Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

NHardyman - Profil | Čt 29.10.2015 16:26:15

Karhu >> Štřůdl paní umí výborný a káva místo melty, musím ji říct úplně jsem dostal na sladké chuť.

    NKarhu - Profil | Čt 29.10.2015 15:47:54

    pdpavel >> Pavle krásný kousky,velká gratulace,hezky jsi to rozjel :-)

      Npdpavel - Profil | Čt 29.10.2015 15:17:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Za poslední dva dny sem si asi vybral štěstí do konce roku.......
      Tokoz stabil IV, kolečko D.A.M. , rousek sirius 90mm, rousek podběrák + dva držáčky navijáku na prut - jeden "sol"

        NHonza7 - Profil | Čt 29.10.2015 13:44:50

        Hardyman >> Ještě jsem zapomněl, kopie Rublex Veltic dělají v Polsku pod označením Veltica. Ty jsem ale nezkoušel.

          NHonza7 - Profil | Čt 29.10.2015 13:42:12

          Hardyman >> Ahoj, Rublex se dá ještě koupit ( teď myslím Veltic ) velmi omezeně ve velikosti 1 a 2 . Dvojky jsou pouze na žlutém podkladě. Já si je občas koupím v Polsku, tam jsou lépe k sehnání a ve všech velikostech. Mě se osobně Veltic hodně líbí, poněvadž tam mohu vyměnit trojháčky za jinou velikost a nebo dát ostřejší háčky.
          Rublex Celta se dá sehnat většinou bez problémů.
          Tohle nevím už přesně, ale mám pocit že Rublex dnes patří mezi španělské firmy. S tou výrobou dnes je to komplikované. Pokud nedostanou nějakou úlevu, tak odejdou vyrábět někam na východ.

            NHardyman - Profil | Čt 29.10.2015 13:30:41

            Honza7 >> Dík za pěkné čtení najednou jsem zavzpomínal na začátky mého rybaření. Akorát jenom Mepps je stále Made in France kup si někde v obchodě Rublex ta už není bohužel francouzská. Rapala také nemá dávno na lopatce Finland ani Ireland. To že se vyrábí v Estonsku s tím se moc nechlubí.

              NKarhu - Profil | Čt 29.10.2015 13:24:28

              Hardyman >> Honzo potěší i krátká prohlídka,když to paní Hardymanová doplní štůdlem a meltou nebude to mít chybu :-))))

                NHonza7 - Profil | Čt 29.10.2015 12:48:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Moje vážnější seznamování s rybařinou začalo, když mi bylo cca pět let. To jsme jezdili na Slovensko za rodinou. Nemyslím si, že by bylo více kapitalních ryb, spíš naopak. Celkový počet ryb byl určitě větší, ale především rozmanitost rybích druhů byla v minulosti na vyšší úrovni.
                Tenkrát se dali ještě lovit raci a pokud si to pamatuji dobře měli vynikající maso.
                Já sám jsem začal rybařit cca v deseti letech na místech, které nebyly registrovány jako rybářské reviry. Nejčastější úlovky byly karásci a líni. Tenkrát by mě ani nenapadlo, že za pár desítek let bude karas obecný skoro raritou a totálně ho převálcuje karas stříbrný a jeho kříženci.
                Špička mezi rybářským vybavením bylo zboží především firmy Shakespeare. Vše co se tenkrát přivezlo bylo velice rychle vyprodáno. Tehdy jako dítě jsem neměl peníze a tak od svých starších kolegů jsem mohl jenom pozorovat přednosti v kvalitě navijáků a prutů co bylo od této firmy dovezeno na náš trh. Nezapomenu, když jsem si od Shakespeare zakoupil broky na plavanou, jaký to byl obrovský rozdíl proti tomu co dodávaly naše firmy. Naše olůvka byly enormě tvrdé a zkousnout je byl dosti velký problém ( tedy pro mé zuby ). Tohle bylo cca kolem roku 1973.
                V roce 1977 jsem u nás zaregistroval další dvě firmy a to Mepps a Rublex. Obě dvě firmy do dnešního dne považuji za špičku v produktech třpytek a velice rád na ně chytám i v dnešní době.

                  Nsumec 1950 - Profil | Čt 29.10.2015 10:38:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Hardyman >> Honzo,také jsem našel jeden cestovní prut Vysočina.Složený 64cm.Postavený 238 cm.Je v krásném stavu,naprosto rovný.

                    NHardyman - Profil | Čt 29.10.2015 10:16:12

                    Rasto. >> Skromná novinka prut Vysočina, pro někoho nezajímavý prut, ale pro mne poklad....ten jediný mi zůstal. Jinak vše je prodané.

                      Npdpavel - Profil | Čt 29.10.2015 10:07:54

                      Hardyman >>
                      Pěknej kousek, děkuju za fotku.

                        NRasto. - Profil | Čt 29.10.2015 9:45:12

                        Hardyman >> co si vacsinu veci predal? Kazdu chvilu si tu mal fotku niecoho ineho...alebo to skladujes mimo muzea? :-)

                          NHardyman - Profil | Čt 29.10.2015 9:38:04

                          Karhu >> Mirku také, mám málo věcí musím ještě doplnit aby to stálo za návštěvu. Roman měl vše prohlédnuté během chvilky těch pár kousků.

                            NKarhu - Profil | Čt 29.10.2015 9:27:21

                            Hardyman >> Honzo taky bude prohlídka muzea?

                              Ntajmen1 - Profil | Čt 29.10.2015 8:40:55

                              direkt >> Pěkné,co je to za knihu ta vpravo nahoře?

                                NHardyman - Profil | Čt 29.10.2015 8:09:49

                                pdpavel >> Můj Tokoz s vloženou štípanou špičkou. Originál stav.

                                  NMates PB - Profil | Čt 29.10.2015 7:32:34

                                  Hardyman >> A Ty to máš taky pěkný.

                                    NMates PB - Profil | Čt 29.10.2015 7:31:59

                                    sumec 1950 >> Tak jsem si to prohlídl teprve dnes pořádně a musím Ti napsat, že to máš pěkný.

                                      NKarhu - Profil | St 28.10.2015 20:41:25

                                      Hardyman >> Tonda má hodně pokladů,zaplní i velké prostory

                                        NHardyman - Profil | St 28.10.2015 20:28:00

                                        sumec 1950 >> Tondo na co velké prostory, buď rád, že máš malé rychleji jdou zaplnit.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly