- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Retro ...
... aneb Rybaření v Československu.Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil
Dále moderuje: Hardyman Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
327x v oblíbených a 24x v ignorovaných.
Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 19:33:48
Raketýr >> obaly samozřejmě Top stav :-)
Taky jsem je sbíral ( babička mi je vozila z kapitalistické Itálie ), pak známky, průšvihy a teď tu Rynu ....
Taky jsem je sbíral ( babička mi je vozila z kapitalistické Itálie ), pak známky, průšvihy a teď tu Rynu ....
NRaketýr - Profil | So 22.5.2010 19:22:46
esoxx >> Tyhle obaly od žvýkaček jsem sbíral kdysi v pravěku (ještě na základní škole), ale pořád je ještě mám :-)
Od Velimu mám ale jen tyhle dvě, protože ty byly tenkrát úplně bezcenné, narozdíl třeba od Wrigley's... :-)
Od Velimu mám ale jen tyhle dvě, protože ty byly tenkrát úplně bezcenné, narozdíl třeba od Wrigley's... :-)
Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 19:16:43
Raketýr >> pěkná vzpomínka, existuje něco, co nesbíráš ? :-)
Já tu mám ještě trochu dobových iontových nápojů na zítřejší oslavu .....
Já tu mám ještě trochu dobových iontových nápojů na zítřejší oslavu .....
Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 17:14:55
Ještě GRATULACE našim hokejistům, spotřeba žvejkaček byla neskutečná ..... pár mně jich zbylo zítra na Rusáky, očekávám bitvu jako za starých časů !
Nesoxx - Profil | So 22.5.2010 17:00:16
Poslední nález v tátově garáži, šedá cívka s třicítkou, průběžný splávek Ryna, plátkové olovo, fosforový policajt a policajt vyrobený z dětského chrastítka ......
NKreja - Profil | So 22.5.2010 11:40:21
esoxx >> za ty plastové policajty (zelený a modrý) duši bych dal Mám ještě dva a jak o ně přijdu tak snad budu chytat jen na feeder Jarda
Nesoxx - Profil | Pá 21.5.2010 21:54:34
Umělou nástrahu - marmišku - která vznikla v SSSR, znají naši rybáři alespoň teoreticky. Mnozí ji však již vyzkoušeli v praxi a měli s ní velmi dobré úspěchy. Před časem bylo možné dostat v reprezentační prodejně Čajka v Praze marmišky v originálním balení. ( 1973 )
NCitronidlo - Profil | Pá 21.5.2010 19:29:56
: vydrák >> :-)vydrák >> Jo, škoda jen, že nemám zlatou MK 110, ta moje je šedomodrá, ale lakovat to nebudu:-). Jsem rád, že se mi ve sbírce povedlo zavřít nějakou sadu navijáků. Teď jestě musím doplnit ty zbylé.
Nesoxx - Profil | Čt 20.5.2010 19:34:06
Zátiší z retrorybolovu ........ laminát Tokoz, naviják Roen III, vlasec Silon, podběrák Sona, krabička Tokoz, háčky krystalky Akra, dobové ventilkové gumičky, korkové a polystyrénové splávky Ryna, brčka Ryna, krabička Ryna, poskoky Ryna - vše Made in Czechoslovakia.
Nesoxx - Profil | Čt 20.5.2010 19:15:10
Citronidlo >> ovšem to je parádní přírůstek, prakticky Top stav. To srovnání těch navijáků je taky zajímavé, MK 100J je fakt raritka, navíc v takovém pěkném stavu. Já mám jen stříbrné MK 110 a tohle zlaté MK 100 a tuto krabici z roku 1991, na které je zobrazeno MK 100 a je na něm tato nálepka :-)
NCitronidlo - Profil | Čt 20.5.2010 17:38:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NCitronidlo - Profil | Čt 20.5.2010 17:37:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dnešní přírůstek. Zlaté MK 100 s krabicí, kompletní sadou náhradních dílů, prospektem + 2 zlaté a 2 stříbrné náhradní cívky. Razítko na spodní straně krabice říká, že je z roku 1986. Je ve výborném vizuálním stavu, povrch má tak z 99 % pokryt barvou, odřeninky jen na rozích. I ptřes to, že byl málo používán mě překvapují vůle, které má oproti 100J poněkud větší, ale mé stříbrné MK 100, které chytám, má vůle o hodně lepší.
Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly
Čtenáři této diskuse také sledují
NRybářský retro bazar.16777
NRetrománie a krásy našich sbírek31154
NFóry59866
NUdírny a uzení51136
NRybářsko-houbařské jádro .-)44999
NTokoz - firma co nejde posbírat :-)2367
NChytání na bambusové i laminátové pruty a navijáky od prvopočáku rybaření1710
NSprávný muž má v kapse nůž8074
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412407
NČína - objednali ste uz nieco?15710
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
8:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 28
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic


























