíčkem a fernetkem nevydržím.Ha,ha,ha.Ale příště budu vyhajayný a v kondici.Pokud ještě někdy nějaká akce bude.

                        Ninža - Profil | Ne 5.7.2020 20:25:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Jelikož byl 2 dny na Lipně vítr, tak si kolega půjčil můj prut Rousek a nahodil u nás na jezírku. A byla z toho nakonec uzená ryba.

                          Nsumec 1950 - Profil | So 4.7.2020 10:53:07

                          Vosa >> Pepo, moc děkuji.

                            NVosa - Profil | Pá 3.7.2020 22:03:12

                            Toniku, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví.

                              Nsintrix - Profil | Pá 3.7.2020 11:52:00

                              Hardyman >> moc krásná

                                NHardyman - Profil | Pá 3.7.2020 10:52:42

                                sintrix >> Je to obojetnice

                                  Nsintrix - Profil | Pá 3.7.2020 10:31:25

                                  Hardyman >> Nevadilo by mi kdyby jsi ji dal pryč. Nejlépe směrem ke mě. :-))))

                                    Nsumec 1950 - Profil | Pá 3.7.2020 9:11:07

                                    Tasovická vydra >> Díky.

                                      NTasovická vydra - Profil | Pá 3.7.2020 9:04:05

                                      Tondo, všechno nej, hodně zdraví a ať se daří!!

                                        Nsumec 1950 - Profil | Čt 2.7.2020 22:11:00

                                        Hardyman >> Tak zajeď,tady je u nás toho dost.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly