Retro ...

... aneb Rybaření v Československu.
Putování časem od poválečného r. 1945, přes vznik ČSSR až po r. 1989. Uvítám Vaše názory, zkušenosti s tehdejší rybařinou, fotografie úlovků, rybářského náčiní, zlepšováků, reklam, záručních listů, inzerátů, cenovek ... Také informace o tuzemských podnicích, opravnách a prodejnách rybářských potřeb, o starostech a slastech při shánění a nakupování, dále o revírech, přehradách, zarybňování a o vývozu ryb.
Vstup do místnosti nejen pro pamětníky. Podmínkou je odložení kabátu v šatně, slušnost, nadhled a retro nálada. Těším se aj na príspevky zo zahraničia :-)
Račte vstoupit ...
Autor diskuse: esoxx - Profil , 17.11.2009 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: Hardyman Profil

Nkkkarlos - Profil | Čt 20.8.2015 19:20:00

sumec 1950 >> Toníku, gratulace! Taky jsem kdysi vytáhnul podobného, a samozřejmě že za ocas :-)
Kdes ho čapnul, Vltava ?

    Nsumec 1950 - Profil | Čt 20.8.2015 19:13:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Trochu odlehčení.Úlovek z minulého týdne.Tolstolobik 98 cm nevážen,pouze změřen a opět puštěn.Jak jinak,podseknut při vytahování udice.Ale byl to souboj jak se patří.

      Nkkkarlos - Profil | Čt 20.8.2015 18:38:30

      simi1977 >> Simone, o nitích už tady bylo toho napsáno dost. Buď to originál nitě na vyvazování prutů, nebo polyamid od Penty. Hedvábí v malém průměru se dost těžce shání, ale tyhle dvě předešlé ho dostatečně nahradí....

        NHardyman - Profil | Čt 20.8.2015 18:37:46

        simi1977 >> Udělej vyvázání na kousku i s lakem a uvidíš hned. Nejhorší je když máš celý prut opravený a po laku je výsledek špatný.

          NHardyman - Profil | Čt 20.8.2015 18:35:31

          Přívlačák mám asi patnáct let a nyní je v páru s prutem muškařským...

            Nsimi1977 - Profil | Čt 20.8.2015 18:31:16

            Hardyman >> nemám slabé nitě,nevím kde to už sehnat Honzo,ale myslím si,že i tak bude ten Rousek hezčí než je...

              Nsimi1977 - Profil | Čt 20.8.2015 18:29:53

              kkkarlos >> né to je nanečisto,to půjde dolů,jen jsem to umotal narychlo,abych viděl odstín nic víc

                NHardyman - Profil | Čt 20.8.2015 18:29:35

                simi1977 >> Simone prut na fotce je TOKOZ s originál vyvázáním, nitě musí být tenké. Prut je z první výroby s mosazným šroubením.

                  Nkkkarlos - Profil | Čt 20.8.2015 18:27:39

                  simi1977 >> Odstín by i seděl, ale zaujala mně jedna věc. Proč máš před koncem ten úskok? To jsi navinul přes ten původní ovin?

                    Nsimi1977 - Profil | Čt 20.8.2015 18:24:14

                    kkkarlos >> jo jo,jsou silnější,zkusil jsem jen tak jeden vývaz,ale odstín by odpovídal

                      Nkkkarlos - Profil | Čt 20.8.2015 18:10:51

                      simi1977 >> Simone, jestli to jsou ty hedvábné nitě co jsi na ně tady dával odkaz, tak jsou dle mého názoru na prd. Jsou hodně silné 0,5mm je opravdu hodně, je to vidět i z té fotky....
                      No ale když už je máš, tak je vyzkoušej a uvidíš....

                        Nsimi1977 - Profil | Čt 20.8.2015 17:51:10

                        ..tak mi přišly nové hedvábné nitě,tak půjde na řadu Rousek Speciál

                          Ndirekt - Profil | Čt 20.8.2015 14:38:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          ....

                            Nsimi1977 - Profil | Čt 20.8.2015 13:55:28

                            ..tak už mám Štikový bambusák a štípák zřejmě od Polské firmy.Ví někdo z jakého roku je to přibližně?Děkuji

                              Nsimi1977 - Profil | Čt 20.8.2015 13:46:46

                              ..tak v zeleném Stabilu byla taky narvaná cívka Rousek :-)

                                Nsimi1977 - Profil | Čt 20.8.2015 13:29:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Dnešní retro úlovek :-)

                                  Ndirekt - Profil | Čt 20.8.2015 12:08:36

                                  venca1 >> já vim , budu hledat zbytek. ale moc jich neni, vid ? A nebo spis takhle, neviděl jsem ho prodávat ...ale všude nenakupuji.

                                    Nvenca1 - Profil | Čt 20.8.2015 11:38:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    direkt >> Tak nějak to vypadá, když je to komplet. :-)

                                      Ndirekt - Profil | Čt 20.8.2015 9:03:15

                                      kkkarlos >> dělal jsem si legraci :-), vis včera jsem byl u strejdy pro starou rybařinu, a jen tak mi poda ze skříne v chodbě tuhle civku se slovy : a tady je ještě tahle cívka. byla zašla atd jak to bejva . A večer mi to nedalo, a kouknul jsem na stranky pana Čapka, a bylo hotovo. našel jsem tam uplně stejnou cívku na muškařským navijaku od Rouska. a akorád jsem se chtěl ujistit že je to stejna civka co jsem viděl na tech stránkách.

                                        Nkkkarlos - Profil | Čt 20.8.2015 8:56:47

                                        direkt >> Nezblázni se, stejnou cívku měl i Tokoz, ale tohle je na 100% Rousek.

                                          Červené karty: čapájev, simi1977, direkt, kouly