Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NPepé - Vsetín - Profil | St 20.5.2020 19:02:56

sumec 1950 >> Tondo neboj, nebude 😎

    Nvenca1 - Profil | St 20.5.2020 19:01:34

    Rasto. >> Ještě jsi zapomněl na Ambidexy..-)

      NRasto. - Profil | St 20.5.2020 18:58:42

      sumec 1950 >> Ja viem ale nehovoria mi pane. Snad mozno niekedy 😀

        Nsumec 1950 - Profil | St 20.5.2020 18:55:47

        Rasto. >> Jsou nejhezčí.

          Nsumec 1950 - Profil | St 20.5.2020 18:55:13

          venca1 >> No,taky mě nasr..i. Camelky je něco jako moje image.

            Nsumec 1950 - Profil | St 20.5.2020 18:53:13

            Hardyman >> Ten dneska nezbyde.

              NRasto. - Profil | St 20.5.2020 18:36:37

              sumec 1950 >> Najkrajsia rada sejka. Po BB II

                Nvenca1 - Profil | St 20.5.2020 18:35:53

                sumec 1950 >> Pěkné Toníku, moc pěkné. Rum je klasika, a na velbloudech nám přitli rovných deset kaček..-)))

                  NHardyman - Profil | St 20.5.2020 18:33:41

                  sumec 1950 >> Tondo rum tě ze všeho dostane musíš to trochu přikrmit.

                    Nsumec 1950 - Profil | St 20.5.2020 18:28:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Dneska mám rozmarnej den,tak snad ten rum nebude nikomu vadit.

                      Ninža - Profil | St 20.5.2020 13:00:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      inža >> slíbil jsem foto, až bude hotovo - připomínám, že ho chtěl kolega na chytání. Ještě doladím korkovou rukojeť.

                        NNeutron - Profil | Út 19.5.2020 11:33:30

                        venca1 >> Ve snu by mě nenapadlo, že je to v tak ubohém stavu. Jsme ještě větší paka, než jsem se odvážil myslet.

                          Nvenca1 - Profil | Út 19.5.2020 11:03:27

                          Neutron >> Já měl možnost vidět, jak se zachází s nálezy , které poctiví lidé odevzdají muzeu. Hlavně mincí , . Nějaká dokumentace byla jen pár fotografií, s přibližným určením stáří. Počet kusů samozřejmě chyběl, protože to byl slepenec, který bylo třeba rozdělit, hlavně u mincí denárového období.Co se pak mincemi stalo a kolik jich bylo se už nikdo nedozvěděl. Udělala se výstava pár vyčištěných kusů, nálezci se vyplatila odměna, ale ne z historické ceny, ale z ceny kovu a šlus.:-(( Já něco najít, tak to nikdy žádné muzeum neuvidí..

                            NNeutron - Profil | Út 19.5.2020 9:55:41

                            venca1 >> Že si úředník přivydělá mě nepřekvapuje. Překvapuje mě, že to jde, a dokonce tak pěkně jednoduše. Kdysi jsem četl, že z Národního zmizel, tuším diamant, který kdosi nahradil duplikátem. Ale, že celé sbírky? Potom se to odepíše a jedeme dál. Žádná ochrana, žádný dozor.
                            V Litoměřicíh kradli 25 let, tisíce věcí a klídek.
                            https://www.idnes.cz/usti/zpravy/rozkradani-sbirek-​muzea-v-litomericich.A150319_2148530_usti-zpravy_al​h

                              Nvenca1 - Profil | Út 19.5.2020 9:44:02

                              Neutron >> Čemu se divíš, to se děje už roky, chudáci ,státem placení úředníci, si musí přivydělat. :-((

                                NNeutron - Profil | Út 19.5.2020 9:09:12

                                No, pak má být člověk optimistou. Věděl jsem, že obor není zrovna v kondici, úředník je lenoch, ale tohle barbarství jsem nepředpokládal. Kultůra za 500.
                                https://www.denik.cz/z_domova/nku-muzejni-sbirky202​0.html

                                  Nkkkarlos - Profil | Út 19.5.2020 8:16:50

                                  klarus >> Emane to je tělo Solu Triplexe A (prý přechodový model)

                                    Nklarus - Profil | Út 19.5.2020 7:14:25

                                    kkkarlos >> Karle co je to za stroj?

                                      NHonza7 - Profil | Po 18.5.2020 23:30:01

                                      Neutron >> Děkuji moc za odpověď.

                                        NNeutron - Profil | Po 18.5.2020 22:43:24

                                        Honza7 >> Žádnou spojitost s Karlem Taušem jsem v katalogu nenašel, což neznamená, že tam není.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly