Lodě - Loďky - Lodičky

Diskuse o lodní rybařině, používaných lodích, člunech a všem kolem nich. Pochlubte se svými miláčky, nápady a technikou. Snad se tady podaří udržet pokec lidí, kteří lodě milují stejně jako já. Budu rád za fotky, videa, zajímavé odkazy, postřehy, zkušenosti ...

Kolegové loďaři, tak trochu pro oživení diskuse... Jakou techniku lovu z lodí nejčastěji provozujete? Budu rád za vložené foto různých zlepšováků, nápadů, úlovků, foto z lovu, prostě všeho co s tím souvisí. Zima je dlouhá:)

A) položená - ryby kaprovité18%

B) položená - dravci5%

C) vábnička - sumci12%

D) přívlač44%

E) zavážení při lovu ze břehu22%

Od 22.1.2013 hlasovalo 367 čtenářů.

Bezďa - Profil | Čt 30.12.2021 14:57:31

jurasoft >> ono u vesty nejde aby tě držela celého nad hladinou ale jen hlavu aby jsi přežil.
U člunu půjde se zatížením také o spoje. Ono kýbl ani vesta jen tak ve spoji nepovolí.
Je jasné že na to bude nějaká norma, kde bude popsané jak se na to číslo přijde.
Výrobce to bude mít určitě o něco podhodnocene, ale jako informační parametr to stačí.

    oreno - Profil | Čt 30.12.2021 13:16:00

    jurasoft >> Čiste teoreticky brané, svojou váhou 100+ zatlačíš pod hladinu kanister o objeme 100l. Prakticky to bude "kapánek" komplikovanejšie, lebo ty sám(tvoje telo) budeš musieť byť pritom celý nad hladinou.
    Archimedov zákon zatiaľ stále platí ;-)
    Zaťaženie, pri ktorom sa tvoj Kolibri zanorí až po horný okraj pod hladinu je násobne väčšie ako je výrovcom udávané max. zaťaženie 160 kg. Max. zaťaženie je výrobcom stanovené s ohľadom na bezpečnosť plavby.

      Hynek.N - Profil | Čt 30.12.2021 13:03:01

      jurasoft >> Ve tvém případě sebe a ještě něco 60 - - .

        1568 - Profil | Čt 30.12.2021 9:14:34

        jurasoft >> Můžeš do něj naložit 160kg.

          PEPO. - Profil | So 25.12.2021 15:44:25

          JKB >>
          Dal som druhú telku a všetko je už ako má byt.Mal som staru ktora podporovala len MPEG 2 a uz takmer všetko ide ba MPEG 4....No vývoj ide dalej.Zostanem pri povodnej antene..Mne kazdy ušetrený amper dobrý...Kedze pocas leta taham z baterie chladničku z cez zimu zasa bufík.

            JKB - Profil | Út 21.12.2021 19:31:13

            PEPO. >> objednal jsem na radu odborníků klasické síto a k tomu zesilovač. Mělo by to fungovat. Všesměrové jsou prý k ničemu. Je fakt že mám dvě a nejde ani jedna...tak snad to bude v pohodě

              PEPO. - Profil | Po 20.12.2021 13:23:54

              Medzitým som zistil že tie programy čo mi už nevysielajú- tak už fungujú len v novších TV..
              Tak ja nemám problém s antenou-ale s TV samotným..Tak neviem či okrem mulťákov nebude na vianoce aj nové TV do kajuty....

                PEPO. - Profil | Po 20.12.2021 10:41:55

                JKB >> Co konkrétneho si objednal??
                Ja som bol teraz na vode tri dni a chcel som si večer pozrieť pri pive hokej-a už mi vypadli dalšie programy ako STV....A programy ktoré tam zostali, tak už nestoja za nič...
                Teraz síce neviem či je to spôsobené anténou alebo už aj TRVS vysiela ináč..Ale to budem riešiť až ked skončí sezona a do jari budem mať nad čím dumať...
                Ja mám niečo takéto- bez zosilovača-

                  JKB - Profil | Ne 19.12.2021 19:10:58

                  Objednal jsem anténu směřovat, klasické síto. Všesměrové jsou prý špatné, tsto by měla fungovat lépe...tak uvidíme až to přijde.

                    JKB - Profil | Ne 19.12.2021 19:09:27

                    Shaker >> já ani tak ne :)

                      JKB - Profil | Ne 19.12.2021 19:08:58

                      sliver >> měnič napětí právě nechci, ale snad už jsem vyřešil.

                        Shaker - Profil | So 18.12.2021 22:05:18

                        A potřebuješ televizi na rybách? Vždyť tam stejně nic nedávají!

                          Pařezz - Profil | So 18.12.2021 21:41:03

                          JKB >> a není už v dnešní době lepší mít televizi přes internet ?

                            Bubla:-) - Profil | So 18.12.2021 21:38:51

                            JKB >> zdar,mám na hausbotu také všesměrovou antenu a se zesilovačem funguje v poho.

                              sliver - Profil | So 18.12.2021 18:29:32

                              JKB >> měnič napětí to nevyřeší ?

                                JKB - Profil | So 18.12.2021 16:40:18

                                Ahoj. Chci se zeptat kdo máte v lodi televizi, jakou používáte anténu?? Mám dvě všesměrové a nefunguje pořádně ani jedna. Odborníci říkají, že ty všesměrové jsou k ničemu a radí klasické směrové síto a natočit na vysílač. Jenže mám v lodi jen 12V. Díky.

                                  Bubla:-) - Profil | Út 12.10.2021 13:04:43

                                  Shu-lin >> Díky moc.

                                    Shu-lin - Profil | Út 12.10.2021 8:58:09

                                      Pawell - Profil | Ne 10.10.2021 16:35:42

                                      Bubla:-) >> Zkus servisy, např. www.boatservice.cz nebo www.im-marine.cz

                                        Bubla:-) - Profil | Ne 10.10.2021 16:25:29

                                        1568 >> tam se mi také nezadařilo.