Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NPaul van Drax - Profil | Po 22.7.2024 19:51:33

binoš >> taky jsem shanel a nakonec vezl z UH az za Prostejov, ale jako prace rychla, kvalitni a oproti jinym i za dobre prachy.
http://www.boatmania.cz/lepeni-clunu.html

    NTraser - Profil | Po 22.7.2024 18:26:27

    Zdravím všechny a prosím o radu....Podědil jsem motor Mercury 5hp(dvoutakt). Chtěl bych preventivně vyměnit olej v převodovce, byť mi bylo řečeno, že nemá najeto ani 10 motohodin. Jak často měníte Vy? Řešíte to servisem, či svépomocí? Za odpovědi díky.

      Nbinoš - Profil | Po 22.7.2024 8:51:32

      Neznáte prosím někoho ve Zlínském kraji kdo by lepil gumové čluny?
      Mám Zodiaka a teče mi voda kolem zrcadla.

        NShu-lin - Profil | Čt 4.7.2024 20:05:12

        siluri >> jo dva cylinder, jsem se nějak zacylidroval 😁 Proto mi nevychází nic z tabulky.

          Nsiluri - Profil | Čt 4.7.2024 16:11:18

          Shu-lin >> 25hp yamaha nie je len 2 valec?

            Neasi - Profil | Čt 4.7.2024 11:14:59

            Shu-lin >> podle me je to code 02 (1 Stroke Per Cylinder) doslova (jeden takt na valec)

              NShu-lin - Profil | Čt 4.7.2024 10:11:26

              Prosím o radu. Nějak si nejsem jistý jaký kód nastavit na otáčkoměru pro motor Yamaha 25hp který je 4 stroke 4 cylinder.

                Nminatrix - Profil | Út 28.5.2024 21:43:58

                P!F >> děkuji za radu... ;-)

                  Nsliver - Profil | Út 28.5.2024 21:43:26

                  P!F >> super :-) Silon, to mě nenapadlo.

                    NP!F - Profil | Út 28.5.2024 20:52:42

                    minatrix >> ja by som kúpil platňu 1cm hrubého silónu, z toho to vyrežeš na kolene, navŕtaš diery a natočíš samorezky s vnútorným závitom. Za hoďku aj s montážou to je hotovo a vydrží nezmysel.

                      Nminatrix - Profil | Út 28.5.2024 7:11:59

                      baitruner2 >> díky za info 😉

                        Nbaitruner2 - Profil | Út 28.5.2024 6:51:09

                        minatrix >> Mám ten Trac a mám pod tím jen obyč překližku tu hnědou jako vodovzdornou už 3r a drží to furt má to 5x díru na šroub na uchycení a dálkové ovládání jsem s tím max spokojen používám v zátokách do 10m,když chci vydržet třeba 3h na fleku abych nemusel používat příďák spouštím a vytahuju přes motor pomalu a v klidu.Na větších hloubkách a hranách jedu klasický příďák.👍

                          Nsliver - Profil | Po 27.5.2024 22:34:13

                          minatrix >> tak asi nejsi vybaven, aby sis takovou plotnu sám vypálil. Ale je to prkotina, v každé zámečnické dílně ti to určitě bez problému vyrobí. Dělal bych to ale spíš z nerezu .

                            Nminatrix - Profil | Po 27.5.2024 21:55:47

                            sliver >> třebas tenhle model má možnost dokoupení hliník základny, u jiných modelů můžeš rolnu mít sólo, případně spojit se základnou

                              Nminatrix - Profil | Po 27.5.2024 21:52:54

                              sliver >> chtěl jsem napsat rolna spojená se základnou :-) Kvůli tomu se učím polsky a německy. Nás trh je dosti omezen , případně ceny přestřelené

                                Nsliver - Profil | Po 27.5.2024 21:37:19

                                minatrix >> já tam teda vidím i tu kladku :-) Říkají tomu válečkový zvedák :-))) , ale mělo by to být v sadě.

                                  Nminatrix - Profil | Po 27.5.2024 16:07:20

                                  sliver >> děkuji Ti za tip. Ještě by to chtělo kladku spojenou se základnou. Jinak bych to musel nechat někde udělat...

                                    Nsliver - Profil | Po 27.5.2024 15:39:47

                                    minatrix >> třeba todle:

                                    https://www.kaufland.cz/product/427052765/?vid=383825903

                                    mají i levnější, ale jdou pomalu dolů, tahle by měla padat volným pádem.

                                      Nminatrix - Profil | Po 27.5.2024 14:57:56

                                      Ahoj kluci, náhodou nemáte typ na elektro kotevní vrátek? Chci to na lamino Lipno. Ideál do 6000Kč. Děkuji za všechny podněty