Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Nmeďo1 - Profil | Ne 28.1.2024 20:51:47

Shaker >> Ja mám 20 HP Suzuki, lowrance HDS 12 a lowrance TS 7 napájané všetko 75 ah batériou Varta. Nakoľko mi motor dobíja bateriu, tak stačí iba občasné dobitie baterie. Lovím privlacou, keď si nájdem miesto zakotvim a sonar dávam do stand by režimu.

    NShaker - Profil | Ne 28.1.2024 8:37:44

    Shaker >> nikdo neporadí jaký typ baterie použít? Určení baterie: startování motoru a napájení echolotu

      NShaker - Profil | Pá 19.1.2024 9:04:26

      Zdravím.
      Chtěl bych se zeptat jakou baterku použít k motoru Honda BF25 na startování a provoz ostatních věcí na lodi. Dle manuálu jsem dohledat minimálně 12V-52Ah/5HR (65Ah/20HR) (CCA 420)
      Děkuji

        NP!F - Profil | St 17.1.2024 9:40:02

        Jettys >> ja som mal na 5m dlhom 50hp a bolo to fajn. Dlhú nohu by som nedával, to bude mať po prvé strašný odpor a bude to brzdiť loď, po druhé bjdeš mať zbytočne väčší ponor, čo tiež nechceš. Za mňa 40hp a jackplate.

          Nabcdddd - Profil | Po 15.1.2024 12:05:22

          Jettys >> je to tak, ja som na kmaxxe mal 40hp, ta lod s tym motorom chodi krasne, za mna je kmaxx lod co chodi snad najkrajsie akurat ten nizky bok a choroba vsetkych katamaranov ze sem tam saju vzduch. ako mas teraz kavitacnu dosku? jedno z moznych rieseni je samozrejme jack plate, ten zabezpeci, ze odsadis motor dalej od cela a vrtula dostane "viac vody" tym, ze za clnom/celom s robi vzostupna vlna, plus posunies tazisko lode a bude chodit este krajsie, ako sa hovori "po riti" a mozno budes vediet aj pridvihnut motor a obut tazsiu vrtulu

            NKristi - Profil | Ne 14.1.2024 18:58:05

            Jettys >> Ináč aj mne to robí na KMaxi ale iba vo vlnách od veľkých lodí.

              NJettys - Profil | Ne 14.1.2024 18:54:45

              Kristi >> zajímavý

                NKristi - Profil | Ne 14.1.2024 18:49:47

                Toto.

                  NKristi - Profil | Ne 14.1.2024 18:35:05

                  Jackplate to je medzi kus ktorý sa používa.Nedá sa mi vložiť fotka.

                    NJettys - Profil | Ne 14.1.2024 18:24:47

                    1568 >> myslel jsem si ale radši tam zavolam

                      NJettys - Profil | Ne 14.1.2024 18:24:12

                      siluri >> jasný, díky

                        N1568 - Profil | Ne 14.1.2024 18:15:58

                        Jettys >> Úřad zajímá pouze výkon motoru, délka nohy je na uživateli

                          Nsiluri - Profil | Ne 14.1.2024 18:08:28

                          Jettys >> potom 30 s dlhou pohoda, ale ten urad bych si pre istotu overil,.to je najmenej

                            NJettys - Profil | Ne 14.1.2024 18:00:16

                            sasan111 >> když přijedeš tak tě za litr svezu ( nemyslím litr krabicáku)😁

                              NJettys - Profil | Ne 14.1.2024 17:54:20

                              siluri >> max motor je 40hp ale to si nedovedu na ty lodi představit
                              Úřad tohle prej neřeší ale zavolám tam
                              Diky

                                Nsiluri - Profil | Ne 14.1.2024 17:46:29

                                Jettys >> prakticky (pri plavbe) to nebude ziadny problem, poznam cloveka co (sice na gumaku) dlhodobo jazdi na motore s dlhou nohou napriek tomu ze je stavany na kratku a pohoda.
                                Jedina situacia kedy by som sa nad tym trochu zamyslal je keby mala byt ta 30tka zaroven aj max.povoleny motor pre ten cln - pri vypoctoch (ked sa vobec nejake robia) rataju s kratkou nohou a dlha noha bude pri tom istom vykone motora posobit na zrkadlo vacsim ohybovym momentom a pri maxime je to uz na zvazenie. Dalsia vec je ze sa pri vypoctoch rata s nejakym "koeficientom" - ludovo povedane je tam nejaka rezerva.
                                Ja osobne - keby bol 30hp max a chcel by som osadit dlhonohy motor, dal bych max.25 abych mal klud na dusi. Ale hovorim, isto je tam rezerva a pravdepodobne je zbytocne sa nad tym zamyslat.
                                Dalsia vec je co na to dopravny urad pri prihlasovani

                                  Nsasan111 - Profil | Ne 14.1.2024 9:53:05

                                  Jettys >> Bude to vadit...nám závistivcům určitě !!!!! :-)))))))))
                                  Seréééé nás už to, že máš loď, třeba jen s motorkem ze stěračů !!!!! :-)))))))))

                                    NJettys - Profil | Ne 14.1.2024 9:01:50

                                    Dotaz na místní odborníky. Mám loď od sportyachtu 420cm( Bakular) nám na ni 20hp Yamahu, občas se mi stává při silnějším proudu na Labi že mi nasaje vzduch do vrtule.
                                    Mám možnost koupit 30ku ale s dlouhou nohou, čelo lodi je 42cm s dlouhou nohou bude kavitační deska motoru 12cm pod čelem. Otázka zní, bude to nějak vadit?
                                    Díky za odpovedi
                                    Taky ve vláknu jsem se dočetl že někdo měl na K Maxu dlouhou nohou a v pohodě

                                      N1568 - Profil | Čt 4.1.2024 18:21:04

                                      LosPafkos >> 12V čerpadlo

                                        Nbaitruner2 - Profil | Čt 4.1.2024 17:36:29

                                        1568 >> Tak díky za info koupím si to a uvidíme👍