Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

kkkarlos - Profil | So 13.6.2020 0:20:43

Hardyman >> Honzo a přitom jsem ho ani moc neleštil.

    kkkarlos - Profil | So 13.6.2020 0:19:04

    Kurre >> taky mám jednoho v barvě, ale tenhle neměl nikde po barvě ani památky. Ty boční plechy byly jako nové. Tak usuzuji, že byl původně bez barvy...

      Hardyman - Profil | Pá 12.6.2020 22:50:57

      kkkarlos >> Karle ten se leskne úžasný povrch.

        Kurre - Profil | Pá 12.6.2020 20:49:48

        kkkarlos >> krasavec taky jednoho mám ale má původní nátěr .

          kkkarlos - Profil | Pá 12.6.2020 18:50:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tady už je na svém místě...

            kkkarlos - Profil | Čt 11.6.2020 17:37:29

            kkkarlos >> nevím proč mi to ten mobil prohodil 😂
            Jinak doporučuji načernit a bude jako originál ...

              kkkarlos - Profil | Čt 11.6.2020 17:25:56

              statik >>práce hezká 👍

                statik - Profil | Čt 11.6.2020 17:09:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Taky jsem prováděl drobné ruční práce. Chyběla mi páka brzdy na levoruký provoz na taky již retro navijáku ,původní myšlenka byla odlitek, mělo to být z duralu, nakonec zvítězila myšlenka udělat to obrobením z mosazi ,musím to ještě přeleštit, aby to bylo líbivé.

                  kkkarlos - Profil | Čt 11.6.2020 10:57:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Řešil jsem jedno dilema a to jestli vyrobit nový nebo opravit. Nakonec jsem se pokusil o opravu, a to z časových důvodů. Jedná se o držáček překlapěče na Rouska Stabila. Původní byl hrozně znetvořený a nefunkční. Chybí už jen vypilovat drážku k aretaci v odklopené poloze.

                    inža - Profil | Čt 11.6.2020 6:26:41

                    Sundark >> tomu se říká úlovek, gratulace.

                      sumec 1950 - Profil | St 10.6.2020 22:24:55

                      Sundark >> Dobrá práce Jirko.

                        Kurre - Profil | St 10.6.2020 21:39:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Tak jak jsem slíbil ze pošlu více fotek jsou zde.Asi výroba nějaký samo domo ale je krásný a funkční 👍🏻👍🏻👍ӿ​95;Jen je třeba trosku porovnat a vyčistit

                          Sundark - Profil | St 10.6.2020 19:29:19

                          Hardyman >>
                          To teda, zakulatilo se mi to:-)

                            Hardyman - Profil | St 10.6.2020 19:24:21

                            Sundark >> Jirko pěkná nálož Troníčků.

                              Sundark - Profil | St 10.6.2020 18:48:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tohle proutí nikdy nezarmoutí!
                              Kluci, co byli na srazu to už znají z fotek, které ke mě dorazili krátce před dopitím ,,srazového" sudu. No a dneska to mám doma. Chybí pár oček, to snad ale dáme s Jardou dohromady...:-)

                                Tasovická vydra - Profil | Ne 7.6.2020 21:35:58

                                Tasovická vydra >> ...pud...

                                  Tasovická vydra - Profil | Ne 7.6.2020 21:23:42

                                  jarohardy >> No však ta první flaška, co jsme dali, tu jsem plánoval, to jo, tu druhou ale už ne. Tam byla u mě bohužel žízeň silnější než půd sebezáchovy...😂😂😂

                                    jarohardy - Profil | Ne 7.6.2020 19:28:59

                                    Tasovická vydra >> se nevymlouvej sám jsi si to koupil a rozhodl.

                                      inža - Profil | Ne 7.6.2020 19:13:21

                                      Též musím poděkovat hostiteli. Byl to vydařený 1 jihočeský sraz.

                                        Tasovická vydra - Profil | Ne 7.6.2020 19:04:51

                                        jarohardy >> To se nepočítá, to jsem byl indisponován a oslaben zákeřnou nemocí!! 🤷‍♂️🤷‍a​94;️
                                        Navíc nebyla bílá, ale zbarvená do zlatova a s colou. 😉

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly