Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NNeutron - Profil | Po 18.5.2020 20:05:54

Honza7 >> Ahoj, to netuším, večer zkusím zjistit, pokud tam něco bude. Karel Tauš napsal knížku Rybářský sport (snad si to dobře pamatuji). Taková malička, hnědé desky, obrázek lovící rybář.

    Nkkkarlos - Profil | Po 18.5.2020 19:45:05

    Hardyman >> moje řeč Honzo 😉

      NHardyman - Profil | Po 18.5.2020 19:27:08

      kkkarlos >> Karle proč ne když to jde.

        Nkkkarlos - Profil | Po 18.5.2020 19:04:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Tak to dopadá, když nestíháš a začneš si tahat práci do práce ...

          NHonza7 - Profil | Po 18.5.2020 18:03:00

          Neutron >> Ahoj, paráda, gratuluji. Autor je pan Karel Tauš?

            NNeutron - Profil | Po 18.5.2020 11:04:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Doplněk ke krabici GUT CAST BOX:
            Byla i v nabídce firmy Lesalov (Les a lov). Katalog bude asi z 30. let.
            Krabička se prodávala za 15 kč.
            Zajímavostí a takzvaný "Čáslavského detail" je, že ten stejný katalog
            má v jednom provedení ceny vytečkované a v druhém ceny již natištěné.
            Kresby na jednom z katalogů jsou již dodatečnou lidovou tvořivostí.
            (A to je asi tak všechno, co vím o lovu krevet - Copy Bubba).

              NŠleza - Profil | Po 18.5.2020 9:16:35

              boticar >> To právě nevím, protože jsem 035 neměl, ale zkusím to zjistit a dám vědět. Zatím děkuji 😊 😊

                Nboticar - Profil | Po 18.5.2020 9:04:31

                Šleza >> na 035ku je ten plast jinej? Já z hlavy nevím, ale 35ku na díly bych možná vyhrabal u našich.

                  NNeutron - Profil | Po 18.5.2020 7:14:18

                  Sundark >> Ahoj, díky moc.

                    NSundark - Profil | Ne 17.5.2020 23:45:06

                    Neutron >>
                    1651: 13,-Kč
                    1652: 24,50 Kč

                      NHardyman - Profil | Ne 17.5.2020 20:35:03

                      inža >> Petře a to se vyplatí pěkný Cinibulk.

                        Ninža - Profil | Ne 17.5.2020 20:03:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Něco od kolegy a za to chce vyvázat štípaný prut na chytání (zatím polotovar). Jak bude hotovo, dám foto.

                          NŠleza - Profil | Ne 17.5.2020 13:37:33

                          sumec 1950 >> V tom nejsem kovanej , ale děkuji. Jěště počkám jestli nějaká nevyplave. Nevím jestli je to bolest těchto stroječků, ale už se mi to stalo u 030. Prostě to uletělo...☺

                            NHardyman - Profil | Ne 17.5.2020 13:18:36

                            sumec 1950 >> Tondo píchni kamarádovi.

                              Nsumec 1950 - Profil | Ne 17.5.2020 13:15:12

                              Šleza >> Náhradní díly na sigmy je problém.Zkus hledat na EBAYI

                                NŠleza - Profil | Ne 17.5.2020 11:34:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dobrý den pánové , nemáte prosím někdo starou sigmu 025 nebo 030 na náhradní díly ? Stačil by mi přepínač zpětného chodu. Dal jsem to na bazar ,ale zatím nikdo nereagoval , tak to zkouším zde. Moc děkuji.....

                                  NBig Mike - Profil | So 16.5.2020 22:30:05

                                  Hmm, raketa to může bejt, ale tohle olovo je do proudů! Letí to vždy stejně těžším kupředu, takže... Lehne to do proudu čumákem napřed, proti vodě, když se to došponuje a hotovo. A když se za to vezme, zvedne se to lépe ze dna podpořeno proudem - jako raketa a nevázne to.

                                    NRasto. - Profil | So 16.5.2020 22:26:12

                                    Pepé - Vsetín >> Tak som to tiez cely zivot viazal naopak 😀

                                      NNeutron - Profil | So 16.5.2020 22:02:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Hledal jsem informace o krabičce GUT CAST BOX
                                      Výsledek dám do placu, kdyby někdo informace doplnil,
                                      budu rád.

                                      Anglická hliníková krabice na nástavce.
                                      Vložka plstěná 2x nebo korková.
                                      Krabice je nabízena i v lepším provedení ze silnějšího hliníku.
                                      Plstě navlhčit, aby byly sedulové nástavce připraveny na chytání.

                                      Katalog V. J. Rott 1930 nabízí i vložky korkové, cena krabice 16kč.

                                      Katalog Hugo Burok 1937 nabízí i krabici lepší ze silnějšího hliníku.
                                      (Ilustrační foto se silnějším hliníkem jsem ukradl Lence/Leník
                                      z diskuse s datem 5.9.2015.)
                                      Na fotce je krabice podobná, ale počítám, že konstrukce bude stejná.
                                      Možná jde jen o hliník s lemem, ale to na fotce nevidím.

                                      Burok nabízí krabici o průměru 10,5 cm, katalog Allcock asi 30. léta
                                      krabice o průměru 12cm a má krabice je průměr 11cm.

                                      Cenu krabice u Allcocku znám jen velkoobchodní, kdy tucet (12 ks) stojí 130kč.

                                      Jirko S, prosím, koukni do ceníku Burok kolik tam krabice stály. Katologové číslo
                                      1651 a 1652, díky.

                                        NPepé - Vsetín - Profil | So 16.5.2020 21:31:26

                                        Rasto. >> je to raketa, měla by letět špičkou dopředu. Takto uvázaná vlastně ve vzduchu couvá.
                                        Tzn. uvázat opačně.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly