Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NP!F - Profil | Pá 17.6.2022 6:02:56

Serjoža >> ten karbec si čistil ako? Podľa mňa máš zalepenú hlavnú trysku, už minulý rok si mal a teraz je už na fest... skúšal si streknúť sprej na brzdy do sania? Keď po neúspešnom štartovaní vyberieš svoečku, je suchá či mokrá od benzínu?

    Nabcdddd - Profil | Pá 17.6.2022 0:07:15

    Serjoža >> 1:75 na 3l je 40ml

      NSerjoža - Profil | Čt 16.6.2022 21:37:58

      P!F >> Mám tento motor.Letos ho nemužu nahodit.Vyčištěné karbec jak nové,jiskru hází,nová svička,nové benzín,olej plná sintetika nové.Do 3 litrů sem dal 4ml oleje mělo by to být 1 : 75.A nechce chytnout.Předloni jezdil jak steklé.Loni jen na sytič,když sem vypnul sytič tak zdechl , sytič jsem zapl a chytil na drc a jel dál a letos nechytá vůbec.

        NP!F - Profil | Čt 16.6.2022 21:23:09

        Serjoža >> tak 2T.... úplne normálny prístup je, že keď ideš z vody, zavrieš prítok benzínu az kým neminie celý karbec a nezdochne. Pokiaľ ti nevadí smrad a hluk ( akože mal som viac yamáh 2T, žiadny nebol tichý a každý smrdel ) tak nerieš iný motor...

          NSerjoža - Profil | Čt 16.6.2022 20:46:45

          P!F >> Mám Yamahu 2 takt a není skoro slyšet,jen si vrní,ale vždy po zimě to sprovoznit je hruza.Ale když jede tak je to paráda.Už přeméšlim jen o tom Merkuri i když je těžké,Yamaze a Suzuki.Popř Tohatsu.

            NP!F - Profil | Čt 16.6.2022 20:31:27

            Serjoža >> mercury a tohatsu sú identické motory, z jednej továrne, takže tohatsu bude mať tiež 17kg. A áno, je to čína. Ale majú poctivú kontrolu kvality, nestresoval by som z toho... To suzuki čo mám ja hlučné vzhľadom k obsahu a jednovalcu hlučné nie je. Čo sa týka yamahy neviem, nikdy som z tých novších nemal, iba staré 2T, nebál by som sa toho. Všeobecne tieto malé motory robia výrobcom motorov minimálne zisky, extra ich netrápi ich povesť a kvalita...

              NSerjoža - Profil | Čt 16.6.2022 20:18:04

              P!F >> A Merkuri,Yamaha, a Tohatsu taky obsahy menší tak do 3,5.Tam to jak si psal sem si řikal taky že je po tym prd.Suzuki je pré hlučné.Tohatsu nevím jaká je to výroba,jesi to není taky čína.Merkuri ja asi dobré ale má 17kg.Já to chci už nafurt tak proto to tak vybírám.a Honda je chlazená vzduchem,nevim jesi je to lepší nebo horší.

                NP!F - Profil | Čt 16.6.2022 20:07:46

                Serjoža >> honda je kosačka na trávu, nemá prevodovku, iba odstredivú spojku. Ja by som to nechcel. Parsun je stará yamaha, vyrobená v číne. Tj čínska kvalita kovov, čínska kvalita odliatkov, čínska kontrola kvality...
                Suzuki že vraj vie pretiecť pri prevážaní olej do valcov. Mne sa to nikdy nestalo, mám ho, spokojnosť.

                  NSerjoža - Profil | Čt 16.6.2022 16:19:51

                  Ještě k těm motorům.Jaké máte zkušenosti,co koupit?Vše ve 4 taktu Honda,Suzuki,Persun,nebo něco jiného.Nejlépe asi vodou chlazené.Tak do 25tis.Obsah menší tak 2 do 2.5.

