Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NPařezz - Profil | Út 21.5.2024 21:32:25

Tatulaw >> Marine, kovová nasazovací na záď. Ale i tak je potřeba dvou chlapů, aby udrželi příď.

    NTatulaw - Profil | Út 21.5.2024 19:40:32

    Ahoj, má někdo zkušenost s podobným vozíkem viz obrázek? Sháním něco na manipulaci s hliníkovým člunem - 4 m, ~100 Kg. Vždy se jedná o vzdálenost do 20m. U některých píšou nosnost 160 Kg, ale z obrázků mě to moc nepřesvědčilo. Za případný postřeh, nebo tip na osvědčený vozík děkuji.

      NPádík - Profil | Čt 18.4.2024 8:18:56

      Zdravím, má někdo tip na servis závěsného motoru? Všude chtějí měsíc předem objednat. Dík.

        NPEPO. - Profil | Út 9.4.2024 9:18:43

        https://www.upepanka.sk/farby-a-laky/farby-na-lode-2-k-epoxidove-pod-ponor-l300--set-s-tuzidlom/?variantId=4458&gad_source=1&
        Taku farbu som zvolil.
        Podarilo sa mi zohnať pertinax-tak to pôjde ako podložka pod motor.

          NPEPO. - Profil | Po 8.4.2024 18:54:44

          minatrix >> Rozmer sedí presne ten čo potrebujem..Vdaka za tip..

            Nabcdddd - Profil | Po 8.4.2024 18:45:21

            riesenim je technicky plast, to co urobil Jettys pojde skoro srat. treba zajst niekam kde maju siroky vyber a nechat si poradit. vyrezu ti akykolvek rozmer vodnym lucom. ja som si tusim vybral silon, ale je to uz davno, kazdopadne je z coho vyberat:

            https://www.plastics.cz/polyamid-pa6-silon/bila-polyamidova-deska-pa6

            ostatne vlastnosti tiez optimalne na toto pouzitie

              NPEPO. - Profil | Po 8.4.2024 8:27:38

              skalic >> Veď ak nezoženiem niečo zo silónu alebo nejaký pružný plast v hrúbke 10-20mm tak tam pôjde preglejka.Len rozmýšľam s čím natrieť okraje pregleky kde ju budem píliť aby to bolo dobré ošetrené.

                Nskalic - Profil | Po 8.4.2024 8:22:16

                PEPO. >> Ja davam vodeodolnou preklizku a pretru ji epoxidem na laminovani lode.

                  NPEPO. - Profil | Po 8.4.2024 7:32:37

                  Nejaký overený tip farby na vonkajšiu stranu laminátovej lode pod čiaru ponoru?Po dlhšom čase sa mi podaril obrúsiť starý antifouling a chcem aby bol čln aj zo spodnej strany spravený na komplet ako sa patrí..Ešte mám v pláne vymeniť aj podložku/dosku pod motorom z vonkajšej strany..Len tak ešte netuším aký materiál použijem..Vodeodolná preglejka ktorá tam patrí sa mi moc nepozdáva kôli jej životnosti.Ak má niekto nejaký overený tip-sem s ním.

                    NJettys - Profil | Čt 21.3.2024 18:41:52

                    Tak hotovo

                      NP!F - Profil | St 20.3.2024 20:43:36

                      Puškvorec. >> tie prenosné soláry za moc nestoja, to dobíjanie motorom je nabetón lepšie. Predajca toho alternátoru by ti mal vedieť povedať, koľko voltov to dáva. 4 litre zase taká pálka neni. Popravde netuším, koľko dobíja tvoj motor, ale čo som mal 20 koňák yamahu tak tlačil celkom dosť, keď som mal skoro vymlátenú štartovaciu baterku sonarom ( na sonare vidíš, koľko voltov to tlačí, na mojom motore aktuálnom je to 14,8V) tak sa to dobilo rýchlo, všeobecne tie alternátory aj v aute tlačia dosť ampérov.

                        NPuškvorec. - Profil | St 20.3.2024 8:52:00

                        P!F >> ok dík, hentamto BMS máme, ale esi odpojí při minus teplotě netuším, zeptám se ho. Ptalo jsem se ho včera i to dobíjení, říkal, že pokud to dává aspon 14V, ale radši 14,5 tak by neměl byt problém.ů A že tak 2 Ampéry, at to má smysl. Já to v motoru nemám, ale zvažuju to nechat dodělat, to by neměl byt problém, ale stojí to nějaký kačky (před rokem mi říkal snad 4 litry, součástka origoš Merc) tak at nešlápnu zas do hovna) Měl jsem solárek- vloni na PO ještě fungoval, ale na podzim Na Rhoně už bylo po něm, prej jak se to ohybá, tak to popraská a je po něm.. Ked mrzne, jebem ryby)

                          NP!F - Profil | Út 19.3.2024 20:01:13

                          Puškvorec. >> pôjde, lifepo má BMS, tá si to zrovná. V tvojom prípade by som sa spýtal pre istotu chalana čo ti ju robil, či má ochranu pred nízkou teplotou, aby to nenabíjalo keď mrzne, inak nič nehrozí.

                            Neasi - Profil | Út 19.3.2024 14:56:58

                            Puškvorec. >> Lifepo netusim, jaky ma nabijeci krivky, ale pochybuju, ze to pujde. Motor dava trvale 14.4V

                            Edit: pokud se teda bavime o vystupu z alternatoru

                              NPuškvorec. - Profil | Út 19.3.2024 14:42:47

                              zdravím, chlapi kdo víte, nebo máte vyvedené nabíjení- dobíjení baterek ze spalováku- LIfepo- není problém- může se ? Dík

                                NJettys - Profil | Pá 9.2.2024 17:38:13

                                Kdyby někdo chtěl, kamarád prodává Yamaha 15hp super stav, loď 3,6m 100tis

                                  Nmeďo1 - Profil | Út 30.1.2024 18:03:29

                                  Čodiš >> dobre vedieť, v lete vyskúšam.

                                    NČodiš - Profil | Po 29.1.2024 12:41:03

                                    meďo1 >> Já jsem nedávno měřil reálnou spotřebu Lowrance FS9 a při plném jasu má odběr 0,9A při 12VDC, při 50% jasu má odběr 0,5A. Co jsem byl překvapenej, tak i v standby režimu má echolot odběr a to 0,4A. Což je skoro stejně jak kdybych ho nechal zaplej s 50% jasem