Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Nhroch jarda - Profil | St 8.6.2022 19:42:21

Kopov >> Tu krytinu z Číny neber bo zapláčeš. Práce a nalepení paráda, která ti vydrží na tom jejich lepidle rok. pak se začne různě odlepovat. To ale není to hlavní, Já měl ten umělý týk v šedé barva a po několika deštích se děly věci. Nejdříve to začalo házet fleky a pak protože je to porézní matroš se tam chytnou řasy a kraje ti zezelenají. Čistou ji udržíš jen savem. a pak se přidá to lepidlo. No a kdybys měl štěstí jako já, tak tě ještě sejmou celníci. Nahradil jsem to po roce zátěžovým linem a super, ale je to na tobě tak hodně štěstí.

    NPařezz - Profil | St 8.6.2022 0:55:21

    Kopov >> já přidal na příď překližku na motor, pod ní podlážku na baterie pro příďák, úchyty pro kolečka. Šel jsem trochu jiným směrem, tj. lehká loď ke spuštění kdekoliv.

      NPuškvorec. - Profil | Út 7.6.2022 22:30:55

      A vozím tam vepředu menší lodní váček s pískem, asi 20 kilo, aby se to s tou 20 kou příliš nevzášelo)))

        NPuškvorec. - Profil | Út 7.6.2022 22:26:01

        jsem to dnes konečně odplachtoval, zespodu překližek jsou přišroubovaný dřevěný špalíky, které se opírají o výztuhy, šroubky jsou na fotce trochu vidět,¨. Pohybuju se jak vidět po pravé straně, krámy mám vlevo, je vidět že už je to prošlapaný, má nárok za tu dobu a rybohodiny na ní strávené.. Víko uložného prostoru ve špici vypadá zkžížené, ale není, sedí dobře, asi je tam přivřená vesta

          NPuškvorec. - Profil | Út 7.6.2022 22:19:05

          Kopov >> určitě, polyuretanem . řezané a broušené hrany ještě napřed přetřel napouštěcí fermeží.

            NKopov - Profil | Út 7.6.2022 17:11:38

            Pařezz >> O trpělivost vůbec nejde i mě to baví. Spíš jde o ty ceny kolik co všechno stojí. A moje žena už začíná na lod jaksi žárlit když su bud v práci,na rybách a nebo se hrabu v lodi :)
            Ale jak píše Dalibor-to ji pak opravdu miluješ a máš z ní radost když si ji uděláš sám :)

              NKopov - Profil | Út 7.6.2022 17:07:47

              Puškvorec. >> Jj,to je ono. Lepil jsem to na chemopren a ohl jsem to přes boky na spodní stranu kde jsem to ještě přijebal sponkovačkou. Natíral jsi překližku nějakou barvou nebo lakem aby netáhla vodu?

                NPuškvorec. - Profil | Po 6.6.2022 22:14:12

                Pařezz >> jenže to ji pak opravdu miluješ, když si to uděláš všecko sám))

                  NPuškvorec. - Profil | Po 6.6.2022 22:12:51

                  Kopov >> dík za tip, je to ono ? Marine vinyl ORANGE CORE ANTI SLIP protiskluzový . čím to nalepit ? nějakým mamutem z tuby nebo radši chemoprenem ?

                    NPařezz - Profil | Ne 5.6.2022 23:11:29

                    Puškvorec. >> nestačím se divit. To z té lodi musela zbýt jen skořepina. A ještě k tomu lůžková úprava…. Já jsem si do U400 vyrobil skládací rošt, na který vleze lehátko z Therm-a-rest a loď je skoro plná. A to bych řekl, že je o chlup větší než 12S. Je jasné, že hranice jsou jen v lidské mysli 👍

                      NPařezz - Profil | Ne 5.6.2022 22:56:07

                      Kopov >> klobouk dolů, já bych na to neměl trpělivost.

                        NKopov - Profil | Ne 5.6.2022 22:00:23

                        Bery. >> Ta fotka je jen ze zkoušky co udělá ta váha s lodí na vodě:)
                        Ale jinak to bude z toho kalfasu. Taky pořádně ještě nevim jestli tam dát oběhové čerpadlo třeba is dopoštěním a vypouštěním vody z jordánu. Ale asi to dopadne tak,že zatím tam dám jen vzduchování a čerpadlo třeba někdy.

                          NKopov - Profil | Ne 5.6.2022 21:54:54

                          Puškvorec. >> No trošku :)))) Ale už se to začíná pomalu rýsovat. Ta krytina je vinyl koupený z lavexu-je podoný tomu origo od Marine. Nevěděděl jsem co tam dát a když sem dá někdo nějaký tip,tak za něj budu rád. Koberec bohužel propoští vodu do překližky a i když ho nalepím chemoprenem kterej by vodu možná nepropustil,tak furt bude po dešti dlouho mokry :(
                          Na amazonu se dají koupit krasný krytiny na lodě v všemožných barvách a vzorech. Je to z matrošu jak karimatka ,nepropouští to vodu a je to samolepící. Jen su blbej a neumím to odtam objednat :(-

                            NBery. - Profil | Ne 5.6.2022 21:43:19

                            Kopov >> ziva studna je ten kalfas nebo to je jeste z testovani?
                            Ted to taky resim, jakym stylem to udelat na lodi. Jestli komplet obehovy prutok nebo jen "bublani" vzduchu.
                            Co si delal?

                              NKopov - Profil | Ne 5.6.2022 21:38:06

                              Pařezz >> No škoda že sem nejde vložit video. Při prvním spuštění na vodu jsem z těch jízdních vlastností byl dost v pasti. Měl jsem předtím velkou stabilní hliníkovou pramici. od marine jsem očekával že na tom bude se stabilitou o hodně hůř,ale nikdy by mě nenapadlo že se bude chovat tak jak píšu.Byl jsem z toho dost špatnej.
                              Ale postupně jak ji dělám z ní začínám mít radost-přidal jsem na předek celkem velkej a těžkej přídák,dvě baterky,živou studnu až je to celkem v poho a myslím že nakonec budu mít lod jakou jsem chtěl. Každou věc než namontuju zkouším na vodě kvůli těžišti abych se vyhnul nejistýmu výsledku jak píšeš. Jen si říkám,že jsem možná mohl koupit 4metrovku.

                                NPuškvorec. - Profil | Ne 5.6.2022 15:44:39

                                Ještě k Marine- někdy v dubnu mi dovezli Toptranzem novou lod, (objednával jsem začatkem ledna), dodrželi ještě starou cenu, ale lod došla poškozená z přepravy a měla podle mě navíc výrobní vadu- na přídi dělal plech trošku takovou tu pukačku- že to bud přeluplo dovnitř, nebo ven, sralo mě to, ale uměl bych si s tím poradit a lehce to spravit (nalepením dural výztuhy) nicméně jsem to natočil na video a poslal do Marine, že nejsem uplně spokojený, že kde udělali soudruzi chybu, druhý den mi volali, sypali popel na hlavu, nic s tím nedělejte, toto se nám nesmí stávat, za týden vám dovezeme našim autem novou lod až na dvůr, tuto odvezem, rozmontujem .. a tak se stalo, klobouk dolu, palec nahoru...

                                  NPuškvorec. - Profil | Ne 5.6.2022 15:36:58

                                  Kopov >> a co to máš prosim za matroš na té zadní sedačce ? Vypadá jak origoš tapicírunk od nich..

                                    NPuškvorec. - Profil | Ne 5.6.2022 15:34:12

                                    Kopov >> no tys to kurňa dobře rozkuchal ))

                                      NPuškvorec. - Profil | Ne 5.6.2022 15:24:15

                                      Pařezz >> souhlas, všecko má svoje výhody a nevýhody, já mám 12 S už druhou, při první jsem podlážky a tu přední uzavřenou palubu (či jak tomu říkají ) přikoupil, ale pak to stejně vyházel a předělal podle sebe, bylo to snad z 22 mm překližek, vážilo tunu. Strávil jsem na těch lodkách fakt moře času, mnoho týdnů, v Itálii nebo Spain na takových neckách vydržíme s páníčkem defakto týden na vodě, naposled jsem byl, teda jsme byli)) v Ital asi před měsícem, na břehu jsem spal jsme spali jednu noc z týdne, nalítali po vodě odhadem kolem 300 km.. Momentálně na tom mám 20 ku, neřeš prosím, jak je to možný, prostě je a mám, jezdím 47-50

                                        NPařezz - Profil | Ne 5.6.2022 14:48:11

                                        Kopov >> s 5 koňmi a špice nahoru? To bych vůbec nečekal. Mám 4 m a jízdní vlastnosti OK. Mám ji 10 let a zatím bez závad. Ale na břeh nenajíždím. K nýtovačkám se holt člověk musí chovat “s citem”. Výhodou je, že s namontovanými kolečky ji dám ve dvou lidech na vodu bez sjezdu.