Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Ziggy - Profil | So 7.11.2015 23:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

direkt >> asi jsem se spletl Jirko, tenhle si nemyslel, viď? to je abu.....

    Ziggy - Profil | So 7.11.2015 22:43:47

    direkt >> až se Jirko potkáme, rád se na něj podívám....

      Ziggy - Profil | So 7.11.2015 22:40:27

      direkt >> safra chlape, jsi úspěšný! President je skvělá volba, a nejen on, tuším že nejsou z našich vod.......
      P.S. kožený futrálek je supr a doladí ten pěkný úspěch..... to je pecka

        direkt - Profil | So 7.11.2015 22:33:39

        Ziggy >>Petře, děkuji ti , mám z nich velkou radost, mám prvního prezidenta a atd. opravdu jsem nadšený!!!

          Ziggy - Profil | So 7.11.2015 22:29:17

          direkt >> gratuluji Jirko, to jsou opravdu pěkné kousky....

            direkt - Profil | So 7.11.2015 22:11:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            dnešní retro úlovel. shakespeare 2065 2x, sigma 040 nova+ krabička,prezident 2910 +kožený futrál,south bend 330, pflueger 643, dolar 1887, a 1945-49

              Ziggy - Profil | So 7.11.2015 21:41:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              a některé jsou také staré ale " časově nepodepsané " a to je ten případ kdy začínáme hledat, bádat a zjišťovat, kdy to tak asi "bylo vyrobeno" to je to co nás baví a žene kupředu, je to zvláštní a pěkný, pro mnoho lidiček nepochopitelný, KONÍČEK.........

                Ziggy - Profil | So 7.11.2015 21:33:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Starý věci jsou pěkný........

                  Ziggy - Profil | So 7.11.2015 21:02:06

                  Karhu >> když jsem ho viděl prvně Mirku, rukojeť byla pěkná, do červenohněda, ale bylo to původní, pěkná barva, šelak se používá mraky let, dá se využít různě

                    Karhu - Profil | So 7.11.2015 20:52:29

                    Ziggy >> Petře mám některé pruty kde je korek natřený šelakem,stejně jako prut a pak to má stejnou barvu

                      Ziggy - Profil | So 7.11.2015 20:48:03

                      Karhu >> potěšení oka, to je to správné Mirku

                        Ziggy - Profil | So 7.11.2015 20:45:50

                        kkkarlos >> díky Karle, jen škoda té rukojeti, původně byla do barvy prutu

                          Karhu - Profil | So 7.11.2015 20:44:22

                          Ziggy >> Pěknej kousek,potěší oko

                            kkkarlos - Profil | So 7.11.2015 20:39:15

                            Ziggy >> Petře pěknej kousek...

                              Ziggy - Profil | So 7.11.2015 20:36:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              : vydrák >> Máš pravdu Romane, ty hodně staré věci mají svou duši a zákonitě neodolatelné kouzlo, v původním stavu jsou zvlášť hezké, musí se ovšem zachovat v přijatelném stavu, zde příklad prutu v původním stavu, bohužel očistěná rukojeť, hned změní pohled na prut, i tak jde o pěkný kousek, myslím

                                simi1977 - Profil | So 7.11.2015 20:13:39

                                Není to retro,i když nějaký bambus pod ním je,ale teď o tom říkali v TV

                                http://tn.nova.cz/clanek/chapete-to-tohoto-obriho-s​umce-potkat-urcite-nechcete-galerie.html

                                  : vydrák - Profil | So 7.11.2015 19:24:44

                                  Hardyman >> Prvorepublikový cajky vyzařují neuvěřitelnou energii - aspoň já to tak cejtím.
                                  Není to jenom korek,bambus,kov.
                                  Je to téměř 100let a všichni co s tím měli co do činění jsou dávno po smrti. Když vnímavej člověk vidí nebo spíš drží prut ve stavu jako je na Tvé fotografii,musí si to zákonitě uvědomit.

                                    : vydrák - Profil | So 7.11.2015 19:13:51

                                    Ziggy >> Drž se!

                                      Ziggy - Profil | So 7.11.2015 19:10:55

                                      : vydrák >> díkes, makám na tom jak o život Romane!

                                        Lovec Fišma - Profil | So 7.11.2015 18:51:40

                                        Hardyman >> No jooooooo, ten váš je ale tak trochu nablýskanější.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly