Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NLosPafkos - Profil | Čt 4.1.2024 15:21:22

1568 >> a co v zimě?

    N1568 - Profil | Čt 4.1.2024 14:57:09

    LosPafkos >> Nejdřív tam musíš mít aspoň 12V!:-))I když samospád z kubíkový nádrže by mohl mít dostatečnej tlak, a mohlo by to fungovat

      NLosPafkos - Profil | Čt 4.1.2024 14:53:42

      1568 >> sereš mne,asi to budu muset objednat😅 i když u nás je sprchování rituál,ohřev vody,vzájemné polévání🤣

        N1568 - Profil | Čt 4.1.2024 14:50:53

        baitruner2 >> https://www.amazon.com/Eccotemp-L5-Portable-Tankless-Heater/dp/B01MXDZCKM#
        Mám tohle. Jednoduchý, účelný...
        Spokojenost

          Nbaitruner2 - Profil | Čt 4.1.2024 13:39:25

          1568 >> Aha no tak to musím ještě koupit to čerpadlo mám obyčejné jen za 750Kč na dešťovou vodu z lodě.
          Tak to je paráda že to máš a jaký typ jestli můžeš poslat odkaz máš a jak jsi s tím teda spokojený dík.
          V sezóně to nepotřebuju ale od října už do vody prostě nevlezu 🤣 a už mě nebaví ohřívat vodu v kastrolu a mýt se na zadní palubě....(tam bych tu sprchu přístavil).

            N1568 - Profil | Čt 4.1.2024 11:16:27

            baitruner2 >> Mám to taky na lodi. Čerpadlo musí bejt tlakový. Něco jako tohle https://cerpadla.heureka.cz/fiamma-300-120-aqua-8-12v-10/

              Nbaitruner2 - Profil | Čt 4.1.2024 11:03:47

              1568 >> Tak to by bylo gut díky👍

                N1568 - Profil | Čt 4.1.2024 10:54:40

                baitruner2 >> Ano. Jakmile pustíš sprchu, téměř okamžitě jde horká voda. Je to obyčejnej průtokáč jen na plyn

                  Nbaitruner2 - Profil | Čt 4.1.2024 10:33:47

                  1568 >> Rozumím teda tomu že když budu.mít čerpadlo na 12v ve vodě buď v řece,nebo v kýblu na palubě tak se to celé zapne při spuštění?A ohřeje to tu vodu na sprchování hned a za nějakou dobu se můžu teda sprchovat?

                    N1568 - Profil | Čt 4.1.2024 9:48:33

                    baitruner2 >> Potřebuje to jen tlak vody(čerpadlo)Puštěním sprchy aktivuješ zapálení plynu a ohřívání vody

                      Nbaitruner2 - Profil | Čt 4.1.2024 9:46:15

                      Zdar borci nemáte s tímhle nebo s něčím podobným zkušenost jak to vůbec funguje?Jestli to musí být připojeno pod tlakem vody nebo stačí nádoba a samospádem?
                      Potřebuji do hausbotu udělat sprchu a furt nevím co koupit dík...

                        Ntonouš - Profil | St 3.1.2024 18:34:19

                        Kdyby se někomu hodil.. něco pamatuje,ale naježděno toho moc nemá. Pravidelný servis. Naprosto spolehlivý motor.

                          NChiquita - Profil | St 3.1.2024 4:40:25

                          Shaker >> A je to J16 nebo DLX16? Hodně záleží na co jí chceš používat. Já měl pár let J16 a je to určitě dobrá loď velmi kvalitní a poctivě udělaná, ale na velké vodě jsem se na ní necítil bezpečně.

                            NShaker - Profil | Út 2.1.2024 19:30:25

                            Zdravím místní borce.
                            Již dlouho uvažuji o koupi jiné lodě a naskytla se mi možnost koupit starší Carolina skiff 16.
                            Chtěl bych se místních kapitánů zeptat jestli s touto lodi nemáte zkušenosti?
                            Předem moc děkuji

                              NPEPO. - Profil | Út 2.1.2024 8:15:14

                              TOMÜ >> Výborne-velká vdaka.
                              Aspon nejaký posun....
                              Ja som už na Silvestra odstavil a ked sa oteplí- tak mám v pláne niečo podniknúť.....

                                NTOMÜ - Profil | Po 1.1.2024 11:08:12

                                PEPO. >> Ahoj zaleži jaký ročník motoru máš. Jinak nálepky v Hondě u nás BG technik. Na Slovensku myslím že Merkur stroje Honda. Ale počítej tak 2000 jen za origo nálepky na celý kryt. Zasílám tabulku barev. První odstín je do 2012 a druhý odstín novejší motory od 2013.

                                  Npacka - Profil | Čt 30.11.2023 18:27:20

                                  Čodiš >> ještě k tomu slučovací bowdenu.......jedno starší provedeni

                                    NTarn - Profil | Čt 30.11.2023 11:37:47

                                    zdravím. Potřebuju někde sehnat inspekční vodotěsná, pochozí dvířka o rozměru 350 x 790(800) mm viz informativní obrázek. Nevíte někdo kde ? Všude mají rozměr jen do 350 x 600. Je to vnější rozměr.

                                      NČodiš - Profil | Čt 23.11.2023 6:17:01

                                      packa >> Ok super juknu na to, díkec

                                        Npacka - Profil | Út 21.11.2023 10:14:24

                                        Čodiš >> vypadá to takhle,,,snad to pochopis