Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NKopov - Profil | Ne 5.6.2022 13:37:00

Pařezz >> No já ale nepotřebuju jezdit ve skluzu proti vlnám :) Ono to s 5tkou motorem ani moc nejde.Stačí mi když se dostanu ke břehu když se ty vlny zvednou :) Spíš jsem chtěl říct že jsem jejich udávaný motor až do 15ph je v podstatě nerealný alespon v originál verzi. I váha 5tky se mnou vzadu stačila skoro na to abych zádí pomalu nabíral vodu a předek jsem měl metr nad vodou. Nutno říct,že jsem předek neměl ničím zatízenej.
no a je to 3,70tka. 4metrovka by se možná chovala jinak.
S tím že to budu komplet předělávat jsem počítal už když jsem lod kupoval-bohužel nešla koupit jen holá skořepina.
Předchozí lod co jem měl byla výrobou od Čodiše-musí říct,že ji měl festovně a kvalitně udělanou narozdíl od Marine kterí ji maji ošizenou na matrošu kde to jen jde. Což jsem bohužel zjistil až po koupi doma.

    NPařezz - Profil | Ne 5.6.2022 10:19:02

    Puškvorec. >> jasně. Máme málo informací, co chce. Tato konkrétní loď umožňuje motor až 15 koní. On na lodi bude asi sám, originál loď nemá žádné úschovné boxy na vercajk a chce jezdit ve vlnách ve skluzu. Hlavní výhody této nýtovačky jsou někde jinde. Takto to bude muset celé předělat s nejistým výsledkem.

      NPuškvorec. - Profil | Ne 5.6.2022 8:56:36

      Někomu jsem tu slíbil vyfotit podlážky do 12 ky, sorry, ještě jserm ji furt neodplachtoval..

        NPuškvorec. - Profil | Ne 5.6.2022 8:53:31

        Pařezz >> 10 je málo, kor ve 4 tkttu, přibalíš pár krámů a nezvedneš to z vody..

          NPařezz - Profil | Ne 5.6.2022 8:29:42

          Kopov >> příďák s baterií vpředu a benziňák 10 koní je vyvážená sestava u 4 m. Větší motor bych tam nedával. Přece jen to není robustní loď. Délka 3,7, to už bych spíše vybavil 5 koňákem. To je za mě super výbava pro jednoho. Samozřejmě vylepšovat lze vždy. Ukaž fotky, až budeš mít hotovo a zkušenosti na vodě.

            NKopov - Profil | So 4.6.2022 15:22:32

            Čodiš >> Ahoj. jj,byla nová. ale myslím,že zrovna ty víš jak se z nové lodě dělá ještě novější :))))

              NKopov - Profil | So 4.6.2022 15:21:11

              Pařezz >> Lehká je,to jo. Ale v originální verzi v podstatě nepoužitelná. Je tak lehká,že když máš motor v zadu a ty sedíš v zadu,tak je v podstatě nepoužitelná. Po přídání plynu jde příd do nebe že ani nevidíš kam jedeš,zád se přitopí že bys nabral pomalu vodu :( Jako jet takhle v originálu s nezatíženým předkem proti větším vlnám,tak s jistotou hodíš záda.
              Pořídit jinou hotovou ve stylu basovky,to jde. Ale bude to hrozná raketa a stejně ta lod nebude podle tebe.

                NPařezz - Profil | Čt 2.6.2022 17:52:38

                Kopov >> Proč? Originál podlážky v lodi typu “U” sedí, chrání nýty dostatečně a hlavní výhodu vidím, že loď váží ve verzi 400 cm jen cca 80 kg. Než to takhle vyrabovat, pořídil bych si jinou - hotovou…..

                  NČodiš - Profil | St 1.6.2022 10:55:45

                  Kopov >> Kurňa to byla nová lod úplně né, cos koupil?

                    Nvicx - Profil | So 28.5.2022 11:33:47

                      NKopov - Profil | St 25.5.2022 20:06:04

                      Puškvorec. >> Ahoj. Máš nějake foto jak jsi to vyřešíl?

                        NP!F - Profil | Út 24.5.2022 17:16:46

                        Čuřilus >> pravdou je, že sú nové iba krúžky, nie valce, to som si neuvedomil, nejaké vôle tam budú. Tak nech slúži, ď za info.

                          NČuřilus - Profil | Út 24.5.2022 16:33:42

                          P!F >> zajížděl jsem prvně doma v sudu na volnoběh cca 3h a pak jsem to ze začátku bral tak na půl plynu asi 1-1,5 h, ale nurčitě jsem tomu 20 mth nedal to ani nechtěl...řikal at to chvilku zajedu než za to vezmu....mám hlavně teď na jeho radu naředěnou směs cca. 1:30 místo 1:50 :D na zajetí. A pár vteřin na plnej tomu také nemůže zas tolik uškodit myslím, pokud to nebereš hned od začátku u huby a furt.

                            NP!F - Profil | Po 23.5.2022 20:30:46

                            Čuřilus >> keď ti menil ložiská a krúžky, nevravel niečo o tom, aby si to aspoň 20mth nenaháňal plné bomby? 🤪

                            Ale inak super, som rád že sa podarilo.

                              NČuřilus - Profil | Po 23.5.2022 20:10:02

                              P!F >> caw,

                              tak jsem se konečně dostal na vodu a hlavně nahrát video na youtube a sepsat to. Takže "upgrade" Mercury 4HP dopodle z mého pohledu úspěšně a splnil požadavek a tím bylo dostat člun do skluzu. Jak je vidět ve videu, tak už se mi to povedlo "urvat" a dostat do skluzu s tím že rychlost byla cca. 22 km/h dle GPS. "upgrade" spočíval ve váměně pístních kroužku, jelikož už to nebylo dle servisáka ono, a vyměnil dva kroužky na zvýšení komprese. Zde bylo potřeba udělat také nové ložíska, protože měli nejlepší za sebou a vzhledem k rozdělanému motoru a větším tlakum díky kompresi jsem to bral jako samozřejmost. Dále zde byl provedena uprava na karburátoru. Neměnil se karburátor, ale pouze se "příhnul plíšek za karburátorem" viz odkaz na alika (jen jsem to viděl, ale nepamatuji si název a tuším že snad ještě převrtal trysku, ale za to ruku do ohně nedám, jelikož to nepamatuji přesně... Navím zde byl proveden servis karburátoru, jelikož tam bylo špatné těsnění a netěsnil, ale to němělo na výkon vliv. Ještě mi pán "přihnul" propoler na větší stoupání, tedy do rychla a to bylo vše. cena servisu byla 3500 Kč z čehož 500 bylo dodělání adaptéru na externí nádrž + 600 sada těsnění na propouštějící karburátor. Což není ani cena nového karburátoru, takže z mého podledu spokojenost. Snad to někomu někdy pomůže.
                              https://www.aliexpress.com/item/1005001459946858.html
                              https://youtube.com/shorts/ibM1nnGgncs?feature=share

                                NPuškvorec. - Profil | Pá 20.5.2022 15:31:40

                                Bery. >> ted se zrovna jebu s předníma podlážkama- taky do Mariny, jen do větší, do těch starých to ještě byla pohoda, tam byly sedačky až k podlaze, tady končí prostřední i přední sedačka snad 15 cm nad podlahou- kýlem, není o co podlážky zapřít, hnus jak šetří matrošem naprosto všude, třeba i závěsné přední kovové oko- za který zapřahuješ naviják-je na větší lodi tenčí a slabší, než na menší 15 roků staré...

                                  NPuškvorec. - Profil | Pá 20.5.2022 15:25:57

                                  Bery. >> do takové placky je to hračka, Marina má uplně jiný tvar, hlavně přední podlážky musí být trochu atyp, mám ji na dvoře, pod plachtou, vyfotím až sundám, bez dlážek jsou nýty za chvíli v prdeli a teče do ní...

                                    Nminatrix - Profil | Pá 20.5.2022 15:01:15

                                    Bery. >> díky za tipy. Hledám něco lehkého, klidně vydávacího. Přeci jen tu loďku vozíme na střeše...

                                      NBery. - Profil | Pá 20.5.2022 9:33:42

                                      minatrix >>
                                      čekoval si YTB? Je tam toho docela dost a najdeš si bud jednodušší nebo složitější varianty. Hledal bych inspiraci tam ;-)
                                      např.
                                      https://www.youtube.com/watch?v=xhCo1GvEUSs
                                      https://www.youtube.com/watch?v=2k09R2Ypn7o

                                      tady dělal Al podlahu
                                      https://www.youtube.com/watch?v=m88YW_KhJKw

                                        Nminatrix - Profil | Pá 20.5.2022 4:02:07

                                        Řešil někdo na Marine 12 srovnání podlahy mezi předníma lavičkama? Pls nějaký nápady? Díky