Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

P!F - Profil | Út 19.4.2022 15:07:40

Čuřilus >> daj potom to info ako vravíš, reálne to nezmeriaš, ale aspoň pocitovo budeš vidieť, či to chodí lepšie.

    Čuřilus - Profil | Út 19.4.2022 12:36:42

    P!F >> tak jsem to nakonec odvezl pánovy na servis tak se uvidí co z toho nakonec bude, ale nějaké úprvy tam dělat bude a měl by se výkon zvýšit na cca. 5-6 HP. Není to nikde změřené, ale karburátor tam opravdu měnit nebude. Ale uvidím, až jak to dopadne a pak kdyžtak dám info.

      P!F - Profil | St 13.4.2022 19:10:04

      Čuřilus >> áno, toto bude pravda. Kedysi mali motory nad 5 koní vačší obsah, z tej 6ky tam asi ani nebude pasovať. A naozaj je možné, že stačí vybrať difúzor z pod karburátoru ( plastová podložka s menším priemerom diery na vzduch, obmedzuje prietok vzduchu ) vymeniť trysky a možno odstrániť niečo vo výfuku, vôbec nemusí byť treba meniť karburátor. Bohužiaľ to zistíš jedine dvoma spôsobmi, buď nájsť niekoho, čo také motory servisoval a má potrebné informácie, alebo holt rozobrať, kuknúť pod karburátor, keď tam je ten difuzor tak vyhodiť, dať vačšiu trysku ( najjednoduchšie je ju vybrať a zbehnúť niekam, kde opravujú skútre a štvorkolky ). A potom na vodu a uvidíš.
      Na to je investícia nula celá nič.

        Čuřilus - Profil | St 13.4.2022 19:00:55

        cechura09 >> ano o tom jsem také četl, ale přetryskováním tam nedostaneš více vzduchu a bez toho to nemá smysl dle mého. Ano někde jsem zahledl že kvůli EU a jejich zachranou světa s emisemi (blejt se mi chce) se začali u novějších modelů dělat trysky cca. 0,78 mm místo původních 0,85. Tady to pak převrtávají, aby dosáhli původního výkonu. takže bych nejraději nároz někoho, kdo si to upravoval nebo nechal upravit.

          cechura09 - Profil | St 13.4.2022 18:02:24

          Čuřilus >> nejsem žádný odborník ale několikrát se tu mluvilo jen o přetryskování..

            Čuřilus - Profil | St 13.4.2022 17:44:33

            PEPO. >> to jsme nezkoušeli to prohodit mezi sebou, ale to zkusit můžem až budem u vody. Práve proto zjištuji jak to je a zda to tak opravdu je, že se přehodí jen karburátor pro zvýšení výkonu. Ale co jsem zkoušel psat prodejcum nebo servisu tak jsem dostat úplně jiné informace. Dle servisáka výměna u 2 taktu nepomůže a jsou potřeba jiné úpravy, protože tato výměna funguje jen u 4 taktů od r.v. cca 1/2 2020 zda dobře pamatuji. Prodejce mi zas dnes napsal, že tam jde použít pouze 5 HP protože 2T jsou 6 HP zaměnitelné s 8 HP, ale ještě jsem mu posílal seriové číslo na ověření. Ale zde je cena 4350 Kč za jednoho koníka. Takže na spoutu forech se asi plete 2T / 4T dohromady a pak je z toho člověk jelen.
            Jasně že pokud je motor vyběhaný a nemá kompresy tak bude lepší řešit motor jako takový než karburátor. Ale zajímalo mě jak to s těmi karburátory opravdu je.

              PEPO. - Profil | Út 12.4.2022 13:32:22

              Čuřilus >> Skúšal si ten tvoj motor aj na kamošovom člnku?? Neviem či ti to za tie financie stojí...a možno zistíš že motor nemá kompresiu a nepomôže ti ani tvoja úprava...

                Čuřilus - Profil | Út 12.4.2022 7:14:06

                P!F >> D2kuji za názor. Mám Boat007 M290 s kýmel a pevnou podlahou. Právě že kámoš má nový 5HP 4 takt na tom samém člunu jen v 320 cm a pokud jsou dobré podmínky tak tomu při cca. 13-15 km/h spadně špačka dolu a letí to ve skluzu cca. 25 km. Takže si slibuji, že pokud by z těch plánovaných 2 aspoň jeden vyšel a vyměnul jsme propoler do rychla, tak bych ten skluz mohl také zvládnou. Ještě jednou Děkuji
                Ondra

                  certbert - Profil | Út 12.4.2022 7:10:38

                  Zdravím ve spolek 🙂 chci se zeptat za někdo z vás zkoušel laminovat Pur desky polyesterovou pryskyřicí předem děkuji 🙂

                    P!F - Profil | Po 11.4.2022 21:11:59

                    Čuřilus >> strašne záleží o aký čln sa jedná. Teoreticky dvihneš výkon o 50%, ale v realite sú to furt len 2 kone. Reálne to má zmysel, iba ak tie dva kone spravia rozdiel medzi ísť/neísť do sklzu. Čo je málokedy reálne. Prešiel som podobnou procedúrou, akurát v mojom prípade investícia nulaprd, odstránenie klapky vo výfuku a restriktoru v saní, menil som to z údajných 10 koní na 15 koní. V reáli sa zásadne dvihla spotreba, fakt hrôzostrašne a výkon minimálne, tiež 2T. Pokiaľ nepredpokladáš, že sa vďaka tým 2om koňom dostaneš do sklzu, kašli na to. Rozdiel v rýchlosti bude 0,5km/h, viac hluku, smradu a budeš tankovať 2 x toľko čo doteraz...

                      Čuřilus - Profil | Po 11.4.2022 20:49:29

                      Zdravím,
                      mám doma starý Mercury 4HP 2 takt a chtěl bych ho vylepšit o nový karburátor 6HP. našel jsem zatíl ale pouze tento jeden kousek v UK. https://www.accasteo.co.uk/mercury-carburetor/4554-Carburetor-mercury-6HP-2-stroke.html není to zrovna levné, ale zda to bude mít smysl tak snad najdu jěkde levnější kousek než toto.
                      Je to někde kdo dělal stejnou upgrade? Neporadil by někdo nebo se nepodělil o zkušenosti? Děkuji za každou zkušenost nebo radu.
                      Ondra

                        baitruner2 - Profil | So 9.4.2022 12:05:48

                        P!F >> Díky.

                          P!F - Profil | So 9.4.2022 10:14:03

                          baitruner2 >> kruci, tak držím palec...

                            baitruner2 - Profil | Pá 8.4.2022 20:05:25

                            P!F >> Čau kdepak jen od prosince nějak hapruju se zdravím tak letos ten čas asi nebude vůbec......
                            Zatím doktoři nevědí co se mnou je.

                              P!F - Profil | Pá 8.4.2022 19:58:22

                              baitruner2 >> až tak dobre si na tom s časom? 🤤

                                baitruner2 - Profil | Pá 8.4.2022 12:42:47

                                Možnost pronájmu na Slapské přehradě od května celoročně loď na lov kaprů a malý hausbot klidně na celý rok více info po SZ. Díky.
                                EDIT:Jestli to bude vadit tak to klidně smažte, ale doufám že nebude.

                                  abcdddd - Profil | Pá 8.4.2022 9:47:39

                                  MISO* >> jasne, ze nevadi, ale to by si mal vsade kable ako z mohoviec :-)

                                    MISO* - Profil | Pá 8.4.2022 9:37:46

                                    abcdddd >> ok, ja len ze ked das hrubsi, asi to nevadi

                                      abcdddd - Profil | Pá 8.4.2022 8:57:28

                                      MISO* >> kable sa dimenzuju na prud a dlzku na aku chces ten prud tahat, su na to tabulky. ked som dal kabel takej hrubky ako bolo treba tak som ho musel zlozit na dvakrat, ale ako vravim, mozno som mal len zlu velkost tej spojky...

                                        MISO* - Profil | Pá 8.4.2022 7:23:47

                                        abcdddd >> ja sa v elektrike vyznam asi ako v anorganickej chemii, ale myslim si, ze kable nemozu byt naddimenzovane. Pod ano, aj izolacia je dolezita aby sa neroztopila alebo nezhorela. S upevnenim kablov ziadny problem nebol a ak to vyhovuje zvaracke, musi aj motoru. Aj IP. Asi mam trochu ine ako na tej fotke, moje sa sroubuju do seba nejakou takou polotockou. Obal je z tuhej gumy, ktora je podla mna odolna proti vsetkemu moznemu. Myslim, ze aj kable v tom mam zvaracie, ked som to montoval, samozrejme som to chcel mat hned a zaraz a nic ineho som nemal v dostupe. Kedysi som pouzival aj startovacie kable, tiez to bolo ok.