Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 19:33:48

Raketýr >> obaly samozřejmě Top stav :-)
Taky jsem je sbíral ( babička mi je vozila z kapitalistické Itálie ), pak známky, průšvihy a teď tu Rynu ....

    NRaketýr - Profil | So 22.5.2010 19:22:46

    esoxx >> Tyhle obaly od žvýkaček jsem sbíral kdysi v pravěku (ještě na základní škole), ale pořád je ještě mám :-)
    Od Velimu mám ale jen tyhle dvě, protože ty byly tenkrát úplně bezcenné, narozdíl třeba od Wrigley's... :-)

      Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 19:16:43

      Raketýr >> pěkná vzpomínka, existuje něco, co nesbíráš ? :-)
      Já tu mám ještě trochu dobových iontových nápojů na zítřejší oslavu .....

        NRaketýr - Profil | So 22.5.2010 18:34:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        esoxx >> Když už jsme u toho žvýkání, tak něco z mé sbírky :-)

          Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 17:14:55

          Ještě GRATULACE našim hokejistům, spotřeba žvejkaček byla neskutečná ..... pár mně jich zbylo zítra na Rusáky, očekávám bitvu jako za starých časů !

            Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 17:00:16

            Poslední nález v tátově garáži, šedá cívka s třicítkou, průběžný splávek Ryna, plátkové olovo, fosforový policajt a policajt vyrobený z dětského chrastítka ......

              Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 16:55:54

              Kreja >> :-)) O duši nepřijdeš, mám jich pár navíc.

                NKreja - Profil | So 22.5.2010 11:40:21

                esoxx >> za ty plastové policajty (zelený a modrý) duši bych dal Mám ještě dva a jak o ně přijdu tak snad budu chytat jen na feeder Jarda

                  Nesoxx - Profil | Pá 21.5.2010 22:08:23

                  A ještě platíčka přímo z dnes již neexistujícího podniku ZNAK.

                    Nesoxx - Profil | Pá 21.5.2010 22:04:49

                    Vlevo nahoře marmiška Ploštice, vpravo marmiška Můra.

                      Nesoxx - Profil | Pá 21.5.2010 22:03:08

                      Československé marmišky zn. Ryna. ( ZNAK, poté JMB Ryna )

                        Nesoxx - Profil | Pá 21.5.2010 21:54:34

                        Umělou nástrahu - marmišku - která vznikla v SSSR, znají naši rybáři alespoň teoreticky. Mnozí ji však již vyzkoušeli v praxi a měli s ní velmi dobré úspěchy. Před časem bylo možné dostat v reprezentační prodejně Čajka v Praze marmišky v originálním balení. ( 1973 )

                          NCitronidlo - Profil | Pá 21.5.2010 19:29:56

                          : vydrák >> :-)vydrák >> Jo, škoda jen, že nemám zlatou MK 110, ta moje je šedomodrá, ale lakovat to nebudu:-). Jsem rád, že se mi ve sbírce povedlo zavřít nějakou sadu navijáků. Teď jestě musím doplnit ty zbylé.

                            N:-)vydrák - Profil | Pá 21.5.2010 15:43:56

                            Citronidlo >> Krása veliká,moc hezký ten 100J.Gratuluju

                              NRaketýr - Profil | Čt 20.5.2010 21:49:09

                              esoxx >> Moc pěkná retro fotka.

                                Nesoxx - Profil | Čt 20.5.2010 19:34:06

                                Zátiší z retrorybolovu ........ laminát Tokoz, naviják Roen III, vlasec Silon, podběrák Sona, krabička Tokoz, háčky krystalky Akra, dobové ventilkové gumičky, korkové a polystyrénové splávky Ryna, brčka Ryna, krabička Ryna, poskoky Ryna - vše Made in Czechoslovakia.

                                  Nesoxx - Profil | Čt 20.5.2010 19:15:10

                                  Citronidlo >> ovšem to je parádní přírůstek, prakticky Top stav. To srovnání těch navijáků je taky zajímavé, MK 100J je fakt raritka, navíc v takovém pěkném stavu. Já mám jen stříbrné MK 110 a tohle zlaté MK 100 a tuto krabici z roku 1991, na které je zobrazeno MK 100 a je na něm tato nálepka :-)

                                    NCitronidlo - Profil | Čt 20.5.2010 17:38:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    A tady společně se svým zlatám předchodcem MK 100J.

                                      NCitronidlo - Profil | Čt 20.5.2010 17:37:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Dnešní přírůstek. Zlaté MK 100 s krabicí, kompletní sadou náhradních dílů, prospektem + 2 zlaté a 2 stříbrné náhradní cívky. Razítko na spodní straně krabice říká, že je z roku 1986. Je ve výborném vizuálním stavu, povrch má tak z 99 % pokryt barvou, odřeninky jen na rozích. I ptřes to, že byl málo používán mě překvapují vůle, které má oproti 100J poněkud větší, ale mé stříbrné MK 100, které chytám, má vůle o hodně lepší.

                                        N:-)vydrák - Profil | Čt 20.5.2010 10:12:13

                                        pouzy >> Tak to jo,dík za info.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly