Fotoaparát pro Barynku

Zdravím všechny,

Tak jsem po krátké pauze, která byla zapotřebí, založil novou diskuzi, ve které zveřejním příspěvky rybářů, kteří přispěli a poslali peníze na foťák pro Barynku. Tato diskuze bude ale hlavně od toho, aby se zde vybral foťák, který se nakonec Barynce zakoupí.

Předem upozorňuji, že příspěvky, které nebudou souviset s výběrem foťáku a které budou nějakým způsobem urážet nebo jakkoliv narušovat průběh diskuze, budou nekompromisně mazány a autor dostane kartu. Upozorňuji předem, aby poté nějaký inteligent nezakládal diskuzi o tom, jak dostal kartu a hrozně ho to pohoršilo.

Z vašich minulých tipů jsem vybral tyto 3 foťáky - favority, ze kterých v této diskuzi vybereme vítěze.

http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/906587/ca​non/canon-powershot-a1100-is-blue-modr-gp-power-bank-4-​4x2300mah-b0020-sandisk-4gb-sdhc-ultra-ii/

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=6443​5

http://www.megapixel.cz/canon-powershot-sx120-is


Ten první foťák je kompletní set i s baterkami a kartou a Barynka by k tomu dostala ještě dáreček v podobě žehličky na vlasy..:-) Přikoupilo by se už jen pouzdro.

Druhý foťák je trochu dražší, ale myslím, že to nevadí, protože peněz se vybralo mnohem víc, než se předpokládalo. Tento fotoaparát je napájen z akumulátoru. Tzn. že by se dokoupil nejspíš ještě jeden akumulátor do zásoby a pouzdro s kartou.

Třetí fotoaparát se mně osobně líbí asi nejvíce, je sice trošku větší, ale myslím, že Barynce by to nevadilo. Je k němu i 4 GB karta a je napájen na baterie. Dokoupila by se nabíječka s bateriemi a pouzdro.

Když by se vybral fotoaparát napájený na tužkové baterie, potom bych zakoupil baterie zn. Sanyo Eneloop spolu s nabíječkou stejné značky. Dle vašich názorů jsou tyto baterie velmi dobré.

Tak, to je asi vše, tak můžeme vybírat...;-)
Autor diskuse: Freaky Styley - Profil , 9.11.2009 všeobecné - ostatní

Barudan - Profil | Út 10.11.2009 18:23:07

Zdravím podle mě sbírka byla úspěšná a byla na fotoaparát.Proto bych upřednostnil nákup kvalitního fotoaparátu a né rybářských potřeb.Jsem asi trochu zmlsaný a z těchto tří fotákú bych nevolil žádný.Při nízkém zdroji světla to budou pěkný šuměnky.Byl bych pro kvalitnější foták viz odkaz od cipa http://www.azfoto.cz/_web/panasonic/panasonic_lumi​​x_dmc-fz38.php

    yvana - Profil | Út 10.11.2009 17:48:25

    Chlapi všichni máte názor na foťák,každý máme jiné zkušenosti se značkama,jenom můj osobní názor,každý rybář-rybářka toho tahá k vodě dost,tak si myslím,že pro Barynku radši menší a lehký foťák,odolný víme jak je to u vody,nebude s ním dělat umělecké fotky,na 4GB kartu se vejde několik stovek fotek a co asi udělá ještě větší radost no rybařina,tak co zůstane A´t se koupí rybařina,nějaké volovinky nemají cenu.Jinak jsem do téhle diskuze vstoupila včera,ale tolik zloby,sprostoty jsem už dlouho nečetla,ale myslím si že takhle se asi chovají i k rybám.

      Anýzový dědek - Profil | Út 10.11.2009 13:44:56

      Jsem rad, ze slecna bude mit fotak i kdyz jsem neprispel. Ale misto zehlicky na vlasy si myslim, ze by byla dobra treba 8GB karta. Fotky zabiraji pomerne hodne mista, tak se ta karta sikne.
      Ve fotakach se nevyznam, tak nemohu dat ani tip na vyber. Osobne se mi libi zrcadlovky od Panasonicu, ale ty jsou dost drahe (takze neprichazi v uvahu).

        malamut - Profil | Út 10.11.2009 13:28:21

        Maxxx >> jj, zrcadlo je zrcadlo, mám klasiku Nikouše FM2 s motorem, pár sklama a spokojenost :-))

          Maxxx - Profil | Út 10.11.2009 13:20:42

          malamut >> Já měl podobnej kompakt od samsungu a vzdal jsem to, šel jsem do zrcadlovky. Ale bavíme se tu vlastně o foťáku pro holčinu a myslím že ať Panasonic nebo canon oba jsou pro je jí potřebu vynikající.kdyby mi odkaz hodil na panasonic tak sem ani nepíšu protže ty foťáčky jsou oba dobré hodilo mě to na ten Olymp. a tak jsem si řekl,že se vyjádřím.

            malamut - Profil | Út 10.11.2009 13:18:06

            Maxxx >> v poloautomatických režimech se dá ledacos dohonit a na dobrý manuální ostření je prostě potřeba matnice, jinak by nebylo nutný dělat zrcadlovky. A nepamatuju se, že by mi AF nestačil, kromě nějakých maker. Netřeba si komplikovat život :-))

              malamut - Profil | Út 10.11.2009 13:14:58

              Maxxx >> ale čím víc Mpix na takhle malý čipy výrobce narve, tím je větší šum v obraze :-))) Dělám ořezy i z 5Mpix.

                Maxxx - Profil | Út 10.11.2009 13:14:17

                malamut >> Jasně že display neni hledáček o to se nepřu. Ale přeci jen ti to dává nějakou možnost ovlivnit to co auto nechce vzít.

                  Maxxx - Profil | Út 10.11.2009 13:12:52

                  malamut >> ty Mpx využiješ v ořezech.Jinak souhlas

                    lubos666.p - Profil | Út 10.11.2009 13:12:41

                    http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/964018/ol​​ympus/olympus-e-420-power-double-zoom-kit/
                    Dopravce by to měl při cestě(Kutná hora),jen by někdo musel přihodit.

                      malamut - Profil | Út 10.11.2009 13:12:31

                      Maxxx >> to je blbost, uznej, já sice tu možnost mám v makro režimu ale ostřit podle LCD displeje je nahovno, zlatej autofocus. Navíc to ostření tam je jak? Tou zoomovou páčkou?

                        Maxxx - Profil | Út 10.11.2009 13:08:36

                        malamut >> samo že na displeji jinde to nejde nemá hladáček :-)

                          malamut - Profil | Út 10.11.2009 13:06:54

                          Maxxx >> manuální ostření na "mejdlíčku" je prostě blbost, kde tam chceš ostřit? Na displeji?

                            Maxxx - Profil | Út 10.11.2009 13:06:35

                            malamut >> v tom máš pravdu to udržitelné není

                              Maxxx - Profil | Út 10.11.2009 13:04:51

                              Ten Panasonic je ji ná káva parametry srovnatelný s Canonem, má (psaný) lepší zoom, ale zase nemá manuální ostření což je mínus.

                                malamut - Profil | Út 10.11.2009 13:04:01

                                Maxxx >> ono to rozlišení u těchto foťáčků není moc důležitý parametr, osobně si myslím, že rozlišení víc jak 5Mpix je zbytečné pro většinu běžných uživatelů. Větší má smysl v případě focení podkladů pro velkoformátový tisk, bilboardy apod. Sám mám na Olympusu 5Mpix a nikdy jsem neměl potřebu mít větší. Další věc zoom. Pokud má Canon desetinásobný a začíná na 35mm (v přepočtu na kino), pak při plné délce (350mm) je z ruky téměř neudržitelný a stabilizátoru moc nevěřím, spíš by mě zajímalo nejkratší ohnisko, pro rybařinu rozhodně důležitější parametr a také světelnost. Z těch tří možností rozhodně vede Panasonic.

                                  Hugo Fisher - Profil | Út 10.11.2009 12:58:49

                                  Maxxx >> ja jen odhaduji, neb ho tady postoval jako jednu z moznosti ..

                                  a pote reagoval na tebe, kdyz jsi psal, ze Canon je nesrovnatelne nejlepsi..

                                  tj. chtel vedet, v cem je lepsi (napr. prave pred tim "jeho" Panasonicem)

                                  ale jinak se do toho nepletu :)

                                    MrKos - Profil | Út 10.11.2009 12:57:47

                                    Maxxx >> porovnáváme to s Lumixem a tam mi pořád lépe vychází ten Lumix ... model napsal kolega Hugo takže se nebudu opakovat - link http://www.exa.cz/digitalni-fotoaparat-panasonic-d​mc-tz6ep-s/

                                      Maxxx - Profil | Út 10.11.2009 12:56:07

                                      Hugo Fisher >> tak potom mi ty odkazy ukazujou kraviny :-)

                                        Červené karty: Martimo, kam!kaze, Vapi, Bomber76