                    NSerjoža - Profil | Čt 16.6.2022 15:48:10

                    Pánové co říkáte na tento motor Persun?Hodí se to koupit.

                      Nsliver - Profil | St 15.6.2022 16:39:25

                      PEPO. >> nojo Pepo, ty si fiškus, to víme :-)))
                      Jenže celá debata o benzínu tady začala s problémy , po zimě startnout ten 2T vehikl. Tak proto ty kecy okolo.

                        NPEPO. - Profil | St 15.6.2022 15:56:50

                        sliver >> VIF dávam už roky..A aj do dieslových auto čo mám doma .....Jedno tankovanie premioveho paliva je celá plechovka VIFu ktorá mi vydrží hádam rok....

                          Nsliver - Profil | St 15.6.2022 13:54:00

                          PEPO. >> šak stačí třeba VIF a vyřešeno. A kdybys četl ten článek, tak víš, že kupovat prémiový benzín se vyplatí, protože už to všechno má. A to i u vás.

                            NPEPO. - Profil | St 15.6.2022 13:47:25

                            Určite by ma nenapadlo kupovať benzín za hranicami....Ja ho do roku spotrebujem niekolko stoviek litrov......

                              Nsliver - Profil | St 15.6.2022 13:33:54

                              ještě jsem zapomněl dodat, že Eurooil má naftu opravdu bez biosložek, ale v benzínu má etanol nějaký syntetický, který nevadí neomezenému skladování a zvyšuje oktanové číslo.

                                NHonzulka - Profil | St 15.6.2022 13:33:04

                                Ahoj,koupil jsem starší Kolibri 260 s lamelovou podlahou a potřebuju ho trošku dofoukat,jak poznám,že to mám "tak akorát"?

                                  Nsliver - Profil | St 15.6.2022 13:25:35

                                  vnesl bych do toho chaosu kolem benzínu trochu světla :-)))

                                  https://www.cappo.cz/caste-dotazy/dotazy/nejcasteji-kladene-otazky-na-tema-premiova-paliva

                                  a hlavně, do benzínu se nedává olej z řepky , ale biolíh. Ten tak nelepí, ale zase absorbuje vodu, takže rez motoru a v mrazu špatný. Ale zas na lodi se většinou v mraze nejezdí :-)

                                    NBubla:-) - Profil | St 15.6.2022 12:01:37

                                    Paola >> zdar,tu středovou sedačku sem taky vyndal...jinak sem na ni žádné velké úpravy nedělal.Vyndal sem tu zadní desku na motor a po obvodě dotřel barvou.S lodí sem spokojen ale třeba podlaha by mohla být pevnější a v té díře mezi úložákama se drží voda(odtok je moc vysoko).Ješte by se hodil držák na elektromotor.

                                      NHadik - Profil | St 15.6.2022 11:42:28

                                      MRyb >> jasně, toto je ofiko verze, proč ho mohou prodávat..., ale jinak jde fakt o paliva z rezerv, která mají omezenou dobu skladovatelnosti. Vim o naftě, s benzínem by to mělo být podobné, při delším skladování jej řepka degraduje.. Jedině vyzvědět u prodejce

                                        NMRyb - Profil | St 15.6.2022 10:15:53

                                        Hadik >> Kluci ale shánějí benzín bez bio složky. Ten článek hovoří o naftě. Jinak to vysvětlení, proč ta nafta neobsahuje biosložku je v článku jíné - ne, že by prodávali naftu z rezerv.
                                        Cit: „Vyšší podíl biosložky v jiných specifických palivech z produktové nabídky umožňuje určitou část produkce dodávat bez biosložky,“ objasňuje Damir Duraković. „Například v síti EuroOil je k dostání stoprocentní bionafta a bioethanol E85, díky čemuž EuroOil jako jediný na trhu může nabízet i běžnou motorovou naftu zcela bez biosložky,“ dodává Duraković.