Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

N1568 - Profil | Ne 10.10.2021 15:50:40

Bubla:-) >> Zkus jutub

    NBubla:-) - Profil | Ne 10.10.2021 15:48:08

    P!F >> taky se mi právě nepodařilo nic najít...doufal sem že by se tu našel někdo kdo tento motor má nebo měl.ale díky moc za zájem

      NP!F - Profil | Ne 10.10.2021 15:37:09

      Bubla:-) >> ehe... hľadal som celkom poctivo, zdanlivo je k tomu motoru celkom hodne manuálov na stiahnutie zadarmo, reálne mi ani jeden z nich nefunguje. Našiel som akurát za 15 dolárov, ak by si s tým motorom mal dlhodobejšie plány, možno by to malo zmysel zakúpiť...

      https://servicemanualwarehouse.com/mercury-2-stroke-6-15-hp-outboard-motor-service-manual/

        NBubla:-) - Profil | Ne 10.10.2021 15:04:23

        P!F >> mám dva karburatory 8hp,15hp a ten 15hp sem koupil už bez trysky.bohuzel štítek nepomůže ...motor je origo 6hp:)

          NKristi - Profil | Ne 10.10.2021 11:44:16

          Zostala mi takáto sada tesnení z 8HP merkury 2T
          Nehodi sa to niekomu?

            NP!F - Profil | Ne 10.10.2021 9:49:29

            Bubla:-) >> ehe, to je blbé. Si čistil a stratil? Daj fotku štítku, skúsim pogoogliť, či nenájdem manuál niekde.

              NBubla:-) - Profil | Ne 10.10.2021 9:17:38

              P!F >> to jo na trysce to vyražené je ale já ji právě nemam.

                NP!F - Profil | So 9.10.2021 9:50:46

                Bubla:-) >> na 99% to bude na nej vyrazené, stačí vybrať a kuknúť.

                  NBubla:-) - Profil | So 9.10.2021 9:05:14

                  Zdravím,neporadil by někdo jaká je triska v karburatoru na motoru mercury 15hp 2takt? Díky

                    NBery. - Profil | Pá 1.10.2021 13:06:23

                    díky,to mi stačí :-)

                      NDocent Srkačka ex-CTD - Profil | Pá 1.10.2021 12:31:22

                      Bery. >> už ne

                        NShu-lin - Profil | Pá 1.10.2021 9:50:07

                        Bery. >> jo

                          NJettys - Profil | Pá 1.10.2021 7:19:05

                          Bery. >> jo

                            NBery. - Profil | Pá 1.10.2021 6:37:38

                            Máte někdo přívěs na loď od Noska?

                              NPEPO. - Profil | Čt 30.9.2021 15:41:02

                              Rasto. >> Ano tú som mal z vonku..Preto aby som ochránil predné plexisklo od slnka..Lebo už bolo dosť vypukané za tie roky.Preto som si kúpil najslabšiu aká bola..Na bočných oknách a zadných dverách mám silnejšie..Tam je to ok.....
                              Kristian- ja ju zatial nemám, tak nemám čo skúšať..preto sa pýtam či má niekto skúsenosti..Napríklad aj na presklené budovy sa dáva taká zrkadlová..Mne ide o to aby to predné plexisklo bolo chránené pred slnkom..Lebo jeho výmena nie je taká jednoduchá..Keby to šlo lahko, už mám predné okno dávno vymenené....

                                NKristi - Profil | Čt 30.9.2021 15:24:58

                                Zasviet v aute vnutry a potom zvonka. Mal by si vidieť rozdiel.

                                  NKristi - Profil | Čt 30.9.2021 15:23:28

                                  A nebude to tým, že tá folia ma ine vlastnosti z jednej strany a iné z druhej? Veď qj da auta z vonka dnu nevidiš ale z dnu von ano. Na to musí byť ina folia keď to chceš lepiť z vonka.

                                    NRasto. - Profil | Čt 30.9.2021 14:48:16

                                    PEPO. >> lepil si to zvonku? Nieje ina priepustnost svetla z jednej a ina z druhej strany?nelepi sa to preto zvnutra hlavne?

                                      NPEPO. - Profil | Čt 30.9.2021 14:41:07

                                      1568 >> To som skúšať.Tak šlo dolu len z vrchnej časti skla ktorá je pod šiltom chránená pred slnkom a potom sa to už trhalo ma úplne malé kúsky..
                                      Ja to už dolu viac menej mám.Dnes to ešte pár krát vybrúsim a zaleštím..A ked tak môžem vyraziť..Ale tento víkend nechávam čln doma a beriem len malý člnok a idem skúsiť z brehu šťastie.
                                      Mne len zaujíma tá zrkadlová ......Ci je z pohladu dvo/von rovnaká viditelnosť alebo ale aj tam sa niečo stráca a vonkajšok je tmavší.....A kedže na autách to dovolené nie je, tak s tým má skúsenosť len málokto.

                                        N1568 - Profil | Čt 30.9.2021 14:20:22

                                        PEPO. >> Ohřejvat horkovzdušnou pistoli, a pomalu stahovat