Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

NSerjoža - Profil | Po 13.6.2022 18:56:51

Mám tam svíčku NGK BR5HS krátký závit.Je to pro tento motor dobré?Yamaha 2 takt.

    Nskalic - Profil | Po 13.6.2022 16:28:51

    Serjoža >> Tak to nevím,ale ve středu jedu na chatu na zahájení tak se podívám když nezapomenu.Klidne se pripomen.

      NSerjoža - Profil | Po 13.6.2022 16:04:58

      skalic >> A jakou tam máš svíčku?

        NBord - Profil | Po 13.6.2022 9:52:37

        Serjoža >> novou svičku mám jako náhradni za rok toho nenapluji tolik abych ji musel měnit

          NKristi - Profil | Po 13.6.2022 6:54:24

          Aj ja mám 2t ale 25HP. Mne pomohlo tankovať benzin bez bio zložky. Olej použivam plne syntetický 1:50. Niky nevyjazdim benzin z karuratora a aj po zime to slušne chytilo.

            NSerjoža - Profil | Po 13.6.2022 2:38:21

            Já když ten motor(starší)kupoval,tak mě říkal že to mám ředit 1:50.jezdilo to normálně a nakourilo.Aha ted to vydim ze se to ma redit 1:100,mam ho asi 6 let az ted sem si toho vsiml ze je to na tom stitku.To bude asi tím že tam nechávám ten benzín přes zimu.A ještě dám novou svíčku i když ta stará vypadá dobře,je pěkně čiste vypálená.Díky za rady.

              NSerjoža - Profil | Po 13.6.2022 2:35:39

              Já když ten motor(starší)kupoval,tak mě říkal že to mám ředit 1:50.jezdilo to normálně a nakourilo.To bude asi tím že tam nechávám ten benzín přes zimu.A ještě dám novou svíčku i když ta stará vypadá dobře,je pěkně čiste vypálená.Díky za rady.

                Nskalic - Profil | Ne 12.6.2022 20:32:30

                Mám taky 2 T Yamaha a v servisu mi poradili redit 1:75 přestože je v manuálu uváděno 1:100.

                  Nsliver - Profil | Ne 12.6.2022 19:37:48

                  LosPafkos >> to asi ne, to by akorát víc kouřilo. Spíš ty biosložky v benzínu za tu dobu co nejede, tak mineralizujou a pak je problém. Přes zimu by se neměl nechávat benzín v systému, navíc to ten olej sežere.
                  U 4taktu to vyřeší aditiva, tam se dá.

                    NLosPafkos - Profil | Ne 12.6.2022 19:18:05

                    sliver >> hmm a kolega serjoža to asi ředí 1:50, tam bude jeho problém. Jsem rád,že mám 4takt :-)

                      Nsliver - Profil | Ne 12.6.2022 19:14:13

                      LosPafkos >> jo, ale vzhledem k věku bych volil 80 : 1. Pak bych kontroloval svíčku.

                        NLosPafkos - Profil | Ne 12.6.2022 19:01:17

                        sliver >> koukám na štítek a pokud to dobře chápu, tak má ředit 1:100?

                          Nsliver - Profil | Ne 12.6.2022 18:58:26

                          Serjoža >> klidně Stihl nebo Husqvarna do pil, ale nesmíš ho použít později, než dva měsíce po namíchání. Takže nechávat ho tam přes zimu je nesmysl.

                            NLosPafkos - Profil | Ne 12.6.2022 18:47:45

                            Serjoža >> nejlépe předepsaný výrobcem, ale za mne je to jedno. Hlavně ne bioolej :-)

                              NSerjoža - Profil | Ne 12.6.2022 18:39:35

                              LosPafkos >> No to už jsem zjistil taky,ale jaké olej tam má správně být.Do 2 taktu.

                                NLosPafkos - Profil | Ne 12.6.2022 18:34:01

                                Serjoža >> základní chyba je nechávat phm v nádrží a palivovém systému přes zimu. Ten benzín s olejem fofrem degraduje.

                                  NSerjoža - Profil | Ne 12.6.2022 18:30:33

                                  Ještě k tomu oleji.Může to být olej který se dává do motorek,nebo sekaček,nebo je to speciální jen pro lodní motory?

                                    NSerjoža - Profil | Ne 12.6.2022 17:21:29

                                    Jaké olej se správně dává do tohoto motoru.Motor je 2takt,2koně.Poměr 1: 50.Vždy po zimě s tím mám problém to sprovoznit.Díky.

                                      NBery. - Profil | St 8.6.2022 22:16:56

                                      hroch jarda >> nad tim jsem taky premyslel to dat na nejaky misto. Diky za zkusenost.

                                        NBery. - Profil | St 8.6.2022 22:16:11

                                        Daval jste nekdo na clun obyc koberec? Uplne obyc nema podklad a nebo jsem nasel s gumovym podkladem.
                                        Chtel jsem to na misto kde se pak bude dat prespat, ale pri normalni vlacce to tam bude pochozi.(zvedla podlaha